Halloween (1978)

Michael Mayers je bezesporu jednen z najznámějších masových vrahů, kterému kdy dal filmový průmysl vzniknout. Jeho nic neříkající maska, která mu dává mrtvolný zjev, ledový klid, velká fyzická zdatnost, černé nic neříkající oči a nezdolný cíl zabít toho koho chce z něho dělají nezničitelý stroj. Na své krvavé žně si vybral nejpříhodnější den v roce. Byl mu přidělen bláznivý psychiatr. A pak už jen stačí aby se jeden rok o halloweenu serbral a šel zkontorlovat jak se daří jeho sestře (i když se dovídáme že Laurie je jeho sestra až ve druhém díle). A tak Michael spustí jatka, které daly vzniknout slasherovému hororu. Vše dokresluje vynikající Carpenterova hudba. Je jasné že John Carpenter vytvořil monstrum.

Americký gangster (2007)

Tak jsem zas po dlouhé době měl šanci podívat se na mafiánský film a opravdu to stálo zato. Denzel Washington coby Frank Lucas byl naprosto nepřekonatelný. Horší už to bylo s Russelem Crowem na jeho pozici bych si dokázal představit i někoho jiného. Ale jinak film velmi pěkný dobře popisující poměry v harlemu. Ridley Scott odvedl vynikající práci. A proč ne teda pět hvězdiček? Mohlo to být přece jen o něco lepší. Myslím si že by bylo zajímavější kdyby se film zabýval příběhem Franka Lucase. A ten epilog po propuštění Lucase z basy byl taky dost zdlouhavý.

Ben Hur (1959)

Opravdu vynikající veledílo z období přelomu našeho letopočtu, které přeně vykresluje danou dobu v Římském impériu a hlavě pak v Judei. Myslím že kromě délky se tomuto filmu nedá nic vytknout. Scéna závodů spřežení je možná nejlepší co jsem kdy viděl. Rozhodně si svojich 11 oskarů zaslouží.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

V jediné v co lze doufat je, že bratři Strauseové se už nikdy nepokusí o celovečerní film. Velmi nadějně vyhlížející scénář se pod jejich rukama mění v prach. Sice lidi umírají ve velmi hojném počtu, ale vidět toho moc není. Stejně taky bych očekával lépe propracované boje vetřelců s predátorem a to ani nemluvím o závěrečném souboji Predalien vs. Predátor. S hlavními postavami se moc ztotožnit nedá, ale to ani moc nevadí. Celkově vzato se na to dá podívat, ale rozhodně ne více jak jednou. Kdo očekával velkolepou akci jako já bude určitě zklamán.

Zuřící býk (1980)

Spíše bych to nazval Zuřící býk aneb jak se může stát z vynikajícího boxera podprůměrný bavič v nočních podnicích. Tento film je typickým příkladem toho co dokáže z člověka udělat sláva. Jake LaMotta je nadějný boxer (s typicky italskou povahou), který se během let probojuje až k mistrovskému titulu. Během této doby tyranizuje své okolí až nevídaným způsobem. Nakonec je nucen dělat baviče v hospodách což mu zrovna moc nejde.V roli Jaka LaMotty si opravdu nedokážu představit nikoho lepšího než Roberta DeNira. Rozhodně je to jedna z jeho nejlepších rolí. Rozhodně DeNirův výkon je to, co mě na tomto filmu zaujalo nejvíce. Ale je toho rozhodně víc. Vynikající kamera, perfektně natočené scény v ringu a pěkná role Joa Pesciho. Rozhodně stojí zato tento film zhlédnout.

Venkovský učitel (2008)

Bohdan Sláma po Štěstí dodává další dobrý film, který se mu sice nevyrovná ale rozhodně stojí zato se na něj podívat. Venkovský učitel je poetický příběh zasazený do nádherné přírody a s kvalitním obsazením všech rolí (za zmínku stojí hlave Zuzana Bydžovská). Nicméně celý snímek se docela vleče a je troch zdlouhavý a místy uspávající, ale kdyby byl v rychlejším tempu tak by zaručeně nedosahoval svých kvalit takže to je jistě záměrné. Doufám že se Sláma odhodlá brzy k nějakému dalšímu počinu

Tahle země není pro starý (2007)

Ty vole. Tohle bylo tak jediné co ze mě po shlédnutí tohoto snímku bylo možné dostat. Když jsem šel na tohle do kina čekal jsem spíše nějakou blbost ale na konci se nedá nic jiného než pět chvála a smeknout před Ethanem a Joelem Coenovými. Celý film má hustou atmosféru, která se stupňuje minutu po minutě, syrový, brutální. Vynikající se mi zdá pojednání o zásadách o dodržování zásad což je věc která dělá celou dějovou linku. Úžasný Tommy Lee Jones a ještě lepší Javier Bardem. Nevidím nic co by se dalo vytknout.

Vlk (1994)

Film od ktrerého jsem rozhodně očekával víc, ale ze kterého se nakonec vyklubala nepovedená komedie o chlápkovi, který se nechá pokousat vlkem, na vlka se začne měnit a ještě k tomu pokouše i pár dalších lidí, kteří se začnou měnit k jeho obrazu. Docela neoriginální námět, zato vynikající výkon Jacka Nicholsona. Jen kvůli Jackovi ta třetí hvězdička.

Iron Maiden: Donington Live 1992 (1993) (koncert)

Každý koncert Iron Maiden stojí zato. ale když se to porovná tak tenhle je jeden z těch slabších kusů. Střih nic moc a playlist by taky mohl být lepší, ani Bruce nezpívá svoje maximum. Jen Janick gers, který více než nahradil Adriana Smitha na postu kytaristy vyniká. Takže celkově asi nejslabší koncert, ale pořád jsou to Iron Maiden nejlepší na živo hrací kapela světa. A na příštím DVD Rock in Rio to dokazují.

Zrůdy (1932)

Freaks je pěkný film Toda Browninga po jehož shlédnutí většinu lidí asi napadne jaká že to asi je pravá definice slova zrůda. Nicméně ať už dojdete k jakémukoli závěru tak o tom budete muset aspoň chvíli uvažovat a myslím že tohle je docela dobrá myšlenka tohoto filmu. Jinak děj je slušný a taky na tehdější dobu docela ofenzivní vyprávějící zajímavé příběhy jak hlavních tak i vedlejších postav (vdavky siamských dvojčat nebo bezruký a beznohý chlápek, který si balí cigaretu a ptá se jestli nehladají v cirkuse někoho kdo by uměl někajé vystoupení s obočím). Ale přišlo mi že celý film je poněkud krátký a osbně by mi vůbec nevadilo kdyby byl o něco delší nebo kdyby byla delší alespoň závěreční část filmu spiknutí zrůd. Jinak ale povedený a zajímavý snímek. A ještě něco, opravdu dlouho jsem přemýšlel jestli herci, kteří hráli Hanse a Frieddu byli dospělí a nebo to byly děti.