Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971)

4/10 Nechci být na tenhle film zlý, protože nebyl špatný, ale už sam doba naznačuje, že kvalita nebude moc velká. Jakožto muzikál nic moc, písničky nejsou nijak moc chytlavé a člověk rychle zapomene, že se tam vubec zpívá. Samotné postavy kromě dědečka Karlíka a Wonky jsou člověku nepříjemné, což u ostatníchje správně, ale u Karlíka bych to nečekal. Kulisy a jiné spracovaní odpovídá době, takže ciditelné lanka jsou opravdu viditelné, bohužel časové období film nemůže omlouvat. Chápu, že v minulosti to mohl být jeden z nejlepších filmů, ale s porovnáním k dnešku to šumění a pixelový obraz s špatně udělanými efekty to není nic moc. Ale postup příběhu není vubec špatný, samotný nápad je jeden z nejgeniálnějších a těším se na novou verzy s Timothée Chalametem. Bohužel prostě čas. Ale některé detaily člivěka potěší, třeba mluvení více jazyky, či skvěle udělaný zábavný dům a hlavně na konci krásně rozpůlený pokoj věcí. Jestli je na tomhle filmu něco super, tak je to Wonka a jeho čokoládovna s vynálezy a šprými. Umpalumpové je taky skvělý nápad, ale ti herci mi přišli utrápení a čekal bych od nich víc "herectví" pokud to tak můžu nazývat. Nějakou radost na potěšení. Taky bych víc rozvinul něco o těch vybraných dětech místo velkých dlouhých častí s Karlíkem. Na konec bych chtěl říct, že i přes to, že to vypadá, že jsem to zhejtil to je jeden z těch lepších starých filmů a na svoji dobu dobrý, ale po druhé už se asi nepodívám. Je dobré znát všechny verze.

Finch (2021)

7,5/10 V celým filmu jsou jenom 4 postavy, z toho 2 jsou roboti, jeden pes a člověk. To že máte neskutečný vztak ke každému i skoro nepodstatnému robotu je něco fakt neobyčejnýho. Celý film jsou ve popředí hlavně člověk ve vztahu s robotem, ale úplně hlavní postava je tu vlastně jenom pes, který je tam jako prostý mazlíček. Celý je to vlastně o něm, jak příběh často ukazuje. A to je naprosto mega dojemný a super. Je to apokalyptický film způsobený globálním oteplováním, což divákovi krásně vysvětlili způsobem, který není pro blbečky. Důležuté je zmínit, že příběh je tu naprosto jednoduchý, ale to je možná právě to, čí se taky trochu liší od ostatních filmů. Jednoduše přemysťování a občas získávní potravin, jinak je to většinou o vztahu s tím robotem, který je naprosto skvělý a snad to líp ani nešlo, takže jejich hlavní linka funguje. No asi nejdůležitější věc z tohohle filmu, co jsem si odnesl je totální stres. Což je asi dobře, už hodně dlouho jsem nekoukal na film, kde sem prostě prožíval ty scény, i když jsem se třeba névždycky úplně soustředil. Ale tady jsem se bál o každýho 100% času a do teď mám nerva. Tomu Hanksovi jsem všechno naprosto věřil, takže herectví gut. Není to nijak moc zajímavý film, ale je to prostě nervácky klidný. Lidske postavy tu neuvidíte snad vůbec nikdy, je tam chvilková scéna v pozadí s malou holčičkou, ale to je tak všechno. Třeba honička v autě byla neskutečně stresujícně prožitá, ale vlstaně se nic nestalo, což je super, že umí takhle pracovat s těmi emocemi a zakončit to né nesmyslně a blbě, ale jemně a v pořádku. Asi bych doporučil na to kouknout jednou, ale podruhé už ne.

