• Krátkometrážní

Sexuální výchova - Série 1 (2019) (série)

Úžasnej seriál! Smál jsem se (i když to bylo chvílema teda dost vážný, a ksicht mi prostě zamrznul). První série je naprosto úžasná. Uznávám, že příběh to nemá nějak extra, protože to jen tak plyne a nemá to žádný extra zápletky a překvapení (jak v životě - i když v životě se to taky občas pěkně pos*re). Dialogy to má vyšperkovaný do dokonalosti (nacházím se ZHRUBA v jejich věkový kategorii, takže to mohu potvrdit). také vztahy mezi žáky (to taky můžu potvrdit). kamera vcelku ujde.       jenom konec byl takovej... nemastnej neslanej... prostě se to netvářilo jako konec série takovýhodle typu seriálu. Celá poslední epizoda se tváří... prostě jako normální epizoda... až na posledních zhruba 10 minut. Fakt by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby jim druhá série nevznikla. To by byl asi kapánek průs*r.     Co ještě dodat? Těším se na střední!       8,5/10

Sexuální výchova - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Nový režisér (i když pro tento díl režisérka), nový styl. Na mě takovej až moc depresivní díl. Neříkám, že byl špatnej - byl skvělej - ale špatně se mi sledoval :(         ale jinak dobrej díl, skvělej seriál

Grandhotel Budapešť (2014)

Anderson v celé své parádě! Desplat v celé své parádě! Yeoman v celé své parádě! Všichni herci v celé své parádě! Úžasný film! Úžasný příběh! Miluju tenhle film! Velkolepě jsem se bavil. - příběh to má vskutku úžasný (obzvláště pak konec), Andersonův režisérský styl z toho jen sálá, přičemž kamera mu skvěle dopomáhá - stejně jako hudba, výprava, kostýmy, herci -, herci hrajou bravůrně... umělecké dílo!!! 10/10

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Všichni furt říkají, jak je to úžasný! Furt říkají, jak úžasný film to je! Já si myslím pravý opak. Všichni tomu dávají dobré hodnocení JEN PROTO, že viděli původní Ligu Spravedlnosti. Já ji neviděl, proto mě toto nemohlo tolik nadchnout. Komiksovky a Zacka Snydera mám rád, ale tohle...?!? Kristova noho, čtyř hodinový drama o takový neskutečný p*čovině?!? Před rokem bych byl dozajista nadchnut, avšak poté, co jsem zjistil že existují i jiné filmy než jenom o superhrdinech, už MARVELovky a DCovky a celkově superhrdinovky moc nemusím (leda Bandu, co je aspoň vtipná, má myšlenku, a zároveň se nebere moc vážně). A efekty... docela obstojný, ale je prostě vidět, že to je všechno (úplně všechno) umělý! A fakt nechápu, proč tam je ta bezvýznamná scéna v bance, během který umře tolik nevynejch lidí. A když to tam Wonder Woman zachrání, ještě se tam někdo musí zeptat ,,Jak mohu být jako vy?'' 3,5/10

Godzilla vs. Kong (2021)

NE! Tohle NE! To bylo tak EXTRÉMNĚ tupý!!! Ale jakože FAKT tak EXTRÉMNĚ TUPÝ!!! Strašně jsem se nudil! Taková neskutečná ztráta času!!! - ne, pardon, mě to fakt nudilo. Celá ta zápletka (a pár vedlejších, aby tadyto získalo na vážnosti) byla strašně nudná a předvídatelná. A efekty jsou takový - jakože fakt - strašně umělý. Když točíte film o efektech, tak ty efekty musíte mít D O B R Ý!!! Ale oni jsou špatný!!! Asi jediný, co chci pochválit je kamera... která je víceméně dobrá. Film mě nebavil, ale rozhodně mu nechci dát odpad!     2/10    A možný spoiler: ten konec se dal čekat už z traileru

Nespoutaný Django (2012)

Už prvních pět minut byl šok! PRÁSK! Rána přímo do hlavy a kolem (hekto)litry krve. Jo, není to pro někoho bez nadsázky, ale zároveň nic pro někoho s moc velkou nadsázkou, co čeká tupou krvárnu. Tohle je spíše inteligentní krvárna. Příběh to má skvělej! Zasloužený Oscar za původní scénář! A Christoph Waltz... ten chlap snad není ze země! Neuvěřitelné herecké výkony! A opět to překypuje hláškami, jak se již od Tarantina čekat dá. A soundtrack... no, když to překrvácené westernové přestřelky vsadíte pořádný agresivní rap... tak to zkrátka funguje skvěle! Úžasný film!

Sofie První (2013) (seriál) odpad!

Seriál o princezně..........., která je ale tak neskutečně tupá a vlezlá!!! Takhle si ty posr*aný amerikánci myslej, že funguje kralování?!? Tupé, bezvýznamné, zblbující malý děti, už nikdy!!! (zkrátka mě štve americká představa kralování, kde jde furt o to, aby to nebylo rasistický, a aby princezna byla soběstčná --- pro děti určitě fajn, ale z dějepisného hlediska (vím, že je to fantasy svět, ale když se to chce tvářit historicky) odpad!

Loganovi parťáci (2017)

Když jsem to sledoval, tak... jsem se nemohl přestat koukat jhna hodiny. Moc mě to nebavilo. Ale bůhvíproč na to nemůžu přestat myslet. teprve te´d (zhruba tři měsíce po shlédnutí) mi začínají docházet některé věci. Celou dobu se to tvářilo (už po půl hodině od začátku) že už to bude končit, a furt nic. Štvalo mě to. Ale najednou... přišel konec a já chtěl víc. Náhle jsem chtěl, aby to mělo delší stopáž, protože ten konec byl... takovej nemastnej neslanej, ale zkrátka jsem chtěl, aby to ještě nekončilo. Příběh má zkrátka mezery, které se u jiných filmů nedají tolerovat, ale tady tvoří něco, na co (v dobrém slova smyslu) nezapomenete. A má to skvělý soundtrack. Líbilo se mi to, sice trochu jiným způsobem, ale líbilo. 9/10

Dredd (2012)

Tohle....(?)... bylo asi... nevím, co na to říct. Je to zkrátka takový typický typ akčňáku, kde vám na začátku dojde, že to nebude nic extra inteligentního se složitým příběhem, a mozek vám vypne. A docela dlouho se potom probírá, když se to v poslední tři čtvrtě hodině začne komplikovat. Děj zkrátka nic moc. Ale určitě pecka pro milovníky komiksových filmů, protože taková hromada zpomalených záběrů se dá najít snad už jen ve 300. A u Karla Urbana si nejste jistý, jestli hraje nebo jenom zapomněl, co má říkat, protože za celou dobu nevystřídá výraz v obličeji. - ale jinak fajn drsnej akčňák, u kterýho vám mozek většinou úplně vypne, a vy se odreagujete a tupě zírate před sebe

Vesničko má středisková (1985)

Jak může někdo dát tomuhle míň jak pět (čtyři hvězdičky) hvězdiček. Letos viděno již nesčetněkrát, protože tohle je naprosto geniální film. Skvělý herci!!! A nejen to. Příběh to sice nemá extra složitý, je to zkrátka taková příjemně plynoucí Svěrákovka (jakože scénářem), ve který je zapleteno hned několik menších příběhů, které dělají jeden jeden geniální. Stará dobrá česká klasika! Tohle musí vidět všichni!!! (a vtip se sirkami a krabičkou je z celého filmu nejsvěrákovanější - celý film si ho připravuje a nakonci to vypukne! skvělý!!!)