Movie: The Movie (2012)

2/10 Naprosto zbytečné, je hezké vidět tolik známých herců po hromadě, ale jelikož je to naprosto nezajímavé, tak krátké, že to ani nejde pořádně vnímat, tak je to prostě humus, který ani nedavá smyl a vtipy nebyly moc vtipné, krom slepého Krasinskyho. A o efektech snad ani neslyšeli.

Kingsman: První mise (2021)

7,5/10 Velmi dobrý film, který ale není až tak moc o špionství (nebo to tam člověk moc necítí) ale spíš je to historický a trochu vážnější. A tím se to dost liší od toho co fanoušek Kingsmanů očekává. První dva filmy měli nejen hromadu zajímavých špionských hračiček a bylo jasný, že jsou to fakt špioni, ale taky to tam nejvíc dělal úžasný humor, který byl všude a byla to prostě víc komedie. Ale tohle komedie opravdu není. Škoda, že se to váže k těm dalším filmům a nejede to samo za sebe, protože pokud to mám brát jako součást, tak to nezapadá vubec dobře. Je to sice skvěle spracovaný film, který nejenže má skvělé ovsazení, ale všechno tam moc pěkně funguje a krom detailů feministické Gemmi Artentonové a pár viditelných CGI je to skoro bez problémů. Asi nejlepší věci, co mi dal tenhle film jsou zasazení do skvělé doby se skvělými kostými a hlavně úžasné akční scény, které jsou jedny z nejlepších co sem kdy viděl. Už jen skvělý Rasputin, který tu byl mnohem lepší než jsem čekal, tu měl neskutečně skvělý boj, který sám osobě byl 10/10. To jak bojují s mečmi a opravdu to vypadá reálně a s krásnou choreografií je úžasný. Byla tu scéna v noci na bojišti, kdy proti sobě šli vojáci s kudlami a tohle opět byla jedna z nejlepších scén ve filmu, která byla fakt napínavá. Možná by se tu měli víc zaměřit právě na tu úžasnou akci, než nudnější tlachání. Je tu halaní záporák, kterýmu film dokázal až do konce hezky držet obličej v tajnosti, ale když člověk konečně zjistí kdo to je, tak je mu to vlastě trochu jedno. To znamená, že film nezvládl vytvořit nějaký vztah k tomuhle záporákovi. Možná by bylo lepší mu nechat odkrytý ten obličej a nechat ho něco dělat sám za sebe a ne jen sedět doma na židli a rozkazovat. Bohužel jsem ale čekal naprosto jiný styl filmu a drží se to jen díky bojovým scénám.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 3: Ulice Mos Espy (2022) (epizoda)

Jako fakt?! Naprostý zklamání jako zatím všechny předchozí díly. Nedokážu to už ani brát vážně, když vidím náhodně přidané moderní "puberťáky" s barevnými motorkami, které vůbec nepatří do starwars. A následná vizuálné UBOHÁ spídrohonička, která nejenže je naprosto směšná i vůči příběhu a postavám, ale i první Star Wars filmy z 20. století měli lepší efekty. Někdo tu říkal něco o skvělé bojové scéně s Wookiem? Ne! Vždyť ten wookie ani nevydává správný zvuk jako jeho rasa! A ta akční bojová scéna byla strašná, tomu se ani nedalo říkat boj. Jednoduše ho stačilo zastřelit. A i když se obličejově Morrison hodí na Fetta, tak bohužel jeho herectví stojí za prd. Napětí nulové. Fandím nejvíc Huttům, kteří jsou tu jediný apsoň hezky vizuálné spracovaní. Další špatný díl, ale nevzdávám to a těším se na pokračování.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

