Napoleon (2023)

I přes značné historické nepřesnosti (které řada kritiků a historiků režisérovi odmítá odpustit), se mi film, na který jsem se dlouho těšil, líbil a kromě opulentních bitevních scén jsem se mohl také dobře pobavit. Uznávanému Phoenixovi skvěle sekunduje Vanessa Kirby, ztvárňující Josephinu Bonaparte. Jsem si jistý, že čtyřhodinová režisérská verze (stejně jako v případě starších filmů Scotta) tento příběh patřičně rozšíří a vše tak do sebe bude lépe zapadat, přeci jen se jedná o celou Napoleonovu kariéru.

Úsvit (2023)

Perfektní po všech stránkách. Dobrá myšlenka, skvělí herci a především úžasný vizuál. Jsem potěšen 35mm filmem, kostýmy, kamerou a použitím modelu 1:7 či na české poměry netradičním Dolby Atmos. Po Bodu Obnovy tu máme letos další skvělý český film na který jsem opravdu pyšný. Viděl jsem v DOLBY ATMOS. 80%

Peníze těch tupců (2023)

Zajímavý a pro mě netradiční film. Přiznám se, že jsem byl těmito událostmi nepolíben a tak jsem se o nich dozvěděl až zpětně. Kvituji zpracování filmu, které nebylo moc odborné a tak jsem tuto problematiku pochopil i já. Snímek byl vtipný a poučný. 75%

Carlos: The Santana Journey (2023)

Nádherný dokument, mapuje nejen velmi úspěšnou kariéru Carlose Santany, ale i jeho osobní život a vztah k Bohu. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí, nahlédl jsem pod pokličku nahrávání, koncertování i jeho dětství a rodinného života. 90%

Silo (2023) (seriál)

Přiznám se, že sci-fi moc neholduji, ale na toto jsem se těšil a klaplo to. Díky skvělému zpracování seriálu jsem upustil od původního záměru číst knihu. Perfektní prostředí a zajímavý příběh spolu s výbornými herci tvoří jeden z nejlepších seriálů současnosti. 90%

Bod obnovy (2023)

Na české scéně jedinečný film. Přestože mě trochu zklamala malá četnost futuristických scén, film stojí na výborném a neotřelém scénáři. Zároveň mě okouzlila audiovizuální stránka snímku. Jednu hvězdu navíc dávám za odvahu něco takového konečně vytvořit v našich končinách i s malým rozpočtem. 70%

Teroristka (2019)

Český John Wick, povedená a vtipná komedie. 75%

Přízraky v Benátkách (2023)

Krásný audiovizuální počin, stejně jako v případě předchozích snímků. Film byl opět zpracován v trochu jiném stylu a musím uznat, že mě tato hororová tématika opravdu nadchla. Doufám, že se dočkáme ještě nějakého dílů. 75%

Oppenheimer (2023)

Pro mě to byl velkolepý zážitek. První film, který jsem viděl v nádherném IMAX 70mm. Nolan mě nepřestává překvapovat množstvím žánrů a nálad, které dokáže zpracovat. Černobílé scény dodávají filmu na působivosti a 180 minut uteče jako voda. Jsem vlastně rád, že jsem od mistra mohl protentokrát zhlédnout takto intimní a detailní film, který velmi důkladně zachycuje rozpoložení hlavního protagonisty, namísto obvyklého akčního řemesla. Radost mi udělal i fakt, že se film věnoval událostem po 2. světové válce a nespokojil se s pouhým líčením projektu Manhatan. Cillian Murphy exceloval snad ještě více, než v ostatních filmech, jeho neuvěřitelný výkon mě místy doháněl k slzám. Snímek je vlastně dost komplikovaný a věřím, že každý si k němu cestu nenajde, ale pro mě to byl další z Nolanových klenotů. Viděl jsem v IMAX 70mm. 90%