• Fantasy

Yao guai du shi (1992)

Ujetá hororovo komedie z Hong Kongu. Já tenhle jejich styl humoru miluju i přes občasnou velkou dávku trapnosti a že jí to místy bylo. I tak jsem se ale celou dobu bavil, a to hlavně díky poměrně fajn akčním scénám, laciným ale za to zábavně udělaným efektům či právě i kvůli lehce lechtivému ujetému humoru. Například scénka kdy otec pomocí magie se snaží zabránit jednomu týpkovi aby ojel jeho dceru je priceless. Fakt jsem bavil, ale počítejte s tím že jde o stoprocentní bizár! Musím toho nakoukat ještě více. 8/10

Zcela smyšlená dobrodružství Dicka Turpina - Zrození legendy (2024) (epizoda)

Pro mě jako fanouška Mighty Booshe je tohle skvělá lehce nostalgická jízda, ve ktere maji i cameo role prave herci z Booshe. Samozrejme to cele ma blize zasazenim k Desivym Dejinam ci Yonderlandu, ale prave diky Fieldingovi to ma ten smrnc jeho vlastních projektů. Je to hravý, Fielding si tu každou scénu krade pro sebe a jeho typická výstřední móda se tu taky ukazuje, takze pilot za me dost fajn. Pro fanousky Booshe povinnost.

Nejlepší přítel člověka (1993)

Naprosto skvělá béčková hororová komedie o psím terminátorovi, která baví po celou stopáž. Od prvního pohledu jsem čekal že se bude jednat o film který má zábavnou premisu, ale bude suše a bez nějakého nadhledu podán, mýlil jsem se. Už od prvních chvil to baví a je tu dost humorných scének ale zároveň i dost těch morbidních, například schramstnutí kočky v hadím stylu bylo top! Jo a i na poštáka dojde. Jednoduše se jedná o čistou béčkovou zábavu, která ví co je a na nic si nehraje. Škoda jen že toho góru bylo málo, ale i přes to že jsou zabití většinou off-screen, tak i tak pobavili a zážitek mi to nezkazilo. Prostě takovej devadesátkovej medvěd na koksu se psem :D

Nezvaný host (1994)

Skvělá konverzační černá komedie, kterou táhne ústřední trojice. Krom fajn humoru, mě tu ale právě bavila ústřední linka manželské krize, která se absurdně začne řešit během napadení zlodějem. Má to energii, dialogy jsou zábavné a celou dobu jsem to v napětí žral jak to celé vyeskaluje. Je pravda že konec je dost cukrový, ale sednul dle mého k tomu filmu perfektně. 10/10. Pro mě asi nová vánoční klasika.

Vášeň v prachu (1985)

V první půlce poměrně zábavně ujetý western se skvělým Divine, který si tu krade každou scénu pro sebe a díky němuž i film funguje. Bohužel v druhé půlce začne příběh dobíhat na to, že vlastně nemá vůbec co nabídnout a tenká příběhová linka ohledně pokladu je místy jen aby tam byla. Také tomu neprospívá že se film odehrává většinou na jedné lokaci v Saloonu a holt v druhé půlce ani nenabízí nějaké zajímavé scénky a sám Divine to holt neutáhne. I tak jsem se ale hlavně v první půlce skvěle bavil a i když jsem lehce odzíval tu druhou, tak i tak to byl příjemný film. 5/10

Blade 2 (2002)

Pořád nahláškované a cool jako jednička. Škoda jen toho debilního CGI, které například hodně bolelo ve fightu s maskovanými upíry ze začátku filmu, což nasralo ještě více když by to očividně zvládli udělat i herci/kaskadéři. Také zamrzelo silné nevyužití Donnieho Yena, nechápu proč tam byl když ho prakticky nic nedovolili předvést. I tak mě to pořád bavilo a jedná se o poctivý akční béčko i s fajn humorem. 8/10

Hrozny smrti (1978)

Atmosférická hororová pecka šmrncnutá "Crazies" a surrealismem. To by možná i úplně stačilo aby jste si o tom udělali obrázek, ale přeci jen k tomu ještě něco dodám. Celý film krom deprese která se line celým filmem nabízí i poněkud snový vizuál a to hlavně podivným chováním nakažených, prodíráním se Francouzským venkovem a různými scénami které jsou jak fever dream (scény se splepou holkou). Také jsem si u sledování párkrát vzpomněl i na Fulciho "Beyond" jehož estetiku, i když ne tak koncentrovanou, jsem během několika scén ucítil. Ve výsledku se tak jedná o skvělý a místy podivný horor který mě uhranul a bavil dokonce a po dlouhé době jsem v sobě cítil i lehce nepříjemné pocity. Fajn byl i soundtrack který poměrně rozjuchanými tóny ještě více umocňoval creepy feeling celého filmu, kterému ale pomohli i super praktické gore efekty a zahnisané masky nakažených.

Here for Blood (2022)

Tak tohle jsem rozhodně nečekal. Skvělá wrestlingová splatter komedie ve které ultra svalovec musí zaskočit za svojí přítelkyni ve hlídaní dítěte. No samozřejmě se vše posere a dané dítě se pokusí unést parta pošahaných kultistů. No a thats all folks! Tohle je prostě čistá splatter sranda , která překvapuje hlavně tím že za menší budget se tu dočkáte velkého množství parádních praktických over the top gore efektů.Také potěší i hlavní hrdina který mě fakt bavil a co se týče vedlejších postav tak se jednalo o fajn výkony. Jediné co musím zkritizovat je lehce sušší první půlka, potom co se ale rozjedou orgie brutality tak ten film už nezpomalí a nabízí hravost a skvělou krvavou zábavu. Za mě naprostá paráda a překvapení. 8/10

Bigfoot Famous (2021)

Taková low budget komedie která neurazí, ale také nijak extra nenadchne. Youtuberka která už má svojí slávu za sebou se pokusí vzkřísit svojí popularitu tím že se přiživí na údajném nálezu Bigfoota v lese. No a tak se svým přítelem a partou podivných postaviček vydává na expedici natočit Bigfoota. Je to prostě typická low budget komedie s kupodivu ne fekálním humorem ale za to nablble bizarním. Musím uznat že jsem se po celou stopáž nikterak výrazně nenudil (i tak tu ale více hluchých míst bylo) ale zase jsem se ani nijak výrazněji nezasmál. Postavy jsou fajn a různé parafráze a parodie na youtube tvůrce mě bavili, i tak ale celému filmu chyběla lepší gradace vtípků či i nějaká hravější režie. Takže se jedná o takový čistý komediální průměr, který třeba k pivu s kámošema může sednout. I když já bych spíše volil nějakou gore komedii. Průser to není, ale vidět to nepotřebujete. 5/10