Milionář z chatrče (2008)

Po chvilce přemýšlení musím ještě jednu hvězdičku srazit. Tohle není ani průměr. Přijde mi docela divné že člověk, který dokáže natočit něco tak úžasného jako je Trainspotting se pustí do takové slátaniny. Pokud bych měl něco vyzvednout tak asi jen realistický obraz slumů v Indii (za to taky ty dvě hvězdičky), ale tím bych s výčtem kladů mohl ukončit. No abych to zhrnul tak naprosto průhledná pohádka bez napětí zvratů nebo vůbec něčeho zajímavého. Pokud to tak půjde dál tak za chvíli budou dostávat oskary za nejlepší film snímky typu Pretty woman nebo Hříšný tanec.

Ed Wood (1994)

Film zaměřený na začátky režiséra, producenta, scénáristy a herce Edwarda D. Wooda Jr. A že prý se všechny tyhle profese nedají stíhat najednou? Nedají, taky to v jeho době dokázali jen 2 lidé. On a potom jeho úspěšnější kolega Orson Welles. Tim Burton tady servíruje film o sebevědomí a vytrvalosti až nepochopitelné vzhledem k událostem, kterými si Ed Wood jako mladý zarputilý a rádoby talentovaný režisér musel projít. Na pomoc si Burton přizval výborné herce. Johnny Depp a Martin Landau jsou úžasní, ale taky by bylo dobré vyzvednout Billa Murrayho, který dokázal přidat do každé scény ve které se oběvil takovou decentní komičnost jemu vlastní. Takže když se to pokusím shrnout tak směsí režsérského umu Tima Burtona, přesvědčivosti všech herců a výborné hudby vznká kvalitní snímek o velkém filmovém fanouškovi, který se sám chce rovnat svým vzorům, ale bohužel pro něj mu k tomu chybí potřebný talent.

Iron Maiden: Raising Hell (1993)

Plné efektů a výborné hudby. Rozloučení Bruce Dickinsona který se naštěstí vrátil zpět. Klasický nadstandartní výkon celé kapely ale tentokráte největší chvála expertům na speciální efekty.

Iron Maiden: Maiden England (1989) (koncert)

Jako každý koncert Iron maiden musím i tento ohodnotit maximálním počtem hvězdiček. Dobré vystoupení výborní fanoušci takhle by měl vypadat dobrý koncert.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Vynikající pohádka, už od dětství jedna z mých nejoblíbenějších. Krásný obraz toho kam se dá dostat s trochou štěstí a zdravým rozumem

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Teen komedie mě nikdy nijak zvláště nebraly takže 3 hvězdičky jsou pro mě spíše nadstandart. Nejspíše tím že je to o kousek lepší než ty snímky následující. Jinak asi ničím tenhle film nepřekvapí, je tady bláznivě zamilovaný outsider, drsňák, holka která se jeví býti blbá ale pak se z ní vyklube pohodářka a úlisný hajz. Vše je to uspořádáno do očekávaných situací a směřuje to k očekávanému konci který obsahuje velké zklamání a odpuštění díky dechberoucímu projevu lásky. Podle mého jednou a dost.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Prosím pozor tento seriál může způsobovat těžkou závislost a léčit deprese. (Dodatek autora po shlédnutí páté série: platí jen pro první tři řady)

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tak tohle je vskutku katastrofa. Každý kdo jen zakopl o původní Hrabalovu přelohu pozná že tohle je naprosté znásilnění celého vypravování. Od kýčovitě poletujících známek, peněz a zbytečných tanečků přes vypouštění některých částí knihy (i když to bývá ve filmech běžné) až po přeorání původních myšlenek (což už ve filmu zas tak běžné není). Menzel zaoszal daleko za ostře sledovanými vlaky a nespraví to ani výborná kamera a ještě lepší výkon Oldřicha Kaisera. No nic co se dá dělat snad se další pokus o natočení Hrabala povede alespoň o něco lépe, tak aby to bylo dokoukatelné.

Temný rytíř (2008)

Dlouho jsem na na tenhle film odmítal podívat protože jsem nevěřil že by mohlo být lepšího jokera než byl Jack Nicholson. Jenže tyto dvě postavy se shodují pouze v tom že mají stejný názvem a oba se objevili ve filmu s batmanem. Prostě a jednoduše se nedají Ledger s Nicholsonem srovnávat protože oba pomalovaného záporňáka pojali jinak a oba jsou jednoduše vynikající. Tenhle film je výborně propracovaný a upřímně jsem měl radost z tak výborného scénáře protože dobrý scénář už se stává u hollywoodských filmů spíše raritou. Ale abych jen nechválil tak jen jenda malá výtka k Baleovi - ten hlas batmana nemusel takle přehrávat zní to poněkud komicky. Jinak naprosto zasloužených 5. So tell me, why so serious?