Deštivý den v New Yorku (2019)

4/10 Strašná nuda. Nic proti Woody Allenovi, ale ani kulervoucí obsazení nepomohlo od nudy. Je to fakt dobrá romantika a i příběh ujde, ale prostě to nemá nějaký velký moment, kde člověka pozvedne nějaká rušnější emoce. K herectví asi nic nenamítám, možná že Ashleight byla trochu moc hezky výrazná, ale jinak Timothée brál dobře jako i ostatní. No možná je to jen způsobený mou momentální trochu nudou, což je dost možný. Ale ja to spíš beru jako ten druh filmu, kde si řekneš, že je to trochu umění a to já mám rád, ale prostě na mě moc nuda. Jedna postava mi tam ale obravdu VÝRAZNĚ neseděla a to Selena Gomez, která má ten nejvýrazneji nepadnoucí xicht a vubec se sem nehodí. No je dost možné, že je to prostě mou náladou a neměl bych to tak moc vážně hodnotit, tak to berte s rezervou. No mělo to krásně příběhové "zvraty" jestli to tak mohu nazvat. No prostě je to takový pomalý, že tam často mluví trochu tišeji a moc se tam třeba ani neběhá atd... pokud máte rádi velký romantický klidný relax u deštivého počasí, tak doporučuju, ale nekoukejte na to se špatnýma myšlenkama, protože je to občas takový pochmurný, nebo to tak aspoň vypadá. Vážně jsem nečekal takto velké obsazení a je to vážně skvělý většinu postav si tam ani neuvědomujete jak tam padnou, kromě samozdřejmě seleny. Český dabing je strašný, takže titulky on pleas. Je škoda, že velkou část filmu jsou hlavní dvě postavy odděleny a i když to příhěh chce, tak mi tam chybělo trochu spojení a místo toho so trochu jeli pak každý svoje. Celkově bych tomu dal ještě šanci v lepši náladě. Některé pasáže jako treba s vyprávěním příběhu Timotheeovi matky byli velmi dobré a je škoda, že zkončili docela rychle. Nejsem si jist, zda je toto styl woodyho allena, pomalá romantika, ale když jsem byl na jeho díle v divadle, tak mi to připadalo podobné, možná s trochou víc akce, ale pomala romantická klasika.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

7,5/10 Bohužel musím druhou sérii označit jako horší než první, nebyla sice nijak špatná, ale bylo tu spoustu věcí, které se zrovna mě moc oproti první sérii nelíbily. Celý se to chová dost odlišně. První dva díly byli naprosto skvělé a hodnotil bych je fakt dobře, ale zbytek byl prostě jen dobrý. Hlavní věc, která tu je naprosto skvělá, tak je důležitý vztah mezi Ciri a Geraltem, který jsem nečekal nijak chvalný z věcí, které se událi, ale zvládli to skvěle a spolu na obrazovce byli úžasní a já si je užíval. No Celkově Ciri, kterou jsem osobně moc nemusel tu je jedna z mých nejoblívenéjších postav, která to strašně tahá a je skvělá. CGI příšer a zbytku prostoru byl někdy velmi dobrý a někdy dost bolestivý na sledování, třeba v případě monolitového monstra, což je trochu škoda. Politika tu je úplně jiná a docela mi vadí. Elfové jako takoví mi vubec nesedli ani jediný, což mi hodně vadí. Celý příběh je ale hlavně odlišný tím, že místo toho, aby představoval zaklínače jako lovce, ktery za peníze od lidí loví příšery, ho dává do hlavní linky, kde se jenom stará o Ciri a příšery tu jsou jako bonus, který tam je jen aby to tam prostě bylo. Víc se také dozvídáme o Zaklínačích, což je super. Krom pár dílů se mi zdá, že se příběh nikam moc neposouvá a dost zdržuje. Vesemir je sice velmi dobrá postava, ale svím vzhledem mě taky trochu bolí jako pák ostatních postav, které občas vypadají dost nalíčeně a je z toho poznat, že to není pravý. Je tu asi více propojování linek, které postavy nevidí, což není špatný. Špatná linka je ale s Yennefer, která tu nemá nijak velký úděl a už vůbce ne tak velky jako v první sérii a je tu podobně jak Marigold jen aby tam prostě byla. Nemá tu většinu doby žádnou moc a je to jen otravná postava, která nic moc nedělá a jakožto "člověk" se jen plahočí za ostatními postavami a je na obtíž. Běžný vesničani a útoky na Geralta tu stejně jak obchodování s ním neuvidíme. Hlavní linka příběhu není nijak silná a ani až tak zajímavá a spíš se to tu jen okecává ve většině případů. Není to špatny, ale nemůžu ani doporučit.

