• Fantasy

Medvídek Pú: Krev a med (2023)

Nebudu lhát, čekal jsem větší jízdu. Tohle je prostě typický slasher bez invence, s jedinou zajímavostí a tou je právě že killer je prasátko a Méďa Pů, kterému po celou dobu stopáže vytejká med ze všech otvorů v obličeji. I tak jsem se ale bavil a to už i z duvodu že zajít si na takovejhle trash do mainstream kina a vidět odhalenà poprsí a další věci s timto žánrem spojené, prostě potěší. Dále je tu kopa fanservisu, kdy sledujeme bandu po většinou hezkých holek, co jsou právě naháněny ústředním duem. Škoda jen že killy jsou nic moc, i když jsou onscreen, tak buď jsou točeny z dálky aby jste tolik neviděli špatné CGI a nebo to kamera zabírá tak že to jde hůře vidět. I tak ale na pár dobrých gore scén dojde (hlavně na konci). Je to prostě trash a na to co to je to má i dost atmosférickou režii. Skoda ze se to ale bere prilis vážně a ve skrytu je to jen zamenitelny slasher bez niceho. I tak to ale jako guilty pleasure pobaví.

Terrifier 2 (2022)

Na to jak jednička byla krom výborného góru naprostý průměr a po stráce režie taky moc neoslnila, tak tady smekám před Leonem. To co provedl s tím budgetem kterým měl je až k nevíře. Takhle brutální a ujetý gore jsem už dlouho neviděl a fakt jsem si to užil. Je fajn že už tu sledujeme trošku více rozvedený příběh a postavy ke kterým se dá vytvořit nějaký vztah, hlavní hrdinka ftw. A celkově i co se týče režie tak se Leone taky dost zvedl a celý film zahaluje do 80s synth hávu, takže paráda. Jediné co je asi podle mně největší problém je přepálená délka, na to že je to prostě béčko. Kvůli tomu pak odstup mezi killy film rozředí a nepůsobí celistvě a nemá to na diváka až takový dopad. Jinak ale se jedná o fakt poctivou řež kterou jsem si jako fanda žánru opravdu užil. Snad se jednou splní sen že česká distribuce dá nějaký takový film i k nám do kin, snad premiéra Medvídka Pů: Krev a Med je toho předzvěst.

Medvěd na koksu (2023)

Pokud nemáte rádi starší cheesy zapadlé béčkové až céčkové filmy, nemáte šanci si tohle užít. Oproti divácky vděčnějšímu Violent Night (což byl jen rodinný film pro masy s R ratingem), tady Elizabeth Banks dává ujetý až místy schválně křečovitý humor právě ve stylu starších filmů. Sleduje se tu banda postav kde každá z nich je něčím svá a mimo, ale každá jejich linka baví a to spolu i s režií. Tady totiž pořád hraje v pozadí nějaká cool muzika, jsou tu humorné střihy a také na poměry R ratingu pro mainstream kina, i šťavnatější gore !I NA STŘEVA DOJDE! Já se prostě bavil celou dobu a cítil se jak když si pouštím prostě poctivé béčko z osmdesatek či devadesátel (i ten humor tomu odpovídá). A dokonce se tu našlo i pár vtipně podaných hororových trop. Jako zabavna zanrovka je tohle proste pecka!

There's Nothing Out There (1991)

Před Screamem tu byl tento film, který hravě a šíleně nabízí meta-komediální/horor. S tím rozdílem že tohle má tak o 85% menší budget, hrají tam neherci, je to od Tromy a celý humor je více "střelený". Ale ničemu to nevadí, je to i přes to neskutečně boží věc. Sledujeme tu partu studentů co jedou si užít prázdniny do chaty v lesích. No jenže se rozhodli jako křena sebou vzít kamaráda který je horový fanda a po jistém incidentu si myslí že jsou uvězněni v hororovém filmu a že brzy je něco přijde zabít. A v tom je celé jádro filmu, kdy hlavní hrdina Mike (horror fanda) se snaží všechny přesvědčit ať odejdou a do toho všechny stírá neskutečnou porcí hlášek, a snaží se přežít útok obří chapadlové žáby? Samozřejmě točený je to low budget, jenže i přes to se z toho snaží režisér vytřískat na max a dává tam různé hravé záběry a i dynamiku. Za mně je to určitě na poli béček jedna z nejlepších věcí a zasmál jsem se více jak u Vříškotu a to i díky tomu že tady těch narážek na horory bylo méně a pracovalo se s nimi o to účiněji. !!!GORE METR: Na to že je to opravdu za málo peněz a film od mladého studenta na jehož film museli přispět i rodiče, tak GORE je fajn, nic extra ale dojde na uřízlou hlavu, rozteklou hlavu a když někoho přišera kouše tak stříká dost krve. Za mě spokojenost i když to GORE fandu nevytrhne, ale v kontextu filmu je to dobrý.

