• Fantasy

Izo (2004)

Asi vím co tím filmem chtěl básník říci, sice jsem určitě nepochytil všechno, asi ani 50%, ale i tak si myslím že mi film něco dal, minimálně i co se týče estetiky. On vlastně celý film je taková poezie, sledujeme tu zemřelého samuraie, co se prakticky vydává na takovou pomsrtnou existencionální cestu, která se odehrává napříč dobami. Asi první hodinu mě to celé bavilo, natočený je to skvěle, hudba výborná, akce a herecké výkony rovněž. Jenže, po té hodině a něco, kdy film měl podle mě skončit, tak se z toho stane docela kolovrat toho samého. Samurai přijde, řeknou si random poetický dialog a sek, říz a řev. Tak to ke konci jede už prakticky pořád a mě to docela přestávalo bavit. Jinak se ale jedná o docela dost atmosféricky a dobře natočený film, který nelituji že jsem viděl. Jen tady Miike, tu svojí místy rozvleklou režii, moc neukočíroval. Ale, jako já jeho filmy mám hodně rád.

Trench 11 (2017)

Tu pátou hvězdu dávám i za to jak docela nefér je tady tento snímek hodnocený. Při pročítání komentů mám i pocit jako bych koukal na úplně jiný film, to že to nemá atmosféru či napětí? To jako vážně? Dle mého se řežisérovi povedlo navodit poměrně silnou atmosféru v bunkru, který se hemží infikovanými vojáky, často tak při sledování jen čekáte s napětím kdy kdo vyskočí z nějakého rohu či co se vůbec bude dít dál. Tomu pomáhá právě i dle mého skvělá kamera, která spolu s hudbou dokáže vytěžit z atmosféry maximum. Podobně na tom jsou i herci, kteří dle mého odvedli opravdu fajn herecký výkon, když vezmeme v potaz budget. Například "tunelář" a hlavní záporák, byli dle mého zahráni perfektně. Navíc úplně i chápu že někdo měl s filmem problém kvůli tomu že akce bylo méně, ale dle mého tu šlo opravdu spíše o tu atmosféru a postupný build up. Opravdu jsem fandil při filmu, hlavnímu hrdinovi a vždy se obával aby náhodou nebyl infikován parazitem apod. Každopádně nou worry, k akci tu dojde a je tu i fajn gore. Za mě tedy povedená žánrovka.

Pentavirát (2022) (seriál)

V dnešní době, bohužel přesně chybí takovýto styl komedií. Přijde mi že teď, se buď lidi snaží ve všem hledat nějaký vyšší smysl, hluboký podtext nebo přesah, ale zapomínají se jednoduše bavit. Proto i v dnešní době chybí komedie ve stylu Bláznivých Střel či Austina Powerse. Takže jsem neskutečně šťastný že Netflix dal Mayersovi budget a nechali ho, ať se old schoolově vyblbne a že mu to prospělo. Ono totiž ze všech epizod sálá tak velké nadšení a energie, že přesně po dlouhém dni v práci, jsem se od srdce zasmál (vtip s kanadou a kulečníkem a orgiema jsou Mayersův top strop). Nemluvě ještě o tom, že je to fakt skvěle natočený a s dost dobrou atmosférou, takže to prostě není režijně rutiní komedie alá Shawn Levy. Herecký výkony jsou samozřejmě top, Mayers je ve vrcholné formě i svém věku a člověk ani si při koukání neříká: "No jo, to je zase Mayers jen s jiným make upem" ne, on každé postavě vtiskne vždy skvělý rukopis a každou hraje jinak. Ano, je možný že to miluju tak moc, jelikož jsem vyrůstal jako malej na Austinovi, ale i tak. Pentavirát je prostě čistý fanservice Mayersovým fandům. Takže jo, VÍCE MAYERSE!

Hostel (2005)

Nemám slov, klasická ČSFD. Buď tu hodnotí lidi co jsou nasraní že banda dětí tu v česku/slovensku okrádá turisty, nebo se na to koukli lidi co by se normálně na takovýto film nedívali. Což by pak vysvětlovalo tohle, až tristní hodnocení. Eli Roth, tu totiž opět má svůj rukopis, po Cabin Fever, opět mixuje brutalitu (tady více explotation substanci) s absurdním a černým humorem. Mě to prostě bavilo. Nebudu se tu obhajovat. Je to dobře natočený, první půlka je správně absurdní a zábavná (speciálně scéna s neskutečně úchylným dýmkařem, miluju toho herce, či dětský gang co random seskočí ze vzduchu v úzké uličce). Torture pon v druhé půlce je zase skvěle úchylný kontrast. Sice asi po tomhle filmu opravdu budu rozvažovat Tinder rande, ale to je jedno.  Ve výsledku je tohle opravdu výborná žánrovka, co baví a strhne vás svým mixem žánrů. Škoda toho špatného renomé, Roth si to fakt nezaslouží.

