Dům 3 (1989)

Není to až také zlé ako som si myslel, áno z Dúm 1,2 to nič spoločné nemá, ale ako béčko to postačuje a zážitok sa nám dostaví priemerný. Máme tu masového vraha, ktorý zabija svoje obete malým sekáčkom, a Lance henriksen v roli policajta sa ho snaží zneškodniť. Masového vraha, posadia do elektrického kresla, no a on prisahá že sa vráti. Vráti sa, ale ako duch, a Lance bude musieť ochrániť svoju rodinu 60 percent.

Pohádky na dobrou smrt (1986)

" Vedrá krvi boli preliaté dávno pred Georgeom Romerom, Hitchcockom a De Palmou." Tá hudba na začiatku je super, ale už tie rozprávkové poviedky sú priemerné, a na také poviedky ako Creepshow, Tales from the Crypt vôbec nedosahujú ale itak nie sú zle. 1. Poviedka je o čarodejniciach, ktoré majú svojho pomocníka, ktorý im pomáha s obeťami ale len do chvíle, po kým sa nezamiluje do dievčatu, a zničí čarodejnice a toho koho stvorili prerostlého chlapíka, ktorý ich napadne. Sú tu aj gore scénky, takže o zábavu je postarané 75 percent. 2. Poviedka je o červenej čiapočke a jej babičke, ktorú napadne človek, ktorý sa ale v noci mení na vlka a zuby má pekne ostré no a ten koniec je perfektný 80 percent. 3. Poviedka a zároveň posledná je o Zlatovláske, ktorá má psychokinetické schopnosti, a zabija svojich nápadnikou. Táto poviedka v niektorých okamžikoch nudí a je aj trochu slabšia takže len za 50 percent. Je aj vidieť, že režii sa chopil nejaký neznámy režisér Jefrey Delman, ktorý bohviejaké skúsenosti nemal, ale poviedky ja mám velmi rád.

Skřet v Las Vegas (1995)

Tretí diel o Leprechaunovi je pomerne trochu slabší, ale to kasíno skvelo do toho pasuje. Na začiatku nejaký chlapík donesie do predajne Leprechaunovu sochu a bude varovať predajcu aby sa nedotkol jeho medailonu. On ho nesposlúchne a dotkne sa medailonu a tým prebudí k životu Leprechauna. Ten chce svoje zlato, získa ho ale posledný šiling mu bude chýbať, tak a v kasíne sa rozputá krvavá bitka o jedno zlato 60 percent.

Pátek třináctého 3 (1982)

Na začiatku tu máme zábery z dvojky potom sa dej presunie na teenegerov, ktorý sa rozhodli že pôjdu na farmu u krištálového jazera a so sebou vezú aj dvoch hyppíkou. Cestou ich bude varovať bezdomovec, že to jazero je prekliate ale nepočúvnu ho a tak sa zomelú vraždy ktoré im pripraví Jason. Brutálna scénka sa mi páčila jedna, keď Jason vystrelil šíp dievčaťu du oka 80 percent.

Na prahu temnot (1987)

Neuveriteľné dobre zvládnuté scénky, ktoré režírovala Kathryn Bigelowa a v rozhovoru povedala, že sa po prvý raz púšta do hororu a že to má byť iný upírsky horor. A mala pravdu, tento sa velmi od iných odlišuje, pretože keď výjde slnko, upíri sa musia skryť aby nezhoreli a kríže a mnoho ďalších vecí na nich neplatí len to slnko a v noci sú nesmrtelný. Lance Henriksen je vynikajúci, zvláda svoju rolu bravúrne a tak isto aj Bill Paxton v bare to bolo niečo úchvatne no a keď do hotelu dorazila polícia práve sa to rozbehlo. A ten koniec je perfektný, všetko zle sa obráti na dobre 100 percent. PS: Film som si pozrel už tretí-krát a vôbec ma nenudí, práve naopak.

Lidé pod schody (1991)

Ak chcete vidieť ako šialený otec striela s brokovnicou po chodbách domu, a pred ním uteká malý chlapec aby sa schoval pred nebezpečenstvom a zachránil si tak svoj život, vtom prípade neváhajte a tento film si pozrite. Ibaže zachrániť si svoju kožu pred masochistyckým pakom, bláznivou ženou, nepadnúť do rúk kanibalom a pritom všetkom ešte stihnúť utiecť pred psom, ktorý je dobre vycvičený a ktorý by vás svojim čuchom vypátral, kebyže ste aj samom dne pekla. Účel Cravena bol splnený, dočkali sme sa hororovej atmosféry, pár brutalít a nakoniec sme si mohli vychutnať krásny koniec, aký by ste len tak v inom filme nezažili 100 percent.

Vlci (2006) odpad!

Čo akože toto malo byť. O horore ani není pochyby, masky samotných vlkodlakov sú smiešne a na Howling ani zdaleka nedosahujú no a o deji ani netreba hovoriť. To už tak vyzerá keď sa tohoto ujme Isaac ( Jason X, House III) 10 percent.