Krátká noc skleněných panenek (1971)

Prakticky to co jsem miloval na Society miluji i tady. Ono vlastně takhle zpětně tyto filmy mají dosti podobnou stavbu a vyvrcholení s podobným podtextem, což ale není výtka či snižování jednoho z filmů. Kde Society na to šel s americkým absurdním humorem, tak tady máme zase skvělé mysteriózní giallo s nádherně postupně houstnoucí atmosférou. Je sice pravda že cca prvních dvacet minut jsou lehce táhlejší, ale jakmile se najede na ústřední záhadu tak vám film nedá vydechnout. K tomu jako vždy i přispívá nádherná italská filmová hudba (od Morriconeho) a skvělé gradující tempo. Za mě tedy skvělá mysteriózní žánrovka, kde i s velkou chutí odpustím předvídatelnější konec, který mě ale i tak nadmíru uspokojil. Skvělá věc!

Flesh for Frankenstein (1973)

Udo Kier září v milé romantické komedii, ve které hraje Barona co tráví dlouhé večery ve své laboratoři kde se snaží donutit své modifikované mrtvoly k splození dítěte? Oka, romantická komedie to není, jako spíše neskutečně zábavný béčko s naprosto geniálně ujetým Udo Kierem a příjemným černým humorem. Scéna kde například Udo se snaží unést chlápka z nevěstince mě skoro až dostala do kolen, díky naprosto skvělým hláškám a přízvuku. Navíc si k tomu přičtěte docela fajn gore a máte fakt až skoro ujetou taškařici na světě. Musím pochválit i příjemnou hudbu která se k zasazení příběhů skvěle hodí. Pro mně velké překvapení a doporučuji všem otrlejším divákům.

Barbar (2022)

Film který mi byl podle mě dost zničen dost přehnaným hypem. Barbar je kvalitní film, né úplně díky scénáři (jelikož tohle by mohlo fungovat i jako Troma film a už to bylo viděno hodněkrá), který není špatný ale hodně to pozvedává chytrá režie. Kdy film jak někteří uživatelé tvrdím střídá tři žánrové roviny. První která je více mystery a mě bavila nejvíce, díky skvělému Skasgardovi a výborné gradaci a i nejlepší scéně ve filmu, která byla průjezd městečkem po ránu, závěr této části mi děsivý nepřišel, spíš jsem se cítil jak u Troma filmu (což není výtka). Druhá polovina co je údajně vtipnější mi skoro vůbec vtipná nepřišla, to že tam je postava douchebaga co poslouchá veselou hudbu z toho automaticky nedělá komedii, fakt jsem asi mimo, ale mě to nepřišlo. Postava je to sice ujetější, ale dané situace jsou spíš do drama a tahle linka mě asi bavila i ze všech nejméně, Justin Long ale super. Poté část poslední je klasické přiznané béčko, které je fajn, ale já tohle prostě viděl a ten film krom chytřejší režii z počátku vlastně ničím nepřekvapuje. Ujetý to začne být moc pozdě a nedotáhne se tu žádná žánrová změna do zdárného konce, spíš jen načne a nechá se být. Přišlo mi to jako navoněný pozlátko kde uvnitř se prostě jen skrývá dobrá žánrovka, která ale žádný ze svých předností nevyužívá na max. Bavilo mě to, to neříkám, ale čekal jsem ze zdejšího hypu horor co skoro až nabídne originální hororové pojetí, což vlastně vůbec. Natočený je to ale pěkně, první část filmu je dle mého fakt top strop a Skasgard je miláček, už ve filmu VIllains jsem si ho zamiloval a zdárně mu sekunduje i Georgina Campbell. Ke goru došlo taky a dle mého i když ho bylo méně tak byl správně béčkovej a sedl k tomu. Za mě přijemná žánrovka, co mě ale neodfoukla z bot jak většinu uživatelů tady...

