Mimoni (2015)

Pěkná vylomenina. 80%

Jurský svět (2015)

Tajně jsem doufal, že by to mohlo být alespoň na úrovni druhého a třetího dílu, zkrátka, aby to nebyl průšvih jako hrom. Ale to co Colin Trevorrow a jeho spolupisálci naservírovali, to mě doslova setřelo. Tvůrci úplně ignorují již zmíněné dvě pokračování a děj se odehrává po xx letech na Isla Nublar, kde všechno funguje, tak jak má. Právě díky této věci si můžeme vychutnat hromadu odkazů na první film ze série o dinosaurech. Platí tu sice stejný vzorec, že se máme bát o děti, ale mám pocit, že tady to funguje snad ještě lépe než v originálu, což jsem teda taky nečekal. Stejně jako velké překvapení, jak se Trevorrow, který má na svědomí "pouze" indie komedii Safety Not Guaranteed, vypořádal s akčními scénami. Uvozovky proto, že i když je to velmi velmi podařená sci-fi a komediální roadmovie dohromady, tak je úplně bez akčních scén! Proto jsem slintal blahem, obzvlášť při závěrečné scéně, jak to všechno dokázal Colin Trevorrow zvládnout. Navíc to skloubení komediálních scén, akčních scén, thrillerových scén atd. vůbec nevadilo. Našel ideální mišmaš! Postavy rovněž vydařené. Klasickej sympaťák Pratt, expertka na čísla B. D. Howard, jejíž proměna ve filmu je taky fajn a uvěřitelná, děcka taky fajn, jen ten D' Onofrio mohl dostat o pár minut více, ale to je asi jediná moucha. Důležité taky je, že se film nebere moc vážně a v dialozích to dává najevo. Prostě to je popkornový flák, za který by se nemusel stydět žádný režisér. Už nevím, co napsat dál. Musíte to vidět! Návrat do Jurského Parku, pardon, Jurského Světa, se povedl na jedničku! 90%

Equalizer (2014)

Faqua + Washington = Zaručená zábava

Muži, ženy a děti (2014)

S nadsázkou pohled na obyvatele bleděmodré tečky žijící v éře sociálních sítí a podobných věcí. I ten Sandler mi vůbec nevadil. 80%

Zmizení Eleanor Rigby: Ona (2013)

O fous lepší než HIM. Každopádně se nic převratného v obou filmech neděje. Ale palec nahoru pro oba hlavní představitele, ta chemie mezi nimi je až neskutečná.

Spring (2014)

Dialogy ála Linklater. K tomu přičtu bezvadnou kameru a atmosféru. 70%

Útok na věžák (2011)

Dokonalá vylomenina, která dokazuje, že Joe Cornish šlape Wrightovi na paty.

Neutečeš (2014)

Místy mi to připomínalo Kruh 2, ale tohle je daleko daleko lepší. Žádný lekačky, ale intenzivně pomocí kamery a hudby budované napětí. Fakt paráda. 80%