Duna (2021)

9,5/10 Bude tu znít převážně kritika, jelikož je nejviditelnější a dobře se o ní mluví, bude toho hodně ale nenechte se zmást, film je velmi dobrý i tak. Začnu tedy hlavníma chybama: První část byla sama o sobě fakt vážná, ale když do toho přidali ty vážné postavy... Mně ani to natahování a dlouhé scény moc nevadily, spíš prostě moc ta vážnost. Pociťoval jsem nudu.Cítil jsem mezi Paulem a Matkou často takové divné spojení jako kdyby to nebyla jeho matka ale jeho chůva, nebo jen nejaká známá. Film měl opravdu mnoho vizí které se pořád opakovali a Zendaya v nich byla příliš kýčovitá oproti zbytku filmu. A když konečně přišlo na střet postav, tak byla nuda a dělali skoro jak kdyby se znali a nic se nestalo.Málo představili a cvičili hlas a občas ho používali moc a občas málo.Otevřený konec mohl být lepší ale nevadí.Postavy jsou kromě mini vyjímek celý film bez jakýchkoli emocí. Jak když jdeš z pohřbu ale chováš se tak celý film a cokoli řekneš, tak je temný, dramatický a depresivní. Ani vojáci v 2 světové nemluvili tam vážně. Ale dabing to spraví. Tak teď ještě shrnu ty kvalitní věci, který sice řeknu rychle ale je to většina filmu, takže SUPER! Super hudba, herci, kostýmy, CGI, herecké výkony, architektůra, podoba lodí, strojů štítů a různých vynálezů, choreografie, záporák, mohutnost VŠEHO, neklišé, no prostě na pohled užasný.

Boku no Hero Akademia THE MOVIE Heroes: Rising (2019)

8/10 Oproti jedničce mnohem lepší. Víc se tam objevovali věci ze seriálu a člověku občas připadalo, že sleduje další díl, a né nějakou samostatnou linku, jako v jedničce, což je super. Víc si tam ubližovali, nebo spíš se nebáli více zranit hrdiny. Taky to prostědí a vesničané a prostě tak nějak skoro všechno bylo tak, jak by to mělo být. Všichni lidi ze třídy dostali svůj prostor. A někteří padouši tam byli správně jenom na drobek scén pro dramatičnost do seriálu. Pak jsou tu 2 chyby, které bych vytkl a to špatná 3D animace mraků, ohně a pár dalších věcí v některých scénách, které na oči fakt bolely a nepatří do tohohle anime. Pak je tu hlavní problém filmu a to hlavní záporák, který je jednoduše OP. Jeho stereotipně ošklivý oblek přeskočím. Je skoro stejně silný jako hlavní záporák celého seriálu, který se tam řeší od začátku a řešit se ještě dlouho bude a ani všichni nejsilnější hrdinové ho nedokázali zastavit a teď je tu random týpek co má stejnou schpnost, akorát malou slabinku. A jenom "děti" jedné třídy ho přemůžou. Sice těžce, ale přemůžou, což mi přijde nesmyslné vůči zbytku seriálu. Ale jinak je film velmi dobrý.

