• Fantasy

Křížová palba (2016)

Ben Wheatley prostě umí a po geniálním A Filed in England doručil opět skvělou podívanou, která po celou stopáž nabízí skvělou kombinaci napětí, humoru a hlavně pořád baví. Sice příběh který je stavěný jen o prodeji zbraní kdy to celé eskaluje na jednu velkou přestřelku, která trvá celý film, může dávat pocit že to brzy začne nudit, ale opak je pravdou. Wheatley dokáže  udržet divákovo napětí a to i přes to že tu nejsou žádné flashbacky či větší stavba děje. Ano sice se tu odkrývají postupně nějaké nové informace, ale na ně s prominutím sere pes. Celé to baví hlavně díky skvělým quirky postavám, výborným hláškám a tím že se to nebere ani trochu vážně. Nemluvně o tom že hudba jako vždy u Wheatleyho filmů je znamenitá a skvěle zvolená. Hlavně ta skladba od Johna Denvera dala zejména jedné scéně skvělý šmrnc! Takže parádní žánrovka, která mě fakt strhla!

Smrtící krása (2020)

Film o klukovi který je tak atraktivní až je to smrtelné ze začátku nabízí poměrně humornou i svěže na poměry žánru, natočenou romantickou teen komedii. Z prvu je sranda vidět hlavního hrdinu jak se s každodenním životem protlouká s obvázanou hlavou aby ho nikdo neviděl či jak se s tím snaží randit. Jenže jakmile pozná jednu nemocnou slečnu, tak film jde minutu po minutě do čím dál hlubších young adult vod. Takže nesmí chybět ležení ve vaně plné bombonů či nelogické problémy v jejich vztahu kvůli zdravotnímu stavu té holky. No a závěr už vyloženě přehnaně hraje na city. Nebýt té young adult omáčky, tak by bylo zaděláno na docela příjemný kult na poli romantických komedií.

Noční letec (1997)

Já nemám rád adaptace Kingovin či nijak nejedu Kinga všeobecně, ale tohle MĚ zrovna přišlo zajímavě točené, nebo ne. Spíš to celou dobu mělo takovou tu příjemnou mystery atmosféru, se skvělou hudbou. Hodně mlhy, cigárek, krvavých těl a prostě to díky odsypajícímu scénáři bavilo až do konce a to i přes hooodně předvídatelný konec, za který srážím hvězdu. Ale zase jsem rád že to neskončilo Hollywoodsky !!!

Krváček (1990)

Skvělá francouzská komedie o věčně mlácené přítelkyni vlastníka Cirkusu, do které vleze chapadlo, které v ní začne růst jako mimino a vede s ní černo humorné konverzace. Má to skvělou kameru, atmosféru a hlavní hrdinku co při vraždění ráda ukazuje svoje vnady ! Ne, teď vážně, super kameru tu má, i atmosféru. Jen je to dost syrový thriller který občas je protkán lehkým francouzským humorem. Líbilo se mi to moc !!!

Bejvalka ze záhrobí (2014)

Nudně natočená komedie o bejvalce která je naprostá kráva a těšně před rozchodem jí přejede autobus a ona se vrátí z mrtvých. Zrovna ve chvíli kdy si náš hlavní hrdina co miluje horory nabrkne stejně smýšlející osobu. Je to prostě fajn, silně odpočinková komedie plná klišé, ale zaobalená do lehce hororvého hávu. Příběh příjemně odsýpá, hlavní hrdina je velký sympoš a celkově i přes nijakou režii se u toho příjemný pobavíte, ale zároveň si řeknete že jste si mohli pustit i něco jiného. Doporučuji všem co mají chuť na romantiku, ale chtějí u toho mít trochu hororu (bohužel skoro bez gore). PS: Tři hvězdy i za song co tam dali a který mám hodně rád !

Plavčík (1994)

Tohle byla fajn hravá jízda o rozmazlenci co se po vystudování školy měl luxusní lodí vypravit do hotelového resortu jeho otce. Bohužel se omylem nalodí na loď party houževnatých a ožraleckých pirátů kteří dají nafrněnému hrdinovi co proto. Je to neskutečně hravý, barevný a překypujete originálními humornými nápady. Jediné proč shazuji jednu hvězdičku dolů je to, že i když to mělo spousty skvělých míst, tak jelikož se skoro celý film odehrával na lodi, tak to lehce zamrzelo. Hlavně z důvodu že i scény na souši byli fajn a určitě  by se hodilo v této atmosféře trochu více prozkoumat i souš. Takhle bohužel prostředí lodi začalo ke konci lehounce nudit.

