Stvoření světa (1957)

Krásně nakreslené. Ta barevnost je velmi příjemná a pro děti určitě poutavá. Mě se vždycky líbila, jakou radost jsem měla, když se konečně povedlo rožnout. Příběh ze Starého zákona je zde pojat velmi nevtíravě a každý si zapamtuje, že svět byl stvořen za šest dní + sedmý den odpočinek a že vrcholem byl Adam a Eva, která byla "vyrobena" z Adamova žebra.

Světáci (1969)

Ústřední šestice vytvořila nezapomenutelný zážitek pomocí pravého českého humoru. Setkání v restauraci se stalo jednou z nejlepších filmových scén všech dob, dominovala zde především Maria Curie-Skłodowska.

Chobotnice z II. patra (1986)

Žaneta Fuchsová s plastelínou není zrovna můj šálek čaje. Řekla bych, že chobotničky jsou snad ještě horší než formeláci. V Lucii jsem se aspoň párkrát pobavila, ale tady jsem spíš koukala vyjukaně, co se to v té obrazovce děje.

Philadelphia (1993)

Toma Hankse miluji, byl vynikající a právem oceněný Oskarem. Ale především bych chtěla pochválit a vyzvednout Denzela Washingtona, jeho výkon si zaslouží velké uznání a nemělo by být zakrýváno výborným Hanksem. I když celý film fandím hlavnímu představiteli, sama nevím jak bych se dívala na takhle nemocného člověka, který by měl být v mé přítomnosti. Philadelphia je určitou povinností, ale opravdu jen na jedno podívání.

Princ Bajaja (1971)

Pohádka o zvláštním princi a němém šaško-zahradníkovi se mi nikdy nijak zvlášť nelíbila. Má divnou atmosféru, herci jsou takový zvláštní a ten kůň nepatří zrovna mezi hodný tvory.

Postřižiny (1980)

Moje nejoblíbenější povídka od pana Hrabala. Jaromír Hanzlík je zde úžasný, pábitele - strýčka Pepina ztvárnil nezapomenutelně. Paní Vašáryová i pan Schmitzer jsou také výteční, ale Pepin je jen jeden...

Pomáda 2 (1982) odpad!

Propadák... Pomáda se dočkala horšího pokračování než Hříšný tanec - a to je přece už co říct, nemyslíte?

Pomáda (1978)

Je to 30 let a Pomáda nestárne. Všichni její písničky milují a příběh vlastně taky. Musím zmínit nejlepší písničku You are the one that i want!

O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

Na pohádku dost zvláštní. Především se mi nelíbili kostými, Jiří Krampol a některé písničky (dodneska mám šoky z písničky paní královny o nemocích). ... když neříká krásné eR, tak ten si říká o malér ... Já to své eR stále piluji:-)

Prostě sexy (2002)

Urážka romantické komedie. Souhlasím s většinou, že tohle je spíše žánr blbost na entou o ničem.