Noc oživlých mrtvol (1990)

Na rozdíl od originálu z roku 1968 víc akce, míň atmosféry = míň hvězdiček

Noc oživlých mrtvol (1968)

S Nocí oživlých mrtvol je to jako s ohňostrojem který má moc dlouhou zápalnou šňůru. Zapálíte a máte z toho radost, protože to vypadá slibně. Ale časem trochu omrzí nadšení a místy začne i nudit, jenže pak konečně knot dohoří a a vy jste naprosto šťastní z toho, co vidíte a vůbec vás nenapadne onoho čekání litovat. Ovšem zatímco ohňostroj vám udělá radost, tak Noc oživlých mrtvol vás ve svém konci naprosto rozjebe. Jde vidět, že to je jen začátek později velmi populárního žánru, takže masky ještě moc nevynikají, ale Romero se ani tak nesoustředí na akci jako na vztahy mezi přeživšími uvnitř domu. Jasně, že se tady dají hledat metafory na konzumní společnost, tím že se požíráme navzájem, snažíme se zničit všechny co se staví na odpor a další kecy kecy kecy kecy kecy kecy kecy kecy kecy. Tohle bych dal bokem a jen bych doporučil nést se na atmosféře tísně a strachu a rozhodně po hodině nevypínat, protože se to zlepší. A nakonec: ještě nikdy jsem nedal zombie filmu za pět, ale tenhle k nim měl zatím nejbíže.

Piráti na vlnách (2009)

Výborně naotčený film vzdávající hold všem, kteří se nebáli prošlapat cestičku moderní hudbě. Obzvláště pak musím ocenit obsazení a samozřejmě soundtrack.

Vratné lahve (2007)

Neurazí, ale taky moc nepobaví. Celkově nejlepší tam byly odkazy na Černé barony

Hannibal - Zrození (2007)

Tak tedy docela bych bral aby se tenhle Hannibalův počátek stal také jeho koncem protože film od filmu kvalita klesá. Je to ale jednoduché. Studia chtěly vyrýžovat na slavné filmové postavě nějaký ten peníz. Ale jak podat začátky masového vraha a hlavního hrdiny tak aby se z něj stal pro tenhle film klaďas? No jistě necháme ho honit válečné zločince, kteří jsou navíc tak blbí, že se spolu stýkají a jsou téměř všichni zalelezlí na stejném místě. Tenhle film má v sobě prostě pár chyb. Další co mi přijde docela divné je, že ať už se děj odehrává kdekoli v evropě tak všichni mluví anglicky s regionálním přízvukem. Herecké výkony pokud jsou, tak stojí za prd. Zvláště Lectera jsem si představoval jinak. Celý film se díky stopáži straně vleče a brutalita taky není taková, jakou jsem si ji zrovna představoval. O strachu nebo napětí ani nemluvě. A ještě jedna zvláštnost na konec. Když němečtí vojáci na začátku filmu utíkají ze statku i s nakradenou kořistí, tak prchají v americké ambulanci. Ale jak se ta mohla dostat na východní frontu?

Uvnitř (2007)

Tak začátek byl fajn, rozhodně jsem byl napjatý a plný očekávání co teda jak a proč a kdo. Jenže napětí zmizelo po půl hodině a postupně mě už ani odpovědi nezajímaly. Místo cesty budování strachu se totiž tvůrci vydali stezkou ispirovanou jatkama plnícíma plán výroby na 150%. Ne že by ta syrovost a surovost byla úplně špatně ale okolní postavy se chovaly tak debilně, že jsem jen doufal kdy všichni pomřou a zůstanou tam jen hlavní protagonistky. A když už se tvůrci přestanou bavit rochněním v hektolitrech krve a snaží se posunout děj kupředu nebojí se z již jednou zabitých udělat zombíky (a to si opravdu nevymýšlím protože nic jiného ten policajt nebyl), prostě něco ve stylu antického deus ex machina. Ale v tomhle snímku to příliš neprospělo. Celkově vzato tedy se solidním nápadem bylo naloženo jako s českým pivem litým do kanálu.

Inside (2002)

Zajímavé, překvapivé. Kolikrát ten osmi minutový snímek dá za víc než celovečerní filmy.

Sliz (1988)

Tak jo spíše komedie než horor, ale docela povedená. Film o jedné nenažrané jahodové žvýkačce, která se zvětšuje a zvětšuje. A vládní organizace v tom zase určitě bude mít prsty a nepůjde jí rozhodně o záchranu obyvatel.

Darkman (1990)

Jak tak pozoruju tak Sam Raimi má úžasný dar pohřbít jakýkoli scénář s nadějným potenciálem velmi hluboko pod zem. A to do takové hloubky v jaké leží i jeho režisérský um. Vyjma Army of Darkness se mu ještě žádný film moc nepovedl (ne že bych jich viděl nějak moc ale pár už jo). Celé je to jakési nudné a po půlhodině sledujete kolik času zbývá do konce, po hodině už je je jasné že ať se stane cokoli tak to nebude příjemný filmový zážitek a při titulkách nezbývá než si oddychnout, že je konec a zapomenout s klidným svědomím na celý tenhle paskvil.

Clockwork (1978)

Za hudbu tři. Jinak Sam Raimi není zrovna mistr přes napětí