• Krátkometrážní

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Kloves na To prostě nemá. Tahle adaptace se taky nepovedla. Řada divných střihů, která opět nekompromisně ukazuje, jak je na tom kdo herecky. Opravdu mě až zarazilo, jak chladně snímek působí, přestože místy přehnaně sází na nostalgii.

Pixely (2010)

Už od Antiky se traduje, že dokonalým tvarem je koule. Ale to si 8-biťáci nenechají líbit.

Knowing Me, Knowing You with Alan Partridge (1994) (seriál)

Vzor všech broadcasterů (viď Wossy?) konečně ve svém vlastním TV pořadu. A psaly se dějiny. Ještě přihodím jedno jméno - Armando Iannucci.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po 5-ti dílech to vzdávám a tenhle eintopf už tvůrcům (Domácí Krabicová Kancelář) žrát nebudu. Přestože v tom většinovém chrochtání můj pískot zaniká, nedá mi to tu epiku glosovat "skrz lyriku". Čím, že si to dle Juvenála získat lůzu?

Mock the Week (2005) (pořad)

Je to už trapný, ale pořád si ne a ne zvyknout na Daru.

Vic Reeves Big Night Out (1990) (seriál)

Je pravdou, že tento humor časem stárne. Fanoušci surreálna a absurdit se pobaví vrchovatě.

Sucker Punch (2011)

Se Snyderem jsem měl zkušenost pouze ze Strážců. A i u Podpásovky mám smíšené pocity. Nekonzistentní výsledek, který se ale u scénáristy, kterého tak často chytal fantas, dal očekávat. Opět mě iritoval některý výběr hudby - konkrétně cover od Pixies. SPOILER: Téma oběti se mi líbilo. Splasherův osobní tip na 5. věc? Jehla.

Psychoville (2009) (seriál)

Šílené, vtipné a veřejnoprávní. Takže Sajkou made in UK. Polovička Ligy se vrátila ve formě a opětovně mě dobře bavila. Ve čtvrtém díle první série se potkáme i se třetím do Ligy - Gatissem. Obě série mají výborné nápady a několik nehorázných point. Postavy Lomaxe a Knihovníka - to je to pověstné Comedy gold, které má i mimo ostrovy tak dobrý zvuk. Upjatá Imelda se taky povedla. Vůbec herecké výkony ani nemá cenu vyzdvyhovat. To musí každý soudný divák vidět, co neskutečného Steven a Reece předvádějí.