• Romantický

Podfu(c)k (2000)

A teraz si vyber, keď máš v menu tucet mafiánskych filmov. Ale..jedno veľké A.L.E. je, že nemáš takú mafiánsko-cigánsku Ritchieovku, jedine Podfu(c)k :)Ako prvý ma ohromil soundtrack - ja som zástanca všelijakej dobrej hudby, ale toto bol pre mňa skvost. Na druhom mieste asi skončí Pittovo potetované telo, ale to by bol dosť lacný druhý bod pre film, takže vymieňam ho za Pitta ako celok, Stathama(a jeho fešácky kabát, ten sa mi ale pááčil), a za Jonesa. A možno samozrejme aj za zopár iných, ale títo ma prekvapili, v dobrom. Tretí červený bod má film za kameru, tá mi skôr pripomínala nejaký iný film, na kt. meno si asi nespomeniem, ale bola dobrá, a to e podstatné. Štvrtý bod je za veľmi široký záber slovnej zásoby, kt. sa vo filme používa;))A konečný piaty je za dej - lebo aj keď je to namotávka, kt. priebeh tak hmlisto tušíte, v trištvrtine možno tak prispíte jak ja, ale koniec vás prebudí naisto. Dobrý, dobrý to film..

Pravidla lži (2006)

No..som trošku zmätená, lebo neviem, či to je film, alebo dokument, alebo dokumentofilm s myšlienkou..Jedno však viem naisto - jeden z top filmov dnešnej českej kinematografie. Nie som bohvieaký fanda ČS filmov, pretože viem, čo môžem čakať a čo čakať nemusím. Nehovorím, že pri Pravidla lži som bola v "super" napätí, ale bolo to iné. Možno ten zvláštny žáner spravil svoje, možno to bolo !!!PERFEKTNOU!!! kamerou, možno hercami, kt. vyzerali tak skutočne feťácky, je možné, že aj hudbou to bolo spôsobené, alebo tými "čiernobielymi retrospektívnymi šotmi ala Memento" ,alebo skupinovými posedeniami, rôznymi psychologickými trikmi, ja neviem, ale mne sa to páčilo(trošku možno z času by som ubrala). Skutočne, ešte raz to budú dávať niekde, pozriem si to na 1000 per.

Starosti starosty (2004)

Film na oddych(budem reálna-spánok). Aspoň herci mohli zahrať lepšie..Síce, dalo sa tu vôbec niečo zahrať dobre??

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Devil wears Prada v mužskom podaní. Kolísalo to na hranici 3-4*, ale na konci pre ten shot moment, som sa rozhodla pre 4*:)A prečo som sa ešte takto rozodla : 1.Simon Pegg(nenahraditeľný) a Kirsten Dunst(šarmantná to žena, pre mňa oveľa krajšia ako Megan Fox), 2.soundtrack - I dont feel like dancin´ a zo dva príjemné house tracky ma dostali, 3. pre tie anglické raňajky,mňam :( 4. a samozrejme spomínaný záver s Fellinim. Okrem tohoto bol však film priemerný,trošku popletený dej, raz dlhá zápletka, inokedy sa dôležitá situácia "zazračne" vmestila do 2-3 minút, jendoducho som tam nevidela niekedy spojitosť. Škoda, na film som sa tešila najmä kvôli hercom a téme, ale tá réžia ma vôbec nechytila..Skutočne škoda.

Yes Man (2008)

Najskôr som myslela, že dám len 3*, ale pod vplyvom Jimma a Zooey, ich spontánnosti, krásnych(amerických) úsmevov, originálnosti a pozitívneho životného prístupu(kt. dneska taaaak veľmi všetkým luďom chýba), dávam 4*. Anie nie tak kvôli filmu z tých technických stránok, resp. z tých profesionálnych, aký film má byť, pretože to by som vytýkala niektoré veci, ale tá myšlienka, originalita..to ma osobne dostalo..a to ma aj fascinuje, možno že si aj príklad zoberiem (samozrejme, len na určitý čas:)).

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Jedna z mojich naj zahraničných fantasy rozprávok. Príbeh zaujal, pekne spracované, mladí herci veľmi presvedčiví, animácie takisto peknučké, a za záver by som dala 100%. Škoda len, že ostatné diely nie sú také super(aj čo sa týka knižiek, aj čo sa týka filmu)

Napoleon (2002) (seriál)

Príjemné spracovanie jedného z najväčších mužov histórie.

Memento (2000)

Ked si zajtram pozajtra a popozajtra pozriem Memento este raz,dufam ze mi bude vsetko uz uplne jasne, a mozno potom budem moct spokojne napisat dobry komentar. Zatial, uchvatne, neobycajne, premyslene.

RocknRolla (2008)

Prave dopozerane a na jazyku mam stale Rock n Rolla a vsetky tie songy a tracky a cele to mam v hlave akosi zmixovane :)Typicka Ritchieovka, taky novodoby Podfuck. Co by som vytkla, bola dlzka. Na zaciatku to kusok pretahovali ( ak zamer bol vytvorit pocit netrpezlivosti a tuzby vidiet rozuzlenie, tak akosi nevysiel), no od takej druhej polovice, ked som si zvykla na super akcenty, mena, pesnicky, som si film uzivala na plnych 5*. Wilkinson s Rodenom zapadli, Butler trojka skveli, a krajsiu a sarmantejsiu accountant som uz davno nevidela. Co sa tyka hudby, ja som do rocku a takychto veci uplny neznalec, ale Rock n Roll Queen poznam, a zapadla uzasne. Dodatok ako vzdy - sceny, hlasky, hocico co ma zaujalo (tentokrat to bude asi nadlhsie;) : Ako som uz povedala, Rock n Rolla si hovorim aj teraz len tak, velmi chytlave slovicko, SLAP sceny a komentare k tomu, "sebaobrana" s Johnnyho ceruzkou, na homo scenach som sa teda poriadne zasmiala, Stelline ihlickove topanky, konecna scena s velmi velmi velmi charizmatickym Tobym Kebbellom, toto vsetko a este mnozstvo ineho si urcite zapamatam, a myslim ze nebudem sama;)Aj ked poviem ze filmu by som dala 85%, 5* mi tam akosi nesadnu.