M.O.D.O.K. (2021) (seriál)

8,5/10 Jeden z nejlepších Marvel seriálů, škoda že nepatří mezi MCU a není tak populární, jak by si zasloužil. Je to udělaný na styl modelíny a mě to přesně takhle dokonale vyhovuje, už jen díky téhle animaci sem si to mega oblíbil a strašně hezky se na to kouká. Příběh je naprosto skvělý a úplně jiný než by kdokoli čekal, místo příběhu padoucha a jeho velké moci a zločinů se tu spíš zaměřují na rodinu a otcovství. A díky tomu máte k postavě větší a lepší vztah, protože ho nevidíte jen jako padoucha, ale taky jako chudáka. Celá organizace AIM je dobře vymyšlená a figurky jsou tu jako vtipní minioni. Možná bych uvítal víc důležitosti pro firmu, ale i takhle to bylo dobré. Hlavní linka příběhu je dobře vymyšlená a i přes drsné rodičovství umí vložit kousek toho padoušství se super padouchem. Většina humoru tady stojí na hlavní postavě a to Modokovi, který svým skvělým hlasem od Pattona působí ještě vtipněji. Občas sou tam vtipy ze smutných věcí na odlehčenou a všechno to krásně funguje a člověk se baví. Naprosto hloupý minioni taky mají humor skvělý, i když mají být chytří. Některé díly v sobě mají takový mini bosse, kteří jsou podle komiksu a jsou naprosto skvěle vtipný. Tady je tolik easter eggů na MCU a na Marvel komiksy, že se člověk nestíhá nabažit. Rukavice nekonečna, Iron man, Shield, různí padouši, či vesmírná mimozemská dance želva. S těmihke eastereggy se dobře spojuje právě ten humor dělá to ještě lepší atmošku. Sám Modok je skvěle udělaný. Člověk si ho prostě okamžitě oblíbí a díky jemnému příběhu ho prostě člověk nechce stratit. A jelikož vysvětlí třeba proč se mu zvětšila hlava a má tam i tu rodinu, tak ten konec je ještě lepší.

Croodsovi: Nový věk (2020)

6/10 Jednička Croodsových byla dost dobrá a proto jsem od tohoto čekal dost a jsem z části velmi zklamán, ale z části nadšen. Ze začátku to vypadá naprosto strašně a celý princip příběhu se naprosto zničil a byla z toho cítit jen novodobá blbost. Lidé jako třeba Boy se chovají naprosto odlišně od prvního dílu, což je škoda a místo toho se tu sází na naprosto plnou romantiku. Nic proti romantice, ale už je toho moc a nepasuje to sem. Ale i v tom začátku bylo špetka velmi dobrého humoru. Ve druhé části pomalu objevuju to kouzlo toho filmu a to právě humor, naprosto špátný příbeh, všechno špatně, ale humor to TAK moc tahá, že to až není možný. Dlouho jsem se tak nebavil jako tady. Skvělá práce se zmutovanými zvířaty a s narážkami na běžný rodinný život i s chybami. Skoro všechno tam pak bylo skoro jak vtip a už se nedal brát vážně ani příběh, postavy s nebezpečí, ale za to jsem se skvěle pobavil. Příběh je ke konci tak moc zhulený, že to člověk ani nepobírá, ale líbí se mi to. Celkově to nebylo díky humoru tak špatné a možná bych se něky koukl i znova. Vztahy mezi postavami jsou u někoho velmi dobré, ale u někoho naprosto špatné. Taky fakt, že asi 3 členové rodiny tu nemají skoro žádnou roli není moc příjemné. Jako komedii mohu rozhodně doporučit, jako běžný film nikoli.

