• Krátkometrážní

Utopia (2020) (seriál)

Načasování s vakcínou na covid-19 téměř perfektní :) ___ Pryč jsou barevné kompozice, sugestivní soundtrack a welšský akcent. Naopak je tu větší přehlednost a J.Cusack s R.Wilsonem. Remake má několik dobrých nápadů, ale za celou první sérii se autorům dle mého nepodařilo vytvořit nějakou ikonickou scénu, jako tomu bylo hned v několika případech originálu (Don't put the gas away yