Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

No určite dvojka potešila, ale čakal som v ňom predsa niečo viac a niečo menej. Zhrnul by som to tak, že väčšina postáv, ktoré ťahali prvé mesto hriechov sa v druhom strácali alebo mi pripadali vnútené a pritom zbytočné. To sa týka hlavne príbehu okolo striptérky Nancy, ktorej rozvinutie postavy filmu vôbec neprospelo. Vymenil by som radšej smrť nádejného Johnnyho za jej. Ešte k tomu vyťahovanie Willisa, čoby ducha a nelepivé naäzovanie na prvú časť, nie, nie. Podľa môjho názoru šlo o kroky vedľa a stratu bodov. Ešteže vizuál obrazový, či zvukový bol bezchybný. Hoci prekvapivosť jedničky už neprekoná nič. Áááále, čo si sťažujem, napriek všetkým škvrnám a nedostatkom ide stále o slušné remeslo a kľudne nech natočia aj tretie pokračovanie.

Rohy (2013)

Mám tendenciu zahviezdiť, ale voľačo ma predsa brzdí. Film má určite neopozeraný, zaujímavý námet, hoci trochu predvídavý dej. Možno prečítať knihu by pomohlo a rozhodlo. Tak ostanem na troch.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Zaujal jedine Banderas...zbytok sú už aj pre mňa postradateľní.. ešte snáď nech vstane celý štadión a 3x zakričí, ďakujeme, dotyční zdvihnú k nebu meče, samopaly atď, zakrúžia čestné kolečko a stratia sa v útrobách štadióna.

Lucy (2014)

Snaha o niečo výnimočné sa nedá uprieť. Podobne ako Transcendence. Námet sa výnimočný stal, ale európsky Tarantino to spackal.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Nuda veľká. Webb by to mal radšej posunúť niekomu inému.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Sláva. Herci hrajú, hudba hrá, atmosféra temná a je sa na čo pozerať. Priznám sa to som čakal od Sleepy Hollow a dostal som slipy hovna... American horror story ma už nadchlo viac (druhá séria) Ale za naj horor a síce viac fantasy a určite seriál tohto roka považujem práve Penny Dreadful. Po prvej sérii je síce jasné, ktorým smerom sa to bude uberať, ale mne osobne to nevadí. Držíme si prsty.

Divergence (2014)

Spomenul som si na časy, keď sa ma pýtali, čo som. Depešák, metalista alebo skinhead? Vizionársky som zaujal neutrálne stanovisko a dobre som urobil. O týždeň na to sa strhla veľká bitka pod zvolávacím názvom " depešáci sa bijú s metalistami na garážoch". Rozmýšľam prečo tam Skinheadi neboli, ale asi v tú dobu mali inde akciu, bili dôchodcov v mestsej doprave alebo niečo podobné. Ach jo, zlaté panelákové časy 90tych rokov veľkých rozhodnutí. A taký podobný pocit podľa mňa museli prežívať aj hrdinovia tohoto veľkého teenege filmu. Ako vážne, keď frakcia "Neohrozených" začali na začiatku skákať ako pojašený z vlaku a vlastne stále kade tade, tak som bol v koncoch. Ale prosím, ak to pomôže dnešným teenegerom v rozhodovaní sa, ako naložiť so svojim životom, tak nech. No spomente si na pamätnú bitku na garážoch. Vlastne neviem dodnes, kto vyhral.

Need for Speed (2014)

Aj keď som mal chuť na film, pri ktorom sa dajú strihať nechty alebo telefonovať, prvých 20 minút som bojoval s nutkaním to vypnúť. Držala ma len fanúšikovská sila predlohy, hlavne prvých častí série NFS. Tak debilnú a nevýraznú hudbu vo filme s nadupanými motormi a rýchlou jazdou som ešte nepočul. Obsadenie postáv bolo tiež veľmi mizerné, väčšina prachov šla jednoznačne do áut a ako som už spomínal prvých 20 minút je lepších aj v Knight Riderovi. Potom nastal akýsi zlom alebo s odstupom času zmierenie sa so situáciou, hudba ostala na nič, ale postavy sa mierne vyjasnili, hláškujúci Maverick a uvoľnený Keaton, na A.Paula som si zvykol a Dakota bola odrazu sexi kosť. Čiže nakoniec, na síce nižšom vývojovom stupni, som to s prináležajúcim blbým úsmevom prežil. Oproti hernej variácii však nemám potrebu, vidieť prípadnú ďalšiu časť, ďakujem.

Noe (2014)

Rozporuplný film. Podľa môjho názoru sa o týchto "historických" udalostiach dá natočiť veľa a mnoho a škoda, že sa to nevyužíva. Celý prvý zákon ponúka neuveriteľnú škálu či už fantasy alebo dokonca sci-fi materiálu. Vymýšľať a domýšľať sa dá veľa, síce aj k nevôli Vatikánu, ale... Kto už môže podať najpravdepodobnejšie svedetcvto tých dávnych dní. Snáď len ten najvyšší a najpovolanejší. Mám však dojem, že "On" je posledných 2000 rokov viac zaneprázdnený riadením pozemskej cirkvi ako písaním memoárov. Takto ostáva dúfať, že po oživovaní gréckej mytológie je na rade tá kresťanská. Darren Aronofsky začal vcelku dobre a tak do polovice ma to bavilo. Spracovanie a výzor vyzeral dostatočne predapokalypticky, možno to chcelo ešte viac ukázať z tohto sveta predtým, ale ok.. Ńadprirodzenú schopnosť A. Hopkinsa som celkom nepochopil a J. Connelly mi tam vôbec nepasovala, ale to je subjektívne. Skrátka pozerať sa spočiatku bolo na čo. Potom však nastalo látanie a plátanie scenáristických dier veľkou dramatickou nudou. A ďalej ani niet o čom písať, všetko šlo z kopca, občas som zadriemal, občas si odskočil na potrebu alebo si natrieť chlebík. :) Na záver pridávam povzbudenie do budúcnosti, na takého Samsona a filištíncov by som sa rád výpravne pozrel a možno aj "pravdivé" spracovanie mojžišovho osudu by stálo za to. Je z čoho vyberať.

Le Foot, c'est de l'art (2006) (TV film)

Dokument skôr pre ľudí, ktorí ešte futbalu neprišli na chuť alebo pre ľudí, ktorí ho už majú dosť. Prístupné a pochopiteľné aj pre ženské osadenstvo :)