Noční směna (2014)

Policistka na své první směně dostane poměrně jednoduchý úkol, ohlídat starou policejní stanici, než z ní vyzvednou důkazní materiály. Po nějaké chvíli začne slyšet různé zvuky, vidět přeludy a bude konfrontována se smrtí jejího otce. Je to celé opravdu založena na využití snad všeho z moderních hororů a jo bavilo mě to, jenže se to od půlky filmu už jen zvrtlo na nonstop přeludové bafačky a výjevy, což se po nějaké době okoukalo. No a konec tomu také moc nepřidal a skončilo to prostě s takovým vzdechnutím. Jinak tu ale máme poctivý duchařský horor, který zabaví, ale nic víc nepřinese.

The Shed (2019)

Skvělý nízkorozpočtový snímek u kterého jde vidět že režisér Sabatella fakt točit umí a za málo peněz nabízí hodně muziky. Toho si například jde všimnout u hororových scén, které místy hravě konkurují i těm z AAA filmů. Do toho se tu poměrně hezky vměšuje trocha školního života (který vždy ocením) a i když postavy jsou klasické archetypy, tak tu fungují skvěle a hlavní hrdina je sympaťák k pohledání. Jednoduše tu spolu vše hezky funguje a vytváří to spolu poměrně zajímavý upírský snímek o upírovi uvězněném ve stodole. Hezky se kolem toho buduje napětí až to celé dospěje k lehce górovému zakončení (góru je tu málo, ale když tu je, tak vypadá skvěle). K tomu všemu je tu i skvělý soundtrack, zejména u scény kdy hlavní hrdina jde s kamarádem po měste a kecají spolu, tohle skvěle navodilo atmosféru, škoda že takovýchto více civilních chvil pro vybudování charakterů tu není více. Jinak 5/5 za vykouzlení tak fajn filmu za málo peněz, moc jsem se bavil !

Poslední dům nalevo (1972)

Za mě hodně povedený thriller/horor ve kterém Craven hravě a zajímavě střídá atmosféry či žánry. Jsou tu například fakt hezké záběry na přírodu do nádherné hudby a následně jsme svědky znásilnění či komické vsuvky s policisty. Jenže kupodivu mi tenhle mix nálad a atmosféry vůbec neshodil vážnost zápletky, ba naopak. Celé to totiž působí dosti hravě a není to jen brutální film. Například scéna s večeří u rodičů zavražděné, podle mě měla i lehounce surrealistický nádech díky osvětlení a celkově provedení té scény. A i tohle právě dokazuje jak je tento film zajímavý a nedokáže nudit. Ano, místy je to přestřelený, ale je to film, kde autor skrze svojí vizi ukazuje reálný horor co se stát může, ale obalil to do své kreativní vize. Proto bych tu rozhodně nekoukal na uvěřitelnost některých scén, jako například konec. Ten byl dle mého, ale naprosto skvěle ujetou odplatou na ty grázly kterou jsem si užíval. PS: Hudba je geniální !

Dlouhé loučení (1973)

Hned ze začátku, já nejsem znalec Noirových filmů či jsem jich ani moc neviděl, z důvodu že mě prostě nikdy nenapadlo si takový žánr filmů pustit a nevěděl jsem co by mě na něm bavilo, ale po The Long Goodbye možná svůj pohled přehodnotím. Protože mi kupodivu tento film neskutečně sedl a to i přes to že zápletka jen tak plyne. Jak už tu někdo trefně poznamenal, tento film je líný a prostě tak nějak plyne a to ho nádherně vystihuje. Do toho to má místy příjemnou quirky atmosféru a příjemný humor. Ono tu atmosféru i vystihuje že všude ve filmu hraje různá variace na hlavní znělku filmu, což mě nepřestalo bavit po celý film. Jo a navíc se tu Schwarzneger svlíká a má blonďatý knírek !!!