Hawkeye (2021) (seriál)

9/10 Celý je to ve vánoční atmosféře, která se jim dost daří a skoro všechny díly jsou skvělé. Je to přesně seriál na vánoční večerní relax pro běžné diváky a rodinu. Krásný je na tom to, že je to vlastně strašně jednoduchý a nepřeplácaný příběh. Je tu pár lidí s nepřesílenými padouchy, kteří mají postupně svý nadřízený a krom řešení Vánoc je tu jen jedna hlavní linka, které se stačí držet. Nikdo tu nemá superschopnosti, a proto je to velmi lidský. Žádných efektů tu nerozdíl od ostatních Marvelovek není moc. Nikdy nejsou lasery ani hromada výbuchů a mimozemšťani. Dvě zvířátka jsou tu dobrá, ale nedokonalá v CGI, ale to nevadí. Pes Lucky tu každým dílem mizí a proto se pak zdá trochu navíc. Bojové scény jsou velmi kvalitní a stojí za to vidět.Kate tu s Clinten má ten nejlepší vztah a táhne to celý seriál a je to krásně zahrané skvělou herečkou a ta chemie tam krásně funguje. Mezi padouchy se znakovou řečí je atmosféra taky skvělá. Maya a její strýček tu jsou ale naprosto bez viditelného vztahu, který tu je potřeba.Velmi dobrý humor a když tak netlačí, ale člověk se lehce usměje. Vtipy jsou tu hlavně ze strany Kate. Taky tu je zajímavá Tepláková mafie, která je hrozně vtipná.Skvěle zvládnuté eastereggy, není jich mnoho, ale pokud jsou tak jsou dobré a překvapující postavy jsou kromě konce dobré. Ale bohužel Kingpin je velmi nepovedená postava. A velmi vkusný muzikál.Bohužel poslední díl je nejhorší. Je úplně nelogický. Postavy jsou oslabeny či moc hloupé. Nikdo neplatí za obrovské škody. Jednají naprosto špatně a odlišně. Vraždy a policie se tu neřeší. Pravněpodobně si zabili největšího padoucha zbytečně. Bez napínavé potit. scény. Swordman tu nemá žádné zakončení jeho pŕíběhu a člověk se o něm skoro nic nedozvěděl. Yelenino hrozné setkání s Hawkeyem. Z lidí tu neteče vůbec krev. Zaměstanci se chovají příliš cringe oproti minulým dílům.

K zemi hleď! (2021)

8/10 Novodobý film, který rozhodně není pro každého, spíš pro mladší generace, které se vyznají v dnešních trendech. Trvá 2,5 hodiny, což je velmi dlouhá doba, na událost, která se tam děje a často se příběh neposouvá dlouho kupředu, ale v těchto prostor je zaplněn buď trocgou zbytečných okecávek, nebo vtipy. Za mě bych rozhodně zkrátil tak o 30 minut, které nebyli vůbec třeba. Ale navzdory takové délce jsem se nikdy nenudil a i takové časti mě bavily. Jsou tu nivodobé vtipy a trendy, jako memy a narážky na různé osobnosti, což je často dost otravné, protože tu není moc jiných vtipů, ale pokud někomu sedne, tak se bude bavit dost. Zajímavá věc je taky reakce lidí na tu zprávu o kometě. Připadá mi dost divné, že DiCaprio se choval velmi, ale velmi nervně, nevim jestli jeho postava má problém se stresem, ale pokud ne, tak ta reakce je dost přehnaná. Chápu, že museli Leonardovi dár šanci projevit herectví v obličeji, ale tohle je trochu moc. Taky reakce ostatních lidí je naprosto nereálná a vůbec jsem jim to nevěřil. Záporáci jsou tu jasní a příjemně otravně zlý jak se patří. Jedna postava Timothéa tu měla málo prostoru, nebo spíš mi připadalo divné, ji tam cpát, když ji nedali řádný prostor. Druhá polovina filmu bez tolika vtipů, ale s více akcí a napětím byla mnohem lepší a skvěle se na to koukalo. Člověk sice dokázal předpovídat, co se stane, ale stejně konec dobře udělaný. Docela pěkný film.