• Fantasy

Evil Laugh (1988)

Další z řady "Demented Slasherů" ve kterých jde hlavně o absurditu a zábavu, kde se mi jí dostalo dostatek. Parta kámošů je pozvaná ke svému zbohatlickému kámošovi, který chystá znovuotevřít dům pro děti ve kterém se dříve stala strašlivá nehoda. No a jak to tak bývá vraždy brzy mohou začít. Hlavní co je u tohoto filmu zmínit je to že je to HOROROVÁ KOMEDIE, tím pádem je tomu i podřízeno chování postav a i různé situace, což zase tady většina uživatelů nechápe. Každopádně je to ale sranda, celá parta postav jsou zábavní douchebagové, mezi kterými ale funguje chemie a baví. Mezi nimi ale samozřejmě vyčnívá fanda hororů který ve stylu Vřískota už předem ví že tu určitě bude vrah a navíc je z celé party nejvíce ze všeho posranej. Co se týče samotných vražd, tak ano, jsou jednoduché a fádní, ale jejich zpracování je místy mega vtipný. Moje oblíbená scéna je, když je chlápek ubodán a nejdříve je close up na něj jak přehnaně začne blít krev aby následoval close up na to jak mu mačeta vyjede prdelí! :D Jo je to prostě vtipnej low budget slasher, kde jen zamrzí méně góru a pár hluchých míst.

Maska smrti (1986)

Tento horor řadím do mé oblíbené kategorie "Demented Slasher", což jsou u mě počiny kde se máte bavit nad debilností a absurditou. Navíc si i myslím že většina toho je v těchto filmech schválně dělaná na pobavení. Každopádně, celý film už od začátku jede na plný koule a ukazuje šikanu při které Melvinovo líbání kozi v Toxíkovi vypadá opravdu nevinně. Díky právě této sekvenci si hned uděláte silně negativní mínění o hlavních hrdinech a budete se těšit na jejich vykydlení. Tyto postavy i když právě sympatické nejsou, tak herci je tak skvěle přehrávají že jsem si kecy a dovádění celý party užíval a i jsem byl rád že někoho zabili až později ve filmu apod. Co se týče killů, tak byli fajn, došlo tu i na pár gore scén, kterým vévodí rozežrání žaludku, kyselinová koupel či komický elektrický orgasmus. Samozřejmě někteří experti tu mohou film kritizovat za nelogické chování postav...ale doprdele vážně? Vždyť už od začátku ten film se nebere vážně a je to campy sranda. Kdyby všechny postavy se chovali logicky, tak kde je pak ta prdel. Jasně vidím zábavu v tom že teče postavě kyselina do koupele a ona hned vzstane a bez šrámu odejde, haha super. Prostě se jedná o zábavný slasher, který nabízí i atmosférické scény, dobré killy a i dost humoru.

Dvojitý drak (1994)

WTF? Já se bavil, ujetý akční film s totální esencí všech ujetostí v osmdesátkách/devadesátkách. Skvělý praktický efekty (hlavně ty masky mutantů), zasazení do post-apokalyptického světa ovládaného gangy, to mi prostě sedlo. Díky tomuhle prostředí není nouze o naháněčky v autech v polorozpadlém městě či na člunech po toxicitou zamořené vodě. Ten film má všechno a hází na vás jednu šílenost za druhou (třeba kamikaze pošťáka) a očividně se ani nebere vážně. Tím pádem fakt nechápu kritiku ve stylu že film má jednoduchý příběh, VŽDYŤ JDE O PŘEDĚLÁVKU ARKÁDOVÉ RUBAČKY PROBOHA! Děj je prostě klasické klišé, ale o to tu vůbec nejde. A herci? Byli super a zábavně přehrávali, i když teda Robert Patrick ve svém SWAG ohozu mi to prodal asi nejvíc. Tomu ta role vyloženě sedla a místy i ukázal že má i smysl pro komiku. Takže jo, za mně naprosto nefér hodnocená pecka, která má všechno co správná bizár z osmdesátek/devadesátek má mít (teda když nepočítám gore,nahotinky a bla bla :D). Spokojenost! 8/10

Night Life (1989)

