• Krátkometrážní

The God Delusion Debate (2007)

Dawkins vs. Lennox. Škoda zvoleného modelu. Prakticky jen obhajoba tezí, bez hlubší debaty.

Kořen všeho zla? (2006) (TV film)

Profesor Dawkins a jeho promo na svojí knihu. Procestuje kouty Evropy, Asie a USA, aby nám ukázal jaká že je to nebezpečná věc, to náboženství. Neinformování tleskají, ti ostatní, co alespoň vědí cože to vlastně znamená kritické myšlení, nestačí kroutit hlavou. Škoda, že se ty důkazy nějak vytratily. Víra = nepřemýšlení? A pak kdo tu lpí na dogmatech. Úmyslné míchání pojmů Víra a Pověra. U projekce s náboženskými motivy je schválně použita znervózňující hudba. Klasické vytrhávání citací z kontexu - s vlastním zavádějícím výkladem (u kterého se opět vytratilo přemýšlení). A řešení? No přece oslava rozumu (vědy). Takže všichni věřící asi budou prohlášeni za nesvéprávné šílence. Děti jim budou odebrány na převýchovu. Organizované náboženství bude zakázáno. A všichni si budou žít jako v (vědeckém totalitním) ráji. Asi těžko. ____ Kdyby se jednalo o pouhou snahu upozornit na reálná nebezpečí spojená s vírou a náboženstvím, tak s tím nebudu mít problém. Tohle je ale pohled člověka, co o problematice ví jen velmi málo a z doslechu. Ať pan profesor raději upozorňuje na nebezpečí v oblasti, které rozumí - tedy vědě. ____ Docela trefné, že to na Chanel 4 běželo před Celebrity Big Brother. Alespoň, že profesor Dawkins nesouhlasil s tím trapným názvem. Pro ateisty se asi sluší vysvětlit, že se jedná o parafrázovanou citaci z Bible. Konkrétně citaci Pavla - tedy pisatele, kterého si přečetlo jen o několik stovek miliónů lidí více, než profesora Dawkinse.

Finanční krize (2010)

Dá se regulovat lidská hloupost a naivita? Vše je podřízeno zisku. Přední hráči velmi dobře vědí jak jej generovat a přitom přenést riziko jinam. K zamyšlení: 10% nejbohatších vlastní 85% veškerého bohatství. A asi tušíte, jaká část obyvatel vlastní přes 70% objemu veškerých dluhů.

Horne & Corden (2009) (seriál)

Totální výbuch dvou supernov. Nevtipné vykrádání, předělávání a parodování. Hlavně Corden si u hodně lidí zavařil. Parodie na Kancl a nebo přímo Ricky Gervaiho je určitě potřeba (Poslední, co mě rozesmála, byla Xmas special 2003 od Dead Ringers). Ale to co předvádí duo Horne a Corden, škoda slov. _ Navíc nejen na postavě Smithyho z Gavin & Stacey je vidět, že sám Corden Gervaiho často (ne)herecky (gesta + frázování) kopíruje.

Malá Dorritka (2008) (seriál)

Dickens, BBC, Foy, MacFadyen. Top-Notch.

Che Guevara (2008)

"Musí se naučit číst a psát, jinak lehce podlehnou propagandě."

Ještě jsem tady (1997) (pořad)

Paní Brdečková většinu rozhovorů příliš nezvládla. Naštěstí životní příběhy mluví samy za sebe.

Zlatý Glóbus 2011 (2011) (pořad)

Zajímavé sledovat na úvod většinu zděšených tváří s křečovitým úsměvem a několik jedinců, co se doslova mlátí do kolen. (Pobavil i prostřih na Hugh Laurieho, který tušil co bude následovat). Samotný večer dobře vyvážen, aby zaujal přítomné i diváky u TV.

Louis C.K.: Chewed Up (2008) (pořad)

Hodně drsná hodinová terapie s Louisem CK. Ovšem zda je tím terapeutem samotný divák nebo Louis je ve finále úplně jedno.