Shutter (2004)

Ačkoliv je většina hodnocení nadprůměrných, mě to přišlo tak nějak... průměrné. Ano, párkrát jsem se slušně lekl. Ano, konec je celkem zajímavý (i vizuálně), ale některé dialogy jsou dost přihlouplé a navíc je tam pořád ten pocit "tohle už jsem někde viděl".

Top Gun (1986)

Tenhle snímek mě nikdy nějak extra nebavil.

Misery nechce zemřít (1990)

Film natočený na motivy díla Stephena Kinga proslavil představitelku Misery, Kathy Batesovou, které dokonce vynesl Oskara. Snímek dokonale navozuje hrůzný pocit muže upoutaného na lůžko bez možnosti utéci... protože ho hlídá 'příliš hodná ošetřovatelka'.

Planeta opic (1968)

Skvělý film, který svého času vyvolal senzaci, což se Burtonovi při remaku už rozhodně nepodařilo. Sice je zde trochu odklon od knihy, ale přesto velmi, velmi zdařilé.

Dva muži ve městě (1973)

Vše již bylo napsáno. Jeden z nejlepších francouzských filmů, které jsem měl tu čest vidět.

Kdopak to mluví (1989)

Tenhle film mi přišel poměrně stupidní už jako malému klukovi, a nečekaně tak na mě působí i po mnoha letech.

Requiem pro panenku (1991)

Velmi emotivní film, jehož režisér už nikdy podobné úrovně nedosáhl. Což je škoda. Skvělá A. Geislerová a překvapivě drsná E. Holubová. Hudba dobře film dokresluje, ale že bych ji vychvaloval do nebes jako někteří, to zase ne.

Brak (2002)

Mě se to docela líbilo :)