Snílek (1990) (seriál)

Ignorujte nízké hodnocení na ČSFD, na IMDB má tento seriál 7,6/10. Je to jeden z prvních seriálů co vznikly pro HBO a navíc je tohle i takový předchůdce Sexu ve Městě. Sledujeme tu editora Martina, který se čerstvě musí smířit s tím že se rozvádí a začíná žít svůj single život. Zní to obyčejně? Ano, ale obyčejný tento seriál rozhodně není. Jeho největší originalitou je, že do humorných scén tvůrci prostřihávají záběry ze starých filmů studia Universal (představte si to jako takové MEME reakce) a světe div se, většinou to opravdu funguje. Do toho je tu skvělý mix absurdního a situačního humoru spolu se zábavným pojetím života chlapa co holt musí začít opět randit. Kvůli posteru jsem si myslel že se bude jednat o zaměnitelnou blbost, ale kupodivu je tohle opravdu originální zábava, která vás chytne a jen tak nepustí. Geniální!!!

Nebezpečná přání (2002)

Vy všichni debilní uživatelé ČSFD, neberte prosím vážně film o středoškolákovi co dostane poštou BÝČÍ PÉRO co mu splní tři přání!!! Pro ty co si dokáží užít něco jiného než chladnou a impotentní režii Nolana, se tu objevuje skvělý Slasher film. Který mixuje to nej ze studentských teen komediích se slasher žánrem a je to skvělý. Tohle je opravdu zábavná žánrovka s příjemnou režií a sympatickými herci, ale bohužel trochu slabým gorem. I tak doporučuji!

V čísle 9 - Wuthering Heist (2021) (epizoda)

Tahle epizoda je Růžový Panter pod filtrem Pembertona a Shearsmitha. Naprosot geniální a meta epizoda, která určitě nesedne divákům co čekají více hrorovější či mainstrovější epizodu.

Doom Asylum (1987)

Přiznané béčko které paroduje horory a místy i ve stylu slavného Vřískotu- například ve scéně kdy hlavní hrdina řekne holce co se snaží oddělit od party: "Neměla by jsi chodit sama, v hororech ten kdo jde sám umře". No a tady to nekončí, jsou tu naprosto absurdní a geniální scény, které podporují záměrně špatné výkony a hlavní zabiják co trousí jednu suše humornou hlášku za druhou. Pochválit se i musí skvělý soundtrack či občasná snaha režiséra, vykouzlit atmosférické scény. Za mě tedy skvělý komediální horor, který si dělá prdel z klasických klišé a doručí vám neskutečnou zábavu a pár skvělých góre zabití!

Tôkyô zonbi (2005)

Z první půlky je to ujetá komedie, která hlavně na začátku hází jeden ujetý či úchylný nápad za druhým a celé to plyne bez hluchého místa. Chemie hlavních protagonistů je zábavná a fakt jsem si užíval jejich vztah a eskapády. Tohle celé, ale bohužel v půlce je pryč a my dostáváme skoro až drama o udržení si svých ideálů a co je důležitější zda ideály či se "zaprodat" a postarat se o svojí rodinu. Ano, není to úplně najednou extra vážný drama, pořád to pracuje s tím že celý svět je absurdní, jenže i přes to druhá půlka opravdu viditelně zvážní. Což nebylo na škodu a přidalo to i lehčí hloubku do příběhu, bohužel se tu ale i kvůli tomu objevilo několik hluchých míst. To dle mého bylo způsobeno hlavně omezením prostoru, kdy už to není "road trip" po světě zamořeném zombies, ale celé se to odehrává v uzavřenějším prostoru. Ale jo, na konci to zase chytlo tu stejnou bláznivou atmosféru a užil jsem si to. Škoda jen toho tempového kolapsu, jinak se jedná o fakt zábavnou japonskou ztřeštěnost, za mě pecka!

Schneider vs. Bax (2015)

Film kterému neskutečně prospívá "chladná" režie, ve stylu že tu je minimum hudby a typických komediálních trop. Díky tomu si divák může užít sice suše podanou, ale díky tomu neskutečně vtipný a absurdní příběh o dvou zabijácích postavených proti sobě. No a více asi ani nebudu říkat, jen to že film ve mě vyvolal několik hlasitých smíchů a celou dobu jsem jedné z postav fandil a užíval si gradující napětí a absurdní humor. Jo, není to film pro všechny, ale pokud vás baví suchý absurdní humor, tohle je film pro vás!