Počátek (2010)

Nic podobného jsem nikdy neviděl. Dotažené do posledního záběru. Tímto filmem u mě Christopher Nolan dosáhl zboštění.

Rabín Jákob (1973)

Jen škoda toho Krampolova dabingu...

Světlo z ohně (1997)

Komorní romance, která se poctivě drží žánrové šablony. Navíc se na Sophie Marceu stále dobře kouká :)

Pevné pouto (2009)

Jako by Jackson nevěděl, co vlastně chce natočit. Pohádku? Horor? Drama? Romanci o rodinném štěstí? Největší zrůdností je Susiino poselství v posledních vteřinách filmu. Nikdy bxch si nemyslel, že může být Jackson až takovýmhle citovým vydřiduchem!

Spalovač mrtvol (1968)

Naprostá klasika. Pokud by to Herz natočil v Hollywoodu, tak má dneska společně s Hrušínským hvězdu na chodníku slávy.

Parchanti nebo poldové? (1999)

Televizní béčko. Snad jen mladická nerozvážnost může za účast Danes a Ribisiho v tomto béčku.

Kawasakiho růže (2009)

Hřebejk zraje jak víno, takřka poprvé nemám výraznějších výhrad. Postavy nejsou schematické, děj příjemně odsejpá, skoro všichni herci jedou jako z partesu. Baví mě i hudba i kamera. Vytkl bych jen promluvy A. Kratochvila, které šustily papírem (i když je tento výtečný fotograf jinak ve své roli docela uvěřitelný) a závěr, který mi přišel poměrně useklý. Dal bych 70%, ke 3/5 se přikláním hlavně kvůli rušivému herectví Milana Mikulčíka. To by si takový matador jako Hřebejk měl pohlídat.

Single Man (2009)

Děj filmu se dá shrnout do jedné věty a navíc je opravdu hodně čitelný. Film stojí na hereckých výkonech Moore a Firtha, tempo je pomalé až uspávající, celkově to je takové hraní si na umění.