Pátek třináctého 7 (1988)

Od Buechlera som videl Smrtíci prízrak, ale už vtedy som nebol spokojný s týmto režisérom a nedával som mu bohviejakú nádej. Lenže z Buechlera sa stal sympatický režisér a hneď si zobral na starosť klasiku Piatok 13. Nielenže si napísal scenár ale ešte si stvoril aj efekty. Efekty na moje počudovanie nevyzerali zle, len niečo tomu chýbalo. Okrem atmosféry ktorá bola výborná, by som vyzdvihol aj technickú stránku a tú blonďavú herečku Tinu, čo bola obdarená telekinetickými schopnosťami a vedela tak dobre presunúť daný objekt z jedného miesta na druhé. Ani Jason nebol na zahodenie a svojim novým imidžom si upútal nejaké to obecenstvo. Keď tak pozerám na rok 88, je mi jasné, že dnes sa takéto filmy točiť nebudú a aj keď sa natočia, budú vyzerať úboho a nesympaticky, kvôli nudným tínedžerom. Klasika si zaslúži 80 percent.

Americký vlkodlak v Paříži (1997)

Škoda tých digitálnych efektov, šiel by som s hodnotenim na 4, pretože dej to má dobrý, nenadväzuje to na prvý diel, ale čerpá sa nový dej ktorý sa odohráva v Paríži. Po kým sa nedostaneme na samotné efekty vlkodlaka, ktorého urobili otrasne, v jednotke vyzeral strašidelne pretože režisér Landis má skúsenosti kdežto o Walkerovi sa to povedať nedá. Jediné čo tu ostalo je miestami vtipná komédia s pár dobrými scénkami 60 percent.

Podstata strachu (2008) (seriál)

Po pozretí epizody 1-8 musím dať hodnotenie 80 percent, všetci tu písali že ostatným častiam sa má každý vyhnúť, tak som sa im vyhol. The Sacrifice: Hneď prvá časť naznačovala, akým smerom sa tento seriál bude uberať, celkovo množstvo gore si tu užijeme napr. zošitie úst, a slizská obluda ktorá sa musí krmiť. Napätie tu je a atmosféra taktiež a po celých 40-minútach to pekne svižne uberá 80 percent. New Year's Day: 8 časť tejto sérii vôbec nesklamala, nejaký chlapík príde z hôr domou a začne byť divný, stále bude chcieť jesť a jesť aby ukojil svoje chúťky 70 percent. Takže po týchto 2-častiach som spokojný a stále čakám že to režiséri napravia v tých ďalších častiach. Bohužiaľ sa tak nestalo! Something With Bite: Je o vlkodlakovi, ktorého v noci zrazí kamion, a vodič ho odvezie do nemocnice. Vlk pohryzie doktora, ktorý sa začne v noci meniť, a bude zabíjať. Celý čas to iba nudí, aj keď sa raz niečo udeje není ukázaná hmotná dávka porcia brutality, a celé nám kazí predvýdaťelný koniec, a o atmosfére tu není ani povedané 30 percent. Chance: Je o chlapíkový, ktorý pôjde do predajne so starožitnosťami, aby dostal peniaze za vázu. Obchodník mu odmietne dať za vázu vela peňazí, a tak ho ten chlapík napadne a zmláti a nešťastnou náhodou sa obchodník buchne do hlavy. Chlapík začne mať halucinácie, a bude sa mu zjavovať podobný chlapík s istým ksichtom aký má on a bude ho nahovárať čo má robiť. Postupne bude likvidovať každého, kdo vkročí do predajne, celé je to pomerne naťahované, kdežto všetko vieme dopredu čo sa bude diať, ale tento príbeh umňa zabral 60 percent. The Spirit Box: Tento príbeh je o dvoch dievčatách, ktoré na halloween usporiadajú seansu, a privolajú ducha mrtvej Emilly, ktorá zomrela za podivných udalostiach. Zdlhavý príbeh, ktorý sa chce podobať duchárčiny, ale velmi mu to nejde, akurát tak nudí a koniec náś len šokuje 45 percent. Echoes: Zamilovaný pár sa nasťahuje do domu, s ktorým nieje niečo v poriadku. Hlavný hrdina bude mať vidiny, až mu stoho šibne, a začne si predstavovať minulý život v tele Maxa, ktorý tu žil predtým so svojou ženou. Atmosféru to má, ale niečo mi na tom vadilo a to že sa to prelína z jedného života, do druhého, nuda naskakuje iba niekedy takže zatiaľ len priemer 55 percent. The Circle: " Všetko, čo je napísané v knihe, sa stane!" Posledný diel tochto hororového seriálu, uzatvára kvalitná duchárština, v štýle temnoty, ktorá keď vás raz vtiahne, nikdy nepustí. Atmosféra hneď od začiatku, až po koniec, brutalita s hmotnou dávkou strachu a krvi, a perfektnými ľakačkami. Ako sa vraví, všetko dobré na konci, škoda tých priemerných dielov, s nulovou atmosférou a šokujúcich koncou, keby režiséri viac pritlačili, mohla to byť kvalitná séria, ale nestalo sa.