Zlato (2016)

Dobrý film.

Příchozí (2016)

Nepamätám kedy naposledy sa mi stalo, aby som po dopozeraní len zvláštne uvolnený civel na titulky, počúval so životnou vyrovnanosťou záverečný podmaz. Zväčša každý film bezohľadu na štýl vo mne niečo evokuje buď svojim obsahom alebo odkazom, poukazuje na niečo objektívne, subjektívne, vyvolá pocit rozhorčenia, alebo zúfalstva, či eufórie, prípadne nakopáva,aby človek niečo spravil so svojim životom. Je toho veľa. Tu sa však stal takpovediac zázrak. Nič som necítil. Len blahodárne prázdno, hlavu bez jedinej myšlienky. Neviem asi niečo podobné pociťujú budhistickí mnisi stojaci niekoľko rokov na drevenom kole a samozrejme na jednej nohe :) Aspoň som si to ušetril...Ešte drobnosť, Amy Adams by som oskarov dával každý rok a časom po nej pomenoval kategóriu.

Kupec benátský (2004)

Klasická antisemitická Shakespearovka so slušným obsadením.

1984 (1984)

Považujem to za veľké plus, čo sa v dnešnej kinematografii ťažko hľadá, ak sfilmovanie dokáže doplniť ľudskú predstavivosť nadobudnutú z knižnej predlohy. A bohužiaľ, obávam sa, že sa len ťažko vyhnete depresii. "Mučením sa nemôžu dostať k vašemu srdcu a zmeniť vašu mienku," poľutovania hodný omyl. Aj ja už dokonca viem, že dva plus dva je päť.

Vzmuž se (2015)

Škoda, že privitivizmus alebo žeby akási kalkulácia s tým, že publikum bude ten istý formát ľudí, ktorí žerú romantické klišoidné filmy zvíťazil. A to aj napriek určitým podareným náznakom inakosti, sympatickému obsadeniu a super londýnu.

Láska a odpuštění (2014)

Pripájam sa k tým, čo si myslia, že sľubný a zaujimavý príbeh jedného z hudobných géniov si zaslúžil lepšie, pútavejšie a celistvejšie prevedenie. A Cusack určite nie je mojim favoritom ani náhodou. Veľkým plusom ostáva, že ma popchol k prekutraniu webu o bližších informáciach.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

No ja neviem, či Burtona tlačil termín, čo sa mu nepodobá, alebo si vybral slabšiu chviľku, čo sa mu tiež nepodobá, ale pre mňa napriek pekným a zaujímavým momentom tento film prišiel ako odfláknutý. Nesústredený v podstate žiadnym smerom, mal som pocit, že mi v tom kopec vecí dejovo chýba. Knihu nepoznám, ale asi toho bolo veľa a stlačiť to do dvoch hodín sa podľa mňa nepodarilo. Možno nabudúce radšej natočit minisériu 4x60min. a postavy by dostali viac zaslúženého priestoru a menej primitivizmu. Ale čo ja môžem súdiť.

Hon na pačlověky (2016)

Nejedno mladé, či staré chlapčenské srdce túžiace po poctivom dobrodružstve zaplesá.