Mechanik (2004)

Výtečný psychothriller o vině, trestu, nespavosti. Skvělý Christian Bale, který musel zhubnout tak dvacet kilo. Skvělé je, že absolutně netušíte, jak tohle skončí a děsíte se, co všechno se na vás ještě z plátna vyvalí.

3 sezóny v pekle (2009)

Mašín zaslouží obrovskou pochvalu. Je vidět, že si svůj celovečerní debut opravdu "vymazlil". Takovéhle velkorysé retro scény (viz JIndřišská) se jen tak nevidí. Funguje i děj, herecké výkony (neruší moc ani cameo Krause a Rupperta) a zdařilá kamera. Takhle dobrý český film jsem dlouho neviděl. A proč nedám maximum? Mám pocit, že Mašín nám toho v budoucnosti ukáže ještě víc.

Zrození šampióna (2009)

Příběh o chudém černošském prosťáčkovi, který bohatou americkou rodinu našel a ke štěstí v americkém fotbalu přišel. Amerika dýchá ze všech pórů a korunu tomu nasazují tuny odkazů na víru. Ale příběh stojí za to.

Pařba ve Vegas (2009)

Ujetá, vcelku vtipná a velmi přeceňovaná komedie o jedné rozlučce se svobodovou. Nic víc, nic míň.

Piráti na vlnách (2009)

Moc hezká pohádka - zvláště zlá vládní strana je zobrazena opravdu jak z nějakého pohádkového příběhu. Z technického i obchodního hlediska je rádio na lodi samozřejmě jasný nesmysl, ale tenhle příběh nepostrádá nápad. Navíc skvělá hudba a uvěřitelní herci. A jakožto kovaný rozhlasák, nemůžu jinak než 80%.

Tess (1979)

V jednoduchosti je síla, což evidentně Polanskimu nic moc neříká. Desítky postav, skoro tří hodinová stopáž, rozvláčné tempo, nějaké ty zvraty...Jako by chtěl narvat do této romance z Anglie konce 19. století co nejvíc. Pozoruhodný výkon Kinski, která v době premiéry teprve dosáhla plnoletosti.

Dvacet tisíc ulic pod nebem (2005) (TV film)

Ona miluje jeho - on miluje jinou - jiná nemiluje nikoho. Milý televizní film, kterému by slušela krapet kratší stopáž.

500 dní se Summer (2009)

Kvůli takovýmto snímkům stojí za mít rád film! Skvěle a hlavně zábavně natočený příběh dvou lidí. Naprosto fungující dvojice Gordon-Lewitt + Deschanel, několik zábavně natočených momentů, prostřih fikce / realita, dojemná scéna setkání na lavičce. Opravdu sympatické překvapení!

Láska rohatá (2009) (TV film)

Dá se z filmu s Pauhofovou, Mádlem a Bohdalovou udělat špatný film? Hynek Bočan to dokázal. Nicméně dokázal jsem tuto pohádku dokoukat do konce, což se mi s některými vánočně-televizními díly z poslední doby nepovedlo.

Líbáš jako Bůh (2009)

Poslepované fóry do jednoho nekonzistentního celku. To, že jsem se několikrát při této herecké exhibici (v kladném i záporném významu) Oldy Kaisera zasmál, považuji za největší úspěch tohoto "díla". Úsměvná byla snaha narvat sem co nejvíc známých ksichtů, jen, aby si divák řekl "hele, toho znám z Vékávéček". Vrcholem všeho je pak cameo Karla Šípa.