Totální hidden gem. Skvělá 80s žánrovka, kde hlavně překvapí naprosto skvělý hlavní hrdina. Ten se sebou totiž nenechává tak zametat od frajírků a má nějakou zajímavější osobnost, což v takových žánrovkách moc časté není. Krom něho ale tento horůrek nabízí -hlavně ze začátku- skvělý humor a místy i hutnou atmosféru např: hřbitov, koleje, most. Je sice pravdou že pro někoho kdo čeká pořádný horor a gore, tak ho může zklamat poměrně střízlivý rozjezd -který je sice vtipný a zábavný- ale horor se dostaví až v poslední půl hodince. Ta ale stojí za to, dojde na pár fajn gore scén, sice nic extra, ale rozseknutá hlava, vrtačka v oku či spadnutí do drtičky potěší. Takže jo, musím dát plný počet, protože je to přeci jen v něčem opravdu osvěžující osmdesátkový béčko. Postavy jsou super, humor je skvěle napointovaný a zombíci co řídí auto mě taky potěšili :D Takže jo, plnou si to zaslouží!

Dr. Goldfoot a jeho sexbomby (1966)

Znatelně horší pokračování docela fajn bláznivého prvního dílu. Největší problém celého filmu jsou totiž dvě nové postavy a jejich linka, jsou to hlídači hotelu a tedy, každá scéna s nimi je naprostý očistec. Jeden z nich naprosto brutálně a příšerně přehrává a pitvoří se a druhý je naprosto nevýrazný, přičemž scény s nimi jsou vrchol komediálního nevkusu. Celé to proto OPĚT A JAKO VŠUDE, zachraňuje naprosto fenomenální Vincent Price, který si celý film krade pro sebe. Každá scéna s ním je skvělá a díky jeho charismatu a komickému přehrávání si ho budete užívat. Takže jo, díky Vincentovi dávám 3/5, jinak se místy jedná už o pod průměrnou komedii. A to hlavně kvůli příšerné hlavní dvojice hrdinů. Pokud jste viděli jedničku tak si tento díl pusťe, minimálně fakt za Price to stojí, protože tu zase jde vidět jeden z mála jeho čiště komediálních výkonů.

Mstitel (1989)

Komiksy s Punisherem mám tak nějak načtený a i přes to že nejsem nějak velký fanda, tak jsem si vždy komiks s ním poměrně užil. Proto musím říct že mi přijde že se Lundgren do té role hodil, jasně to přebarvení vlasů a jeho pastelkama namalovaný strniště mu nežeru, ale jinak? Perfektní volba, jeho bezduchý až místy mrtvolný výraz skvěle sednul k chlapovi co přišel o vše, a tak je už pouze prázdnou schránku kterou pohání pomsta.  Samotná akce je skvělá a poměrnou brutalitu jsem ocenil, jasně nečekejte žádnou gritty, zemitou a realistickou akci. Tohle je pořád akční film z osmdesátek - které tu jsou hodně cítit-. Takže tu čekejte občasný humor či přepálenou akci. Pokud na tu hru přistoupíte tak se podle mě rozhodně nejedná o urážku komiksu. Ba naopak mi přijde že tu Franka vystihli dost dobře a Lundgren si to dal na pána. Takže jako akční jízda skvělý.

The Loneliest Boy in the World (2022)

Nepochopená žánrovka? Asi určitě. Přitom se jedná o film který někomu svým stylem může připomínat první filmy od Tima Burtona (i když nechci tento film k nim přirovnávat, tak nevím jak jinak popsat atmosféru snímku). Ve skrze se jedná o tak trochu zvrácený "coming of age" film o klukovi co omylem shodí mámě do bazénu televizi, jejíž elektrický šok jí vymrští z bazénu a ona se nabodne na zahradního trpaslíka. Poté je hlavní hrdina po smrti své matky nucen si najít kamarády, jinak bude přemístěn do psychárny. No nenapadne ho nic lepšího než si kámoše najít v mrtvolách na hřbitově. Pokud tohle ve vás vyvolalo odpor, tak na film rovnou zapomeňte, jedná se totiž o dost ujetou jízdu.  I přes to má ale celý film srdíčko a je natočen hravě a i atmosféricky -kombinuje navíc i pár stylů-. Postavy baví, soundtrack je správně synthový a humor zase absurdně britský. Prostě skvělá kombinace. Za mě opravdu velké překvapení a skvěle jsem se bavil. Potěší i kapka góru či různé odkazy na jiné hororové či nehororové frančízy dob minulých. 8/10

Jatka (1987)

