Vládci loutek (1994)

Priemerné sci-fi béčko, v ktorom si zahral aj Donald Sutherland ktorý ešte predtým hral v remaku Invasion of the Body Snatchers 1978. Tento snímok skoro ničím nezaujme, všetko tu už bolo ukázané buď v Ferrarovej snímke, alebo v Kaufmanovej, niečo si to bere aj z Invasion of the Body Snatchers. Jediné čoby som tomu vytkol, je velmi zdlhavá minutáž, keby sa to skrátilo o 15 minút, dal by som aj viacej ale stále je to priemerná zábava 60 percent.

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986)

Po skvelej jednotke tu máme pokračovanie, ktoré režíroval Hooper, ale pojal to trochu komediálne až sparodovane, pretože niektoré scénky sú srandovné, alebo menej vtipné. Leatherface tu poskakuje ako blázon, zamiloval sa do mladej dievčini, ktorá robí v rozhlasovej stanici. Máme tu komplet rodinku, dedka ktorý nevládze poriadne zdvihnúť kladivo, nejakého obchodníka a otca celej rodiny a šialeného paka, ktorý má na hlave nasadené železo a furt si ho škrabká. O atmosfére tu není ani reč, a tak nám ostáva ta otrepaná komédia, ktorá vás miestami prestane baviť, ale niečo zachraňuje Dennis Hopper, ktorý bude bojovať proti Leatherfeacovi s pílou 40 percent.

Sekta (1991)

Soavi, režisér ( Hrôza na javysku, Dellamorte Dellamorte, Svätyňa), natočil ďalší hororový kúsok a pojal to miestami tajuplna, atmosférou a semtam nejakým tým gore efektom. Sem tam to začne nudiť, mohlo by sa to skrátiť o 10 minút ale to, čoho sa dočkáme posledných 30 minút je ukážkových a neprekonateľných, scénka kde stiahnu z tváre zaživa kožu mladej dievčini je vynikajúca a takisto ten podivný záver 80 percent.

Pavučiny (2003) (TV film)

Aj keď to je televízny film, má to pomerne slušné tempo, dobré sa to vlečie a celý film nám ubehne čo nevidieť. Kamera je v pohode, hudba takisto, efekty sú otrasné, hlavne ten pavúk na konci je úbohy. Jediné, včom je to dobré je hlavne že sa nedostavuje nuda, akčné scény sú priemerné a musím ešte spomenúť ľudí ktorý majú na rukách ostré drápy, ktoré sú velmi ostré, no a herecké výkony niesú bohviečo, ale videl som aj horšie 60 percent.

Identita (2003)

Tvorcovia si zámerne dovolili nás prekvapiť, šokovať a to sa im aj podarilo aj keď nie úplne. Predovšetkým fantastický výkon predvádza John Cusack ( Pokoj 1408) a Amanda Peet, s niektorými to už ide skopca napr. nesadla mi tam tá blondýna, ktorá stále iba vrieskala. Spočiatku neviete kdo zabíja a prečo, až si uvedomíte že vrah môže byť hocikto, až sa dočkáte šokujúceho záveru, ktorý je ale o niečo premyslený a naťahovaný ale i tak celkový pocit umňa bol skvelý 80 percent.

Narušitel (1989)

Scott Spiegel režisér ( From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money) predovšetkým béčkový režisér, ktorý si pozval na nakrúcanie dvoch kamarátov Sama Raimiho a Teda Raimiho,aby sfilmoval béčkový horor a všetko čo k tomu patrí, krv, brutálne scénky, atmosféru a predovšetkým strach mladej dievčini, ktorá si zahrala hlavnú úlohu. Sú tu aj výborné scénky odohrávajúce sa v supermarketu, predovšetkým ma zaujala smrť Teda a Sama, Tedovi zabodne do hlavy maskovaný vrah nôž a Samovi zabodne do hlavy hák. Zahral si tu aj Bruce Campbell ale len na konci filmu v roli policajta, škoda že nedostal väčšiu úlohu. Po dlhej dobe, znova kvalitný horor ktorý ma pobavil a nenudil 100 percent.

Inseminátor (1987)

To čo napísal choze, je svätá pravda, u nijakého iného hororu sa nebudete nudiť tak ako u tohoto. Už ten názov nám naznačuje, očo tu pôjde. Začiatok vyzeral celkom svižne, pokým sa to neprenieslo do nemocnice, kde sa to vlieklo ako v bavlnke až pokým neprešla hodina, posledných 20 minút sa niečo dialo ale to je velmi málo na taký kvalitný béčkový horor. Myslel som si že to bude vo štýle Mimic ale to by som chcel asi vela, i keď ten velký hmyz nevyzeral zle na rok vzniku ale na viac ako 1 hviezdu to nemá 20 percent.

Koupil jsem upíří motocykl (1990)

Uhodená, šialená hororová komédia, o jednej motorke, ktorá dostala chuť na krv a ktorú sa dá zastaviť pomocou cesnaku a krížou. Jeden motorkár si ju kúpi ale pritom riskuje svoj život, motorka jazdí sama v noci a zabíja každého, na koho natrafí. Ten farár nemal chybu stou svätenou vodou a plno ďalších ujetých vecí na ktoré sa určite musíte pozrieť 60 percent.

Chůva (1990)

Béčkový horor od majstra Friedkina ( Tales from the Crypt, Exorcist) ktorý vyťažil všetko možné, čo sa od hororu očakáva, a to je atmosféra, napätie a skomponoval to s trochou gore , a opatrovaťelkov, ktorú keď si pustíte do domu aby vám strážila bábätko, velmi riskujete. Nezapomenutelná scénka premňa je tá v tom lese a na konci, s tým odpíleným stromom a motorovou pílou 80 percent.

Smrtící nenávist 3 (2009)

Príjemná, oddychová ducharina, ktorá si na nič nehrá a má to slušný rozjazd od začiatku do konca som bol v neopísaťelnom napätí, ano na japonský originál od Shimizua to nedosahuje ale má to niečo do seba. Triky sú slušné,lakačky tiež, premňa jasných 80 percent. PS: Koniec dal jasne tušiť, že bude ďalšie pokračovanie.