Futurama (1999) (seriál)

Dlouhou dobu jsem si říkal že Simpsnovi jsou ten nejlepší animovaný seriál, který se už ani nebude dát překonat. Ale ono to jde, a to velmi dobře. Futurama je toho jasným důkazem. Zase na druhou stranu oba dva jsou dílem Matta Groeninga takže se není čemu divit když on sám dokázal překonat své velkolepé dílo. Celý seriál začíná tím, že se jeden obyčejný poslíček (Fry) během Silvestra roku 1999 nechá omylem zmrazit na tisíc let a ocitne se v době kde je možné opravdu všechno od cestování rychlostí světla po roboty alkoholiky a sebevražedné budky. Zde mu je půvabnou jednookou asistentkou (Leela) opět přidělen osud poslíčka. Ten odmítne a na útěku se potká se svým prapraprapra….synovcem (profesor Farnsworth). Ten mu nabídne práci poslíčka ve své doručovací společnosti, kterou Fry přijme. Dá říct, že Groening opravdu pustil uzdu své fantazie. A přitom celý seriál vyznívá naprosto skvěle, i když by se snadno mohlo stát že seriál sjede do jiných rozměrů. A korunku seriálu dává postava ohýbací jednotky (Bender), která si nebere servítky a dělá z každé epizody mistrovské dílo. Jen mě mrzí, že je tak málo sérií a taky, že film Futurama je pouze odvarem seriálového příbuzného.