Suburra (2015)

Temný italský mafiánský thriller o propletenosti mafie, politiky a církve. Je "potěšující", že se od dob Kmotra v zemi pod Vesuvem moc nezněnilo. Pro fanoušky seriálu Gomora povinná záležitost.

Biutiful (2010)

Trochu rozvleklé, ale některé scény skutečně mrazivé. Výborná hudba a ještě lepší Bardem. Btw Maricel Álvarez je jasná ségra Babčákové :)

Spotlight (2015)

Strhující příběh o odhalování skandálu zneužívání dětí kněžími v Americe. A také vzpomínka, jak se novinářská práce dělala ještě před dvaceti lety. Dnes několikaměsíční investigativní práce (bohužel) vzbuzuje tak maximálně nechápající úsměv.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Velmi autenticky leč dějově poněkud vyprázděný thriller. Tuctová Emily Blunt, uhrančivý (jako vždy) Benicio Del Toro. Plus skvělá "hudba".

Kluci jsou zpět (2009)

Takové až moc sladkobolné a předvídatelné. Ale je tu Clive Owen...

Čtyři lvi (2010)

Dobrý nápad, ale mohlo to být mnohem vtipnější.

Bludičky (2010) (TV film)

ano, má to řadu chyb, ale na straně druhé skvělá práce s dětskými herci a herci a autentičnost

Kuky se vrací (2010)

Takhle nějak bych si představoval dětské filmy.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Důstojmé vyvrcholení celé série. I tady mám ale pocit, že si autoři ukousli příliš velký krajíc a že je scénář děravý jak necky. Absolutně se v celé sérii nepovedl casting Eriky (tohle má být ta pohledná šéfredaktorka?) a Michaela (to je ale seladon!). Jsem zvědav, co s tím provedou Amíci.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Nejslabší díl z trilogie. Místy mám pocit, že se to režisérovi trochu sypalo před rukama. Vůbec mi přijde, že bez znalosti knižní předlohy je celá trilogie (a tenhle díl obzvláště) nesrozumitelná.