• Krátkometrážní

Was It Something I Said? (2013) (pořad)

Richard baví hodně, Micky už méně a u Davida mám vždy pocit, že v roli kapitána by byl mnohem uvolněnější a bezprostřednější.

Ambassadors (2013) (seriál)

První dva díly se mi hodně líbily a třetí jakbysmet. Zdaleka to není čistokrevná komedie, na to pozor.

Endeavour (2012) (seriál)

Docela far-fetched (nebo hezky česky zavlasypřitažené, chcete-li), hlavně první dva díly (pilot nepočítám). Na ITV mám rád, že nešetří na komparzu a výpravě obecně. Zahráno solidně, i když mě ten opakující se zmatený výraz Morse začínal postupně víc a víc iritovat. Ale řešené případy jsou zajímavé a 90 minut uteče rychle.

65. Emmy Awards (2013) (pořad)

[ SPOILER ALERT ] Potěšil double pro VEEP. No, na hlavní cenu to opět nestačilo, tam mají předplatné jiní. JLD opět vystřihla nejlepší děkovačku. [ /SPOILER ALERT ]

Signál (2012)

Dvě čárky. A to jsem stál na kopci, na špičkách a s nataženou rukou. Asi bych měl změnit operátora.

PanMáma (2013) (seriál)

Znám irský originál (2.9. měl na čsfd 9 hodnocení). Neznám jediný důvod proč sledovat tuhle nováckou kopírku. Navíc s tím blbým umělým smíchem. Ale nechci jim křivdit. Možná to bylo (jako na BBC) natáčeno před živým publikem ... akorát se nikdo nesmál.

Pérák a SS (1946)

Pan Brdečka je podepsán pod pěknou řádkou komedií světového formátu. Tahle satira k nim ovšem nepatří. Chtělo to materiál vybrousit, jako tomu bylo později např. u Limonádového Joa.

V čísle 9 (2014) (seriál)

Postprodukce se nám nějak protahuje a nakonec seriál poběží asi až začátkem roku 2014. Potenciál v tom vidím veliký. Námět mi lehce připomíná 15 Storeys High (Radio version). U tohoto však počítám s ještě více ujetějšími příběhy. ___ Tak po prvním díle je jasné, že to bude více na způsob Tales of the Unexpected. Ovšem co si pánové střihli v 2. díle, to klobouk dolů. Třetí epizoda je naprostou klasikou v tomto žánru. Zajímavé, že 4. a 6. díl (oba bez ústředního dua) z mého pohledu lehce zaostávají za zbytkem jinak výborné první série. 2. sezóna: si drží standard té první. Vybočuje z něj jen druhý díl. Naštěstí pro diváka je to směrem nahoru. Důkaz, že Pemberton a Shearsmith umí psát i pro jiné, ne jen sobě na tělo. No, BBC to asi vidí jinak a na základě nelogického přesunu posledního dílu z obvyklého času to vypadá, že další díly nebudou. ___ Nakonec jsme se 3. sezóny dočkali a retro speciál "z Rakouska" se hodně povedl. U tohohle se herci (i dabéři) museli neskutečně bavit. Po posledním dílu můžu říct, že je to velmi povedená řada. Nemá vyloženě slabé místo, na které bych si za pár hodin ani nevzpomněl.