Hra na utrpení (2008)

3 nenavezujúce príbehy ktoré nie sú ani dokončené, z niektorých srší aj amaterizmus, nepríliš presvedčivé výkony niektorých zúčastnených ale poteší sem tam nejaká brutalita. Všetky príbehy sú spojené tromi dievčatami, z ktorých jedna prežila. Prvý príbeh je o zamilovanom páru, ktorý cestujú autom po silnici, až sa nezastavia na benzinovej stanici kde si to dievča všimne, že v kamione je žena, ktorá volá o pomoc. Všetko sa to dobre viezlo až po kým neprišiel ten otrasný koniec, z ktorého neviem čo si mám myslieť, nedotiahnutý a príšerný 30 percent. Druhý príbeh je už o trochu lepší, jedno dievča má stráviť noc s dvoma detmi v byte svojej kamarátke. V izbe na stoličke sedí klaun, ktorý z ničoho nič ožije a začne sa naháňačka na ktorú sme zvyknutí 70 percent. 3 príbeh je strašne dlhý a spojený zo všetkými dievčatami ktoré sa stratili a 2 z nich drží v nejakom dome šialený maniak, uviazané reťazami, ich kamarátka ich pôjde hladat až narazí na nich a oslobodí ich ale nie na dlho, pretože si to ten maniak všimne a dve z nich zabije. Tvorcovia očividne chceli za každú cenu šokovať, a tak ten koniec už prehnali 50 percent. Keď si mám vybrať ktorý príbeh bol lepší, jednoznačne príbeh druhý o klaunovi, takže keď to spočítam, vychádza mi čistý priemer 60 percent.

Jmenuji se Bruce (2007)

Bruce Campbell, ktorý tentoraz zasadol na režisérsky post a skombinoval komediu s hororom, nedopadlo to zle ale niečo tomu chýba. Chýba tomu viac krvi, brutality aký sme boli zvyknutí na Evil Deade, ale oto viac poteší, že Bruce hrá vlastne sám seba a keď zistí že ten čínsky démon je živý, bude utekať ako o život, však kto by neutekal pred démonom. Hraje tu aj Ted Raimi, ktorý znova zomrie strašnou smrťou a to prerezaním hrdlom, po Bubba Ho-Tepe je to priemerný nástupca, ktorý si na nič nehrá a poteší už len kvôli Bruceovi, ktorý je môj oblúbený herec, ale na viac ako 4 to nemá 60 percent.

Zombi 2 (1979)

Majster braku Fulci, ktorý sa preslávil týmto hororom najmä v Amerike, mi znovu dokazuje že vie natočiť naozaj kvalitný horor s malým rozpočtom. Scénka pod vodou, kde Zombie bojuje proti žralokovi je úchvatná a samozrejme nesmiem zabudnúť na slavnú scénku vypychnutie oka, a plno dobrých gore záberov, a samozrejme najmä masky zombíkou, ktoré vyzerajú fantasticky 99 percent.

Uvnitř (2007)

Bolo asi tak pol dvanastej keď som to pustil, a nikdy nezabudnem nato, ako som bol napnutý od začiatku až do konca. Skvelý hororový zážitok, to sa mi stalo po prvýkrat, u nijakého hororu doposiaľ, som nezažil tolkú brutalitu čo som doposial videl, krvi v tomto rozhodne nešetrili a gore scénky sú fantastické a ktoré nikdy nezabudnem 100 percent. PS: Po Noci nabrúsenej krvi je to skvelá ukážka toho, že Francúzi čím ďalej, tým viacej natáčajú kvalitné horory.

Temnota (2002)

" Zanedlho mesiac zakryje slnko a všetko ponorí do tmy." Perfektní snímok od režiséra Balaguera ( Rec, Películas para no dormir: Para entrar a vivir ) z produkcie Yuzny, nás vtiahne atmosférou a tajomna, mysteriozna a samozrejme temnotou, ktorá sa čím ďalej, tým viac a viac objasňuje a aj dom, z ktorého toto zlo pochádza 80 percent.

Návrat do domu hrůzy (2007)

Pokračovanie, ktoré je na takej istej úrovni, akým bol prvý diel, lenže vtomto dieli niesu tak otrasné triky ako boli na konci v prvom dieli. Rolu šialeného doktora Vannacutta si zahral Jeffery Combs ( Re-Animator, From Beyond) ktorý tu má aj vynaliezavé vraždy napr. roztriežtenie celej tvári na kusy. Máme tu aj zaujímave úmrtia, chladnička ktorá spadne priamo na hlavu, a rozpolenie rúk a celého tela ale má to jeden problém a to herecké výkony niektorých účastnených. Na viac ako 3 hviezdičky tento horor nemal, ale stále je to priemerné pokračovanie u ktorého sa zaručene nudiť nebudete 60 percent.

Jatka (2007)

Dnes už točí horory skoro každý, ale otom aby raz natočili horor Pakistáni, som nikdy nezmýšľal. Keby raz natočili horor aj slováci, ale to sa asi nikdy nestane, pretože nás krmia tými sračkami typu Ordinácia v ružovej záhrade. Nájdeme tu aj zombíkou, ktorý sa vynoria spoza auta, a začnú byť otravný, alebo budú žrať črevá. Všetko je to poniekaľ spojené medzi kanibalov a zombíkov. Scény v noci sú výborné aj pohyby s kamerou, a máme tu aj nové prostredie na ktoré som si nevedel zvyknúť prvých 20 minút 80 percent. PS: No a tá železná gula, sktorou bude po lese naháňať dievča, nejaký šialený maniak je perfektná scénka.

Sirotčinec (2007)

Fantastická ducharina, ktorá má náznak mysteriozna s trochou dramaty a trochu to všetko ako celok splňa. Niektoré ľakački boli výborné, pri ktorých som sa aj zľakol ale v niektorých hluchých miestach by sa hodili aj viacej. Je tu aj ukázaný vzťah medzi mamou a synou, a to čo sa môže vstať keď prídu do opusteného sirotčinca kde predtým ako malá žila 80 percent. PS: Postupom čase, si začínam uvedomovať, že lakački namňa zaberajú čím daľej tým viacej, ale musia byť nenápadné ako to bolo v tomto prípade.

Penny se bojí (2006)

Priemerný atmosferický horor, o Penny a jej psychologičke, ktoré sa vydajú na výlet, cestou vezmú stopára, ktorému ani není poriadne vydno do ksichta a nič nerozpráva. Celé je to poniekaľ roztrieskané, ten záhadný stopár sa objavuje len občas, raz sa udeje nejaká vražda, Penny je uviaznutá v aute. Koniec mi prišiel nedotiahnutý a celé to iba kazí na viac ako 4 to ale nemá 60 percent. Mimochodom, Stopár z roku 1986, je omnoho lepší ako toto priemerné béčko.

Pád do tmy (2005)

Šesť mladých žien sa vydá do hôr, kde jednú noc strávia v chate. Hneď druhý deň sa vydajú do jaskyňe, skúmať a pritom aj objavovať čo sa tam nachádza. Pritom netušia, čo sa skrýva v malých chodbičkách, ktoré sú veľmi úzke a pri ktorých sa môžte zaseknúť. Z tmy vychádza slizká, velká príšera, ktorá sa živý očividne luďmi. Musím oceniť aj prácu s kamerou, a to hlavne v tme, ktorá nám naháňa hrôzu, atmosféru a podarené ľakački ktoré nás zastrašia 100 percent.