• Fantasy

The Rambler (2013)

Stačí mi dát country hudbu, road trip, surreál a absurdní situace, zajímavý edit a já jsem prakticky naplno spokojený. Rambler mě prostě celou dobu bavil a je jedno že některé výjevy tam jsou jen na efekt. Tenhle film má skvělou atmosféru, sympatické herce, mistrovsky kombinuje žánry a prostě celou dobu baví a vy chcete spolu s Ramblerem zažít ještě více absurdních eskapád. Nezklamalo!!!

Kala (2021)

V Indii opět dokazují že tam mají dost schopných a osobitých filmových tvůrců- Což Rohith V.S. dokazuje jak hravou režií a alegorickým editem, kdy například během honičky prostřihuje do minulosti kdy útočník lovil prase vs teď kdy loví hlavního hrdinu. Příběh je sice hodně jednoduchý, revenge story o zabití psa a týpkovi co si to nenechá líbit. Prakticky první polovina filmu je čistá smršť audio-vizuálních nápadů, kdy Rohith používá opravdu dynamické střihy, záběry na přírodu a zvěř v ní. Po ale dost pomalé hodince a čtvrt začíná kulervoucí akce, která vás nenechá vydechnout. Takhle skvěle dynamickou akci která střídá různé zajímavé úhly a střihy kamery jsem dlouho neviděl, samozřejmě nechybí ani hromada krve a realistického zranění. Holt takhle zemitou akci by mohlo závidět hodně blockbuster trháků. Za mě jednoduše veliké překvapení a závěr ? Ten má duši a končí to vlastně docela lidsky a uvěřitelně. Klobouček!!! Jo a ta hudba prostě špica!

Anna a apokalypsa (2017)

Z počátku příjemná hravá jízda, ve které muzikálová čísla baví a postavy jsou sympatické. Bohužel to vše začne postupně během sledování upadat. Vtipy už nejsou tak úderné, likvidace sympatických postav tomu poté taky moc nepřidala a v y pak ke konci sledujete prostě jen fajn zombie komedii, která krom muzikál čísel není nic navíc. Ono právě když prokouknete postupem času tu "hravou muzikálovou atmosféru" tak uvidíte jen slepenec všemožných zombie comedy klišé které ani nejsou podané nějak zajímavě. Nemluvě o tom že góru je tu až moc málo. I přes tu kritiku mě to ale bavilo a i přes pomalý rozklad zábavnosti filmu během sledování. Pokud hledáte fajn komedii na zasmání s výstřiky krve, tak to rozhodně dejte, jen nečekejte krom muzikál částí nic nového. Jo a ty dojemné části tu spíš kazí film než by mu dodávali srdce a působí na sílu :D

Tao xue wei long (1991)

Pokud hledáte ulítlou komedii, tak Chow nikdy nezklame a to ani v této komedii. Zde hraje polivajta, který je nucen jít v utajení do místní vysoké školy (21 Jump Street pro lidi s inteligentním humorem ?). A je to prostě pecka, Chow tu podává skvělý výkon, vtípky jsou skvěle podané (nej scéna s kondomem) a prostě téhle veselé taškařici není co vytknout!!!

The Collector (2009)

Neskutečná hudba, velká porce góru, skvělá až uhrančivá režie a střih, to vše v perverzním mixu alá Sám Doma. Hlavní zabiják se holt vyžívá v sadistickém mučení svých obětí  a proto v jejich domě rozmístil různé brutální pastičky, které mu sice práci hodně ztíží, ale díky tomu tu máme fakt skvěle brutální podívanou. Bylo to fakt skvělý, tempo šílený a hravá režie tomu všemu jen a jen pomohla. Jo a ta hudba GENIÁLNÍ!!!

Dvojitý rande (2017)

Pět hvězd dávám hlavně i z důvodu že mám prostě slabost pro britské černohumorné horor/komedie. Příběh o panicovi a jeho kámošovi -který se snaží tvářit že ojel každou na kterou upřel svůj zrak- kteří se omylem zapletou s vraždícími sestrami mě prostě bavil. To hlavně díky skvělému obsazení, nápaditému humoru, vtipného střihu a ta bitka na závěru neměla chybu. Takže pecka, ale jen toho góru mohlo být víc (prakticky tam žádný není až na jednu mini scénu)

Charlie Bartlett (2007)

Nerad píši obsáhlý komentář k filmu kde jich už je mnoho, proto to opět zkrátím jen na stěžejní dojmy. Každopádně musím říct že smrt Yelchina na mě dopadá čím dál tím víc. Jak se teď postupně prokousávám jeho kinematografií tak ten kluk fakt uměl hrát a vybíral si fakt super filmy. Je to opravdu škoda. Každopádně co se týče filmu tak spojuje dvě pro mě favorite věci, jedno je moje velké guilty pleasure (příběhy ze životu na škole) a poté quirky hravý humor. Je tu příjemná romance, hromada super charakterů a HLAVNĚ tu nejsou žádné dementní young adult omáčky, jako ve filmech kde se komedie pak promění na přehnané hraní na city. Ne tady to fakt není a když už tak jsou dojemné scény dělány s citem a nevnucují se vám. Za mě tedy naprosto skvělá věc.

Dětská hra (1988)

Film kterému jednoznačně pomáhá atmosféra hororů z osmdesátek a skvělý herecký ansámbl v čele s Chrisem Sarandonem, který si mě už získal v roli sexy upíra ve Fright Night. Příběh asi každý zná, takže ho tu nebudu vypisovat, ale jen napíšu co se mi líbilo. Tím je hlavně tempo a pomalé budování Chuckyho, kdy ze začátku ho slyší jen Andy a vy v se úplně těšíte až začne Chucky mluvit tím svým typickým hlasem který mu propůjčil Brad Dourif. Do toho jsem tu určitě i uvítal lehký humor a suché Chuckyho hlášky a díky nim i nedostatek góru odpustím. Fakt, tohle je výborná žánrovka o vraždící panence která baví pořád. Bohužel nejspíše diváky kteří čekají kupu humoru a více krve, což bylo nastaveno v nových dílech, tak ti budou asi silně zklamání. Za mě pecka!

Po huai zhi wang (1994)

Další komedie Stephna Chow a já nemohu jinak než plný počet, ten chlápek je prostě skvělý a žeru ho i přes to že tady zase hraje toho stejného debílka :D Jinak celý film je hravý má to skvělý humor, hudbu a prostě je to fakt kvalitní sranda. Doporučuji všem co si chtějí užít ujetou srandu na večer :D

Fengkuang de shitou (2006)

Naprosto skvělá heist komediální záležitost, která svým humorem, frenetickým střihem a skvělými charaktery porazí i hromadu západních filmů s podobnou zápletkou. Příběh tu sleduje bandu tří "retardovaných" zlodějíčků, sekuriťáka který se učil být detektivem, tlustého malíře žen a profesionálního zloděje. Tito všichni se sejdou a jejich příběhy propletou díky výstavě nově nalezeného cenného šperku. No a naprosto geniální komediální symfonie je na světě. Režie vás nenechá ani chvíli vydechnout, pořád se tu snaží o vaší pozornost. A to jak hravými střihy, tak i různými hravě vymyšlenými sekvencemi. Bohužel občas tento hravý a ujetý střih může za to že sem tam se v příběhu trochu ztratíte, do čehož přispívá i větší počet postav. To je ale dle mého opravdu malá vada na kráse tohoto klenotu který svojí originálností pořád baví a graduje až k naprosto skvělému závěru. Za mě jednoznačně největší filmové překvapení roku (z toho co jsem objevil)