Ken Park (2002)

Okay začínám si myslet, že tvůrce jednoho pro mě nejvíce zásadního filmu, který mě formoval jakožto fanouška kinematografie Kids je latentní pedofil a úchyl který by měl být asi někde zavřený. Ale hej každý jsme nějaký a na druhou stránku, kdyby takový nebyl asi by nedokázal natočit takový filmy jaký natočil. Jak se ale říká vocaď pocaď. Snímek Ken Park je typický Larryho film o skupině teenagerů, kteří proplouvaj každodenním životem. Oproti jeho normálním snímkům, které jsou již plné násilí, drog a sexu jsou zde ale tyto propriety zaváděny do absolutního extrému. Vzniklé malé hodnocení je zapříčiněno právě těmito scénami a není se čemu divit.  Scény typu ožralý otec, co přijde domů a začne svému synovi kouřit péro, nebo jeho kamarád co chladnokrevně ubodá své prarodiče, a tak ho to vzruší že dostane erekci a vyhoní si nad jejich mrtvolami už je asi pro dost lidí „too much“. Všechny tyto scény jsou zde mimochodem vividně zobrazeny, bavíme se zde o „full on“ pérech na obrazovce (dětských pérech) a pouze o zlomku takových scén obsažených v celém filmu. Samotné příběhy každého jedince by mohli být zajímavé, ale právě tyto scény z filmu dělají divnou porno záležitost, ze které si neodnesete nic jiného než pár teen sex scén. 40 %

Pánský klub (2022) odpad!

No nic dohráno. Naposledy jsem se koukal na novodobou českou komedii. Mádle ty čuráku tohle si posral. 10 %

Van Helsing (2004)

„Certifikovaná hood klasika“. Je to tak, tenhle film zraje každým rokem jako víno. Veškerý corny a goofy věci s přibývajícím věkem obdivuji čím dál tím víc. Jako dítě jsem se u tohodle filmu bál jako prase a teď se u něj směju. Nepochopte mě špatně ten smích je zapříčený dobrým zpracováním. I přesto že je film přes 20 let starej pořád vypadá naprosto skvěle a jsou z něj cítit velké finance. Další věc, která je z filmu cítit je Anna v podání Kate Beckinsale. Miluju, když dokáže hlavní akční hrdinka porážet upíry, ale zachovat si svůj sexy look za jakýchkoliv podmínek. Nedivím se, že vzniklo několik XXL adaptací na Van Helsinga, zkrátka se to nabízí. Film mísí výborné herecké výkony, obdivuhodné CGI a vytváří směsici akce, horroru a komedie. Dejte mu dalších 20 let a lidi začnou tenhle film doceňovat. „Mark my words“. 100%

Osmá třída (2018)

Oh buhuhu nikdo mě nemá rád, mám málo followeru. Možná přestaň natáčet na ytb ňáký trapný hovna a říkat v každý větě slova typu gucci a lit ty vymaštěná štětko. Asi sem fakt boomer, ale tohle je slušný úlet, dlouho jsem se takhle nenasral. 20%

Do morku kostí (2022)