6/10 Tenhle film je oproti všem minulým dílům úplně jiný, jak žánrem, tak i příběhem a provedením a prostě vším. Místo dospélých tu najednou máme děti, kteří by nebyli tak špatní, kdyby nebyli drzý fracky a neuráželi svou mámu a nechovalj se jak běžní dnešní mládež. Už jen z tohole důvodu si je člověk moc neoblíbí, což platí hlavně u Finna Wolfharda, kterýho tu človék chcíš chce nechat umřít a hraní podle mě není nic pro něj. Příběh vlastně nenabízí nějak moc postav v tom malém městečku a ze všech jsou dobře vymyšlené jen dvě a to Podcast a učitel Gary. Příběh se točí okolo mrtvé postavy, ze které se nakonec vyklube starý Ghostbuster, který nejenže padne krasně do filmu, ale fu guje taky nostalgicky na fanoušky. Minulé filmy byli převážně komedie, ale tady to komedie opravdu není. Tváří se to strašidelně a na takový film to jemné napětíčko nebylo špatné a taky mnohem vážněji. Za mě to nebylo spracovaný špatně, ale v té važnosti, která občas nedavala smysl se to docelá dlouho táhlo a nebyli tu nějaké zapamatovatelnější scény, které by utvářeli film. Čekal jsem, že Garymu dají více prostoru, takhle to trochu vypadalo, že ho tam dali jen protože je to Paul Rudd, ale nějak velky úděl tu neměl. Za celý film tu bylo strašně málo duchů a druhů a skoro se s nima nebojovalo. Ale abych se dostal k snad asi největšímu problému, tak to byl konec. Který byl naprosto směšný. Nejenže to byl naprosto špatně vysvětlený, nelogický a strašný souboj malých dětí, ale ta hlavní zaporčka byla tak odporná, že mě bolelo se na ni koukat. Takhle namalovaně a odporně by duchové vypadat neměli. Záporačka se tváří jako nejstrasnější stvoření, které vraždí lidi, ale vlastné je naprosto slabá a hloupá a člověku je naprosto jedno, jesti umře, nebo co se s ní stane, jelikož ani nemluví a jen se tváří jak blbá démonka, tak ji člověk doslova nenávidí. Příchod starých krotitelů byl ale celkem fajn a trochu záchrana. Musím říct, že jako pokračování nedělají nějak velkou ostudu minulým filmům, ale prostě to není dobrý úplně.

Spider-Man: Bez domova (2021)

9/10 *SPOILERY* Hned jak jsem viděl skvělý začátek s Marvel logem, který se podobně jak v Infinity war prolínal s hlasem Mysteria, tak jsem cítil takove prostě napětí a pocit, že to opravdu bude stát za to a opravdu stálo. První fáze filmu, což je řešení fanoušků byl opravdu skvělý a hodně jsem ten silný tlak taky cítil a nebylo to vůbec odfláklý a né každý dokáže takhle přenést z davu takové pocity. Celkový vztah mezi MJ, Peterem a Nedem byl opravdu dobrý. Ned a MJ tu konečně dostli mnkhem větší prostor. Možná že Ned tu oproti MJ půosbil trochu navíc než v ostatních filmech, ale prostoru měl víc. Všechny scény, kde mělo být napětí, tak tam napětí opravdu bylo a velmi dobrý. Doktor Strange tu nebyl špatný, ale upřímě jsem ho čekal asi silnějšího a myslím, že ho Peter porazil moc lehce. A to že tam většinu filmu nebyl, je sice potřebné pro příběh, ale moc se mi to nezdá. Na mostě nastala druhá fáze filmu a to akce s padouchy, která byla opravdu dobrá. Sice mi vadí, že Octavius tu byl dost slabý oproti Raimiho dvojce, ale to omlazení je opravdu dobré. Opravdu se mi tu líbilo, jak v jednu chvíli byli všichni padouši zamčení na jednom místě a mohli si bez akce prostě promluvit a svěřit se. A to je možná lepší než ten boj, protože když se tam takhle představí a svěří se o sobě, tak najednou člověk je má hrozně rád a i když jsou to padouši, tak je nechce nechat zabít. Magická krychle, mi upřímě přišla jako naprostá blbost, která tam je jen proto, aby se o ni bojovalo. Další fáze byla klidná v jiném bytu, kde se sešli všichni a najednou měl člověk pocit, že by i mohli být všichni spolu, ale taky je jesný, že se něco posere a z těch namačkaných padouchů v tom bytě to bylo úplně krásně cítit. To napétí, když Peter hledal co se děje, bylo opravdu děsivý a od téhle chvíle až po dojemnou smrt May to byla za mě nejlepší část filmu a to asi hlavně kvůli Goblinovi, který tu opravdu s Peterem bojoval a to šílenství a utrpení petera bylo fakt znát a človék se opravdu začal bát o životy postav. Smrt May byla skvělý závér téhle fáze. Skoro až slza ukápla, ale až tak dojemné to zas nebylo. Pak přišla chvíle s jinými spidermany a to asi nemohu řict pocitově jake to bylo, protože už jsem to věděl. Ale nevím, jestli je tobey nějak z budoucnosti, ale přišel mi tam až moc starý, a pokud dokázali kmladit Octopuse, tak by mohli i Tobeyho, ale chápu, že to by fanoušci asi nechtěli. Taková za mé nepěkná věc je, že Ned umí kouzlit, což se mi tu opravdu nelíbí. Andrewovi chvilky vzpomínání na Gwen tu byli dost dobré, možná ale málo procítěné. Ten poslední boj byl asi celkem dostačujicí, ale zase nějaká bomba to zas nebyla. Potěšil mě ale sandman, který tu nakonec ukázal svůj obličej. Lizard byl CGI špatný v mnoha směrech a hlas mi k němi neseděl. Už v minulých filmech byl strašně nevýznamnou postavou. Poslední boj Petera s Goblinem bohužel nebyl tak silný jak jsem čekal, ale ušel. Třrba Octavius tu neměl až takovou roli a čekal jsem ho nejen silnějšího, ale taky takovýho leadra sinister six, ale on sám tu byl jeden z těch slabších. Následuje scéna v kavárně, kde je to prostě perfekní a s bojovou scénou u Happyho nejlepší části. Líbilo se mi, že Peter nemusel ani nic říct a jen to člověk prostě cítil co se děje. Daredevil tu měl opravdu špatny příchod a nijak mě nenalákal na svoji postavu do budoucna. Bohužel potitulkové scény mě hodně sklamali. Celkově skvěle fungující film a jako závéř trilogie skvělý.