Po úvodní sekvenci ve které do milé hudby vidíme prohlídku jatek, jsem přeci jen čekal trochu více. Ve skutečnosti i přes žánr komedie, se rozhodně jedná v žánru 80s hororů o velice vyklidněné dílo, kde humorné části se dají spočítat na jedné ruce. Přitom si docela příběh vyloženě říká o něco více. Zhrzelý vlastník zavřených jatek se nasere nad nabídkou odkupu jeho pozemku a pověří svého syna co vydává prasečí zvuky aby "nehodící se kupce" zklikvidoval. Samozřejmě se do toho bohužel připlete parta puberťáků. Bohužel ale tvůrci předkládají naprosto neenergickou nudnou žánrovkum kde začátek vyloženě nudí a pak jen sledujeme puberťáky jak řeší nezáživná hovna a jdou pod sekáček vrahovi. Film ale naštěstí zachraňuje pár dobrých nápadů, zábavný prasečí synek a trocha góru. Jinak se ale jedná o zaměnitelný slasher.

Jailer (2023)

Je to už dlouho co jsem si dal nějaký Indický film a asi proto to ve mě tak silně zarezonovalo. Jedná se o typickou revenge zápletku (s menším twistem), ve které se otec mstí mafiánům za zabití svého syna. Samozřejmě zločinci netušili kdo je otec oběti zač a tak na sebe přivolali menší apokalypsu. Hlavní hrdina je totiž bývalý drsný bachař, který nezná slitování a i když je herci přes 70, tak je cool jak prase. Není to ale obyčejný film o odplatě, celé je to totiž -hlavně v první polovině- zaobalené do místy pěkně ujeté černé komedie. Kdy samozřejmostí je přepálená vydařená hudba, naprosto cheesy cool momenty s hlavním hrdinou (který musí všude vypadat jak největší kápo pod sluncem), humor a značná dávka krve. Díky tomu jsem si místy připadal jak kdybych koukal na akční jízdu se Stallonem či jiným akčním hrdinou a i přes naivitu příběhu, jsem to prožíval jak malý dítě. Jasně, jak jsem říkal, ten film je naivní, hlavní hrdina je neomylný a má vše pod kontrolou. Jenže ono je někdy tak skvělý jen si užívat stylovou jízdu a sledovat jak záporáci dostávají totálně na prdel a jsou zesměšňováni. Takže pokud nehledáte hloubku či zranitelného hrdinu, tak máte šanci si to užít. Nemluvě o tom že celý film je kompletně přepálený a nabízí tu hromadu ujetých až bizarních postaviček a over the top dialogů, u kterých jsem se několikrát přistihl že se směji nahlas. Také potěšil nějaký ten gore - který jsem nečekal- a i vydařená režie spolu s kamerovými záběry. Na škodu tak ale může být že tu kvůli věku herce nejsou vyloženě akční bojové scény, ale většinou se jedná o útok mačetou či přestřelky. Teda o no to ve výsledku ničemu nevadí, na rozdíl od toho že v druhé polovině už je to s tempem trošku horší a filmu lehounce na některých místech dochází dech. Což se sice daří místy kompenzovat humorem, ale ta přepálená stopáž prostě cítit jde. Naštěstí závěr zase nabere na obrátkách a já odcházel z kina sice vyčerpán ale šťastnej. 9/10 Jo a nechoďte na to že to je Indický John Wick, není to pravda.

Hra na vraha (1980)

Poměrně obyčejný slasher, který ničím nevybočuje. Je to tak, v podstatě se jedná o nikterak výjimečnou žánrovku, kterou sem tam z ještě většího průměru vytahuje pár aspektů. Postavy tu jsou poměrně fajn (samozřejmě nejvíce zaujali Opičák Lou či macík Slick), a Jamie Lee Curtis mě tu obzvlášť bavila. Sice si tu bohužel moc hororového řádění neužije, ale zase tu předvede naprosto super taneční číslo. Taky musím ocenit že vrah tu ve stylu Vřískotu je zranitelnej a během svých naháněček poměrně dostává na prdel a rozhodně to není žádný terminátor. I tak ale zklame že vraždění přijde poměrně pozdě a to už ve chvíli kdy filmu nějakou tu dobu silně začal docházet dech. Ono totiž sledovat puberťáky na škole jak fádně řeší své problémy bez nadsázky, už i přes sympatie přestane bavit. No a i zamrzí že jakmile se ke killům dostane tak krom jednoho je to bez góru. Tři hěvzdy, ale dávám za poměrně fajn odhalení vraha, atmosféru a závěrečnou část na plese i s honičkami. Jinak se prostě jedná o průměr bez ničeho navíc. 5/10