Stranger Things (2016) (seriál)

Pekný prehľad, v úhľadnom balení dnes už kultoviek 80. rokov. Pre mňa neznámi bratia Dufferovci vzdali hold celej jednej ére a báči Spielberg sa musel pri sledovaní obrazu určite spokojne škrabať v jeho sivej brade a myslieť na to, že jeho filmarčina prežila v takomto fajnovom jednoduchom ráme. Škoda strapňovania sa Ryderovej a niekoľko zbytočne naťahovaných minút, aj 45min. na časť by bolo ok. Ak vôbec dôjde k pokračovaniu, čo záver mierne naznačuje, tak dúfam, že nás nečaká varenie vody.

V srdci moře (2015)

Hlavne oceňujem príjemnú zmenu. Popri všetkých dnešných blockbustroch a mutivesmíroch sa presadil aj dobrodružný film. Síce meno Howard a fakt, že ide o americkú klasiku určite pomohol dostať sa do kín s určitou ľahkosťou. Istá je vec, dobrodružných a k tomu historických vecí v novodobobí žalostne ubúda. A tak vďaka aj za ihlu v kope trávy

Mindwalk (1990)

Zaujímavé, škoda že som sa k tomu nedostal skôr...Niektoré témy však už bijú len prázdnu slamu.

San Andreas (2015)

Americká vlajka veje, v San Andreas sa to chveje.. opäť katastrofický kopirák, dá sa vôbec dočkať zmeny v tejto kategórii? Čakáme ďalej. Ešteže to utiahla s nepríjemne hypnotickým pohľadom, príjemne prsnatá Alexandra Daddario. Bauuúúú...

Popelka (2015)

Slušné, jemné a minimálne naivné. Pekná hraná spomienka na Disneyho animák z 50-tych rokov. Bohužiaľ, príbeh americkej popolušky, aj keď ako dobre vieme sa podstatne líši od našeho prevedenia, nemá odvážnejšiu atmosféru. A tak niet veľa miesta kam sa rozťahovať, ako to bolo v prípade Snehulienky. Možno aj preto sa Branagh drží starého a radšej vzdá hold klasike ako niečo posr..ť.

Noční běžec (2015)

Ak by toto mal byť od Liama posledný film akčného charakteru, tak nielenže v ňom natiahol "konečne" brka, ale súhlasím s názormi, že táto Neesonova žánrovka je najlepšia s prvýn Taken. Taken síce mal lepší dej a prekypoval adrenalínom, kdežto Run all night vyzerá na pohľad okukane a pokojnejšie. To však neznamená, že sa divák nemá na čo pozerať. Film ponúka slušnú atmosféru, porciu dramatičnosti a aj keď sa nevyhne moralizovaniu a priehľadnosti...to však k samotnému žánru patrí.

Jurský svět (2015)

Pre mňa sklamanie, očakávania boli sľubnejšie. V tomto prípade platí, čo vydá trailer, to vydá za celý film. Bohužiaľ podľa mňa recyklovanie po štvrtý X už je príliš. A trapná myšlienka hlavného ľudského záporáka, použiť raptory vo vojsku, je hriešne úbohá na dnešnú dobu. Obsadenie bolo fajn, a aj všeličo iné pozitívne sa nájde (nálet pteropotvor) ale nie je toho mnoho, vždy ide iba o ryčanie prehistorických oblúd do kamery. Ja by som osobne privítal temnejšiu formu jurského parku, ale to sa v dnešnej ére popcornu asi len tak ľahko neudeje. Buď pochválen aspoň za Mad Maxa. A hor sa teraz na piateho Terminátora

Focus (2015)

Čakal som viac, nejakú super zápletku, či fígeľ nad fígle, a ostal len predvidatelný blábol...hviezda navyše za hráča s číslom 55. :)

Boj o Hedvábnou stezku (2015) odpad!

Nerozumiem tomu hodnoteniu, veď to je taká nuda a jedna trápna scéna za druhou, nemá to ani hlavu ani pätu, bez náboja..Cusack vyzera ako Mark Knopfler z dire straits...a vôbec celému filmu som neveril ani okamžik a to Jackiemu fandím. Jedine Brody ako tak nesklamal..inak strata času, ešteže som to včas vypol

Chappie (2015)

Neviem si pomôcť, ale ja som mal celý čas pocit, že pozerám rodinnú komédiu. Ak to bolo zámerom, tak nevytkýnam nič a šups s tým do telky...inak pre mňa krok mimo cesty pána režiséra, vlastne už Elysium bol nie šťastný počin.