Poslední noc v Soho (2021)

6,5/10 Ze začátku jsem absolutně vubec nechápal co se to tam sakra děje, kdo je kdo a proč to ma být jako horor a už jsem myslel, že to vypnu, ale pak mi to začali objasňovat a z nudných sexuálních harašení se stal napínavý, lehce strašidelný, hezký příběh. Není tam nijak moc postav a ani hlavní "bubák" se v průběhu filmu nemění a je to vlastně podobné strašení pořád dokola. Hlavní postava Sandie je oproti mým očekáváním dost nezajímavá a nijak zvlášť mě nezaujmula. No a zvratová část filmu celkem ušla, možná to jde trochu očekávat. Líbí se mi tady ale takoví jiný pocit z hororu, jako kdyby to mělo jiný styl než ostatní, ale možná je to jen tím, že na horory nejsem moc zvyklí. Na mě tam bylo strašně moc blikání a měnění světel na opticky docela nepříjemné. Bylo tam hodně takových skoro až sexuálně podaných scén, což sice patří do příběhu, ale když se mi tam celý film svlíkají chlapi a všude vidím jen touhu po sexu, tak mi to trochu už vadí. Hlavní postava Thomasin McKenzie s hrála opravdu dobře, což bohužel se mi zdálo, že naopak Anya tentokrát oproti jiným filmům moc ne. Nakonci filmu se dozvídáme pravdu o Sandie, ale nejsem si jistý jak tam teda může fungovat to její "prokletí", čím je to jako způsobené, když ta Sandie vlastně žije. Bohužel to nám už film nevysvětlil. V pohodě film.

Purpurový vrch (2015)

5/10 Často jsem slýchával, že Crimson Peak musím vidět, že už to viděl každý. Moje očekávání byly celkem vysoko. A režisér Guillermo Toro se skvělými díly... Čekal jsem temný strašidelný, ale hlavně kvalitní příběh. Samozdřejmě obsazení s Tomem Hidlestonem mě přitahovalo ještě víc. Temný a celkem staršidelný to i je, ale bohužel jsem celkem zklamaný. První část příběhu v Londýně je podle mě dobrá, ale v časti, kde se dostanou do domu je to jen zdlouhavé čekání aspoň na něco strašidelného s duchy, kteří tu sice jsou, ale nijak významě se neprosadí a tady strašidelnost končí. Většinu filmu jsem netušil jak to teda je se Shapovými, jestli to třeba nejsou upíři atd... a mile mě překvapilo, že jsou to asi jen obyčejní bláznivý lidé. Zápletka nic extra a postavy, které bych tu chtěl vidět víc tu skoro nejsou. Jessica a Hidleston zahráli skvěle. Naprostá hloupost hlavní postavy, která nepozná na první pohled viditelné nebezpečí a dělá věci, které ví, že ji ublíží nepřispívá už tak né mě moc oblíbenému charakteru. Nejhorší část je za mě na konci při vražedné honičce mezi holkama, které se nesmyslně chtějí zabít. Celkově nic moc film, ale žít se s tím dá.

Jumanji (1995)

8/10 Super film, skoro bez jakýchkoli chyb. Na svou dobu opravdu skvělý a chápu, že podle toho museli udělat taky dobré pokráčování v nový verzy. Napětí a strach tu člověk cítí skoro pořád a to se jen tak nějakému filmu nepovede. Příběh je tu skvěle vymyšlený. Některé scény jsou trošku nelogické, třeba nechápu proč tu hru nepřestali na začátku hrát hned a museli pokračovat. Nebo proč museli pořád grát v tom jednom domě, který stál asi opravdu hodně peněz a nemuseli by ho ceký zdevastovat, ale jinak asi v pohodě. Líbila se mi realistická reakce postav na to, vo se vlastně děje, občas se mi zdá, že ve staršich filmech je to herectví mnohem kvalitnější než dnes. Na tu dobu CGI a všechny postavy a akce jsou dost dobře spracované. Hrozně jsem si oblíbil poldu Carla, který je super doplňkem filmu. Trochu divné je ale, že tím, že dokončili tu hru a vrátili vše do normálu přepsali život spoustu lidem. Alan ze ze začátku zdál jako malý rozmazlený fakan a upřímě jsem se jeho šikanátorům vůbec neděvil, ale film mi ho dokázal zlepšit jeho mnohem lepší starší verzí. Film moc doporučuju.