Christmas Bloody Christmas (2022)

Očividně si asi jeden uživatel dlouho nezasouložil, jelikož si asi očividně vybijí svojí frustraci na hrdince, kterou by stejně nejradši obtáhl :D Hlavní postava není žádná feministka, jen se ožere a zhulí s kámošem a dělají píčoviny, navíc do mužů skoro nejela, jen z prdele :D Chci vidět vás jak nebudete vulgární při situacích co se tu stanou a navíc sprostej jsem i já když se ožeru. Zpátky ale k filmu. Je to klasická Begosovina, takže Synth soundtrack, osmdesátkové nasvícení a hromada šťavnatého góru. Navíc je to v první polovině trochu Clerks a z další Robotic slasher se vším všudy. Jedná se prostě o poctivou béčkovou prdel, nic víc, postavy tu nemají být uvěřitelné, jako spiš jen panáci pro robotického santu. Fakt klasická čsfd, kde hovnaři nedokáží rozpoznat záměr filmu. Hvězdičku přidávám abych vylepšil hodnocení :) PS: GORE JE PECKOVEJ A VIDĚT JDE, NESMÍTE NA TO ALE KOUKAT PŘES DEN NA MONITORU VEDLE OKNA KDYŽ SVÍTÍ SLUNÍČKO :))

Šílená noc (2022)

Laciný humor, CGI krev, klišé přeslazený vánoční balast a to vše v rádoby R kabátku. Neříkám nic, ná Violent Night jsem se těšil a jelikož Wirkolu mám rád (hlavně filmy na kterých se podílel co by scénárista), tak jsem na to šel hned do kina, ale nic mě nepřipravilo na to jaká sračka tohle je. Největší problém asi je v tom, že je to opravdu klasický rodinný film s R filtrem, plný laciného humoru jak z dětské komedie, kde dojde na blitky a na tisíce klišé které už byli v různých vánočních horor/komediích či v těch klasických. Což tohle by mi nornálně nevadilo, problém je že tu scénáristi s tím vším pracují nudně a nezajímavě. Kdy například hlavní zbohatlická rodina je opravdu nezajímavá plná stokrát viděných charakterů kteří se chovají a mají vtipy které byli ohrané už snad před čtyřiceti lety (například takový Secret Santa s tím pracuje mnohem lépe). Právě díky této nezajímavé rodince pak skoro celý film nefunguje. Za to může přepálená stopáž, kdy v první části dojde na menší bitku Santy a ukázání konfliktu a pak celou polovinu sledujeme klasická vánoční klišé plné těch nejklasičtějších sranců co vás napadnou při pojmu "Americká slátanina". Kdy dojde na věci jako "Santa neexistuje!" apod. Prostě je to celé brutálně předvídatelné a to že to psali scénáristi Sonica jde opravdu hodně cítit. Co se poté týče akce, tak je klasické CGI GORE, kde většina těch brutálnějších scén je očividný CGI (jako hození nepřátel do drtičky na dřevo a následný výstřik počítačově udělané krve), když ale dojde na praktičtější efekty, tak tam už se Wirkola mírnil a nic brutálního nepředvádí. Proto jedinou světlou stránkou, je snad scénka s bowlingovými koulemi. Za mě určitě film který si užijí vlastně mainstream diváci kteří moc brutálních komedií neviděli. Je to prostě popcorn s ohraným humorem a přepálenou stopáží, který kdyby neměl pseudo GORE, tak spadne do propadliště dějin.

O bijáku (2022) (pořad) odpad!

Naprosto zbytečný pořad kde se omílají stokrát řečená fakta o provařených filmech, jen s tím rozdílem že vám do toho “filmoví youtubeři” dávají své dojmy. Nemá to žádnou přidanou hodnotu jelikož ty filmy znáte a určitě pokud se aspoň minimálně o filmy zajímáte tak většinu faktů víte. Proto jedinou nepodstatnou přidanou hodnotou je dříve zmiňovaný osobní názor lidí jako Algernon kteří poučují o kinematografii a přitom jí maji nastudovanou z wikipedie a tváří se jak celé filmové problematice neskutečně rozumí, bohužel mu k tomu většinou chybí hlubší filmový rozhled.