Prostě miluju dobrý body horror filmy. Myslím si, že je to zábava a mám rád, když na mě film působí tak fyzicky. Bones and All je jeden z nejnechutnějších body hororů, které jsem kdy viděl, a můžu říct, že se mi doopravdy líbil. Timothe a jeho dívka si zde vytvářejí pouto díky své jinakosti, ale díky jejich touze jíst jiné lidi se věci trochu komplikují. Jsem prostě fascinován a trochu ohromen tím, jak dobře tahle věc vyvažuje své tóny. Balancování tónů ale nejspíš není ten správný způsob, jak to říct, protože mám pocit, že to vytváří úplně nový tón. Osobně jsem nikdy neviděl takovýto film. Nenazval bych ho plnohodnotným hororem, přestože se v něm objevují jedny z nejvíce hororových scén než ve většině hororů, které jsem za posledních pár let viděl, a také bych ho nenazval plnohodnotnou romancí, přestože je v něm víc intimity než ve většině romantických filmů, které jsem za posledních pár let viděl. Pokud chcete z filmu jako je tento udělat kanibalskou romanci a zároveň příběh o dospívání, musíte mít trochu sebevědomí. Tenhle chlapík Luca Guadagnino dokáže snadno přejít od super intimního a vulgárního momentu k šílenému body horrorovému chaosu a dělá to s naprostým přehledem. Za hodně obsažených nechutností zde vděčí zvukovému designu, slyšíte každé prasknutí a chlemtání a mně běhá mráz po zádech, jen na to pomyslím. Upřímně to zní, jako by jedli polévku. Jestli jste to zatím nepoznali, nemám k tomuto filmu moc výtek, je to asi trochu dlouhé a některé scény se rozjíždějí trochu pomaleji, než bych chtěl ale who cares. Ani jsem se ještě nezmínil o hudbě. Hudba je tak zvláštní že těžko si stěžovat po určitém bodě, jak divně to zní. Obv jelikož se jedná o nejvíc dívný soundtrack tak ho nedělá nikdo jiný než Trent Reznor a doopravdy si zde libuje. Nedivil bych se, kdyby on sám jedl ňáký lidi při dělání této hudby. Jsem si jistý, že tento film bude znamenat hodně pro mnoho mladých lidí, zejména těch, kteří rádi jedí ostatní. 90%

Fargo (1996)

Americký sen podaný v kulisách zasněžené Minnesoty. Jakožto typicky nevlídný Čech vždycky obdivuji, jak umí být Američané vstřícní a zdvořilí. Všudy přítomný tento jejich projev je zde dováděn až za hranu vtipnosti. Právě tento typicky Coenovský humor prolínaný děsivými a násilnými projevy zde utváří kouzelný zážitek. Bratři Coenovy si zde řekl bych, až vytváří svůj vlastní mini svět. Je to právě ona zasněžená Minnesota, která mě celý film neustále přitahovala ale zároveň i něčím odpuzovala. Nedivím se, že se film stal takovou klasikou, jakou je, Coeni zde odvádí mistrovské řemeslo. Film má několik ikonických scén a záběrů doprovázených skvělou hudbou sloužící jako podkres pro nádherně zpracované vraždy. Dokonce ani McDormand, kterou doopravdy nenávidím do morku kosti díky filmu Nomadland kde jsem se na ni 2 hodiny koukal, jak sere do kýble mi zde nevadila. Pokud máte chuť na výborně zpracovanou krimi záležitost dle skutečné události dejte si tohle, nebudete litovat. 90%

Drive (2011)

"Literally me"  90%

Šikana (2001)

Klasický příběh o tom, jak dítě, které není milováno svými rodiči může vyspět do arogantního a mladé ženy znásilňujícího muže. Zaslouží si za to ale zemřít? V průběhu filmu jsem si říkal, jak nesmyslný celý příběh vlastně je, a že nikdo nemůže byt tak hloupý jako oni představitelé. Konečné titulky, kde se dozvídáme že se tento případ doopravdy stal mě vážně překvapili. „American teens are hold build differently ig“. I přesto že je zde jako v každém Larryho filmu vyobrazen přehršel všelijakého násilí, drog a sexu, působí zde tyto scény prázdně a bez dopadu. Na rozdíl od jeho předešlých filmů jako jsou Kids či Feťáci se jedná o film více zaobírající se vraždou a jejím dopadem nežli samotnými vztahy mezi postavami. To, co miluju na jeho předešlých filmech jako by zde nebylo vůbec či pouze sloužilo jako návnada na spuštění filmu. Ponaučení z tohoto filmu je následující: Pokud chcete někoho vážně zabít, udělejte to prosím sami a pořádně, a ne se svými vyfetovanými kamarády, a hlavně ne na pobuzení nějaké ženy. 60%

Velryba (2022)

Tlustý lidi smrděj hovnama a potem a taky se vyznačujou mikroskopickým kokotem. Radši začni cvičit, nebo budeš brzo v píči. Cože? Nerozumím, máš plnou hubu čevabčiči. 70%