Králíček Petr bere do zaječích (2021)

7,5/10 "Nečekaně" je tu druhý díl této pěkné zvířecí pohádky, která prvním dílem zaujmula a představila hezky fungující film. Za mě bych druhý díl radši nedělal, jelikož to kazí první dobrý díl, ale stalo se. Nemůžu říct, že je dvojka špatná, to rozhodně ne, ale jak to u druhých dílů bývá zvykem nedokáže stát sám na sobě a potřebuje první díl. Objevují se tu znova stejní lidé i zvířata a celkem zachovali charakter i kvalitu. U pana McGregora je to mnohem lepší, mnohem víc jsem si ho oblíbil a měl ve filmu větší smysl a dostalo se mu pochopení. Za mě jedna z nelepších postav. Děje se tu spousta různých věcí najednou, v různých místech a jiným tématem, ale nějak to i celkem funguje. Možná že to působí drochu rozdroleně. Jsou tu narážky na hamižnost lidí, kteří dělají pokračování kvůli penězům, ale potom to sami dělají a protiřečí si. Noví padpuši jsou celkem fajn, ale mohli bychom je více poznat. Nějak z toho není vidět pořádný cíl celého filmu, čeho se snaží dosáhnout je to prostě jen běžné pokračování ve kterém se děje spoustu akce a lumpáren, ale vlastně se nic moc neděje. Rodina králíků i lidi tu působí příjemně a krom jedné vyjímky dost fajn. Jsou tu občas velmi zajímavé scény s tělem pana McGregora u kterýho bych se bál o jeho život, ale jako vtipný dodatek je to v pohodě. Je tu spoustu nelogičností, ale tady to člověk ani neřeší. Možná ale jedna věc, která mi trochu vadila je to, když najednou ten týpek začal rozumnět zvířečí řeči a nikdo to tam neřešil a film to ani nevysvětlil a jen to tam prostě nechal. Skvělé vtipy od zvířat, jako třeba kohouta, paní ježkové atd... bez toho by to prostě nešlo. Celkem fajn film, ale oproti prvnímu dílu, nic extra.

Expedice: Džungle (2021)

7,5/10 Upřímě jsem čekal naprosté fiasko, ale nakonec to nebylo vůbec špatné a jako prostý film, který pustíte svým dětem je to dost dobrý. Nejvíc si to pro sebe krade samozdřejmě The Rock, který v každé scéně působý úžasně a nic nekazí. Bohužel oproti tomu Emily Blunt se mi tu většinu filmu jeví naprosto nesympaticky a ani její celkem vtipný bratr to nedokáže spravit. Je to možná tím feminismem, který tam často zaznívá třeba v diskuzích o kalhotech, aby film ukázal, že v té době ženy neměly práva, což je všem jasné a nepotřebuji to pořád otravně poslouchat dokola. Nebo je to možná naprosto ohavným začátkem, který kazí zbytek filmu svou naprostou nelogičností, která opravdu bolí na oči. Třeba scéna s Frankem, který sice bojuje o každý peníz, ale je mi jednoy když za sebou nechá zničenou vesnici za škody v ohromné hodnotě. Německý padouch mi tu není nijak příjemný a člověk si k němu skoro vůbec neudělá vztah a ani ho moc nezná, takže je tam spíš naobtíž a oproti začátku, kde se tváří jak vládce, kterýho by se měl člověk bát, se pak chová jak malé dítě. Natož španělé jsou tu celkem fajn. Připomínají padouchy v Pirátech z Karibiku, ale mají dobrý příběh, motiv i charakter. Všechna zvířata jsou dost viditelně udělaná pomocí CGI, což by nevadilo, kdyby to nebylo tak vidět, ale možná mám jen moc vysokou laťku. Ten velký zvrat byl udělaný celkem dobře, ale mohli by lépe vysvětlit to prokletí a věci kolem. Konec se mi nezdál zakončený tak, jak bych si přál, osobné bych radši nechal Franka umřít, aby to mělo ten šmrnc, ale chápu, že by to děti neměli rádi. Celkově klasická disney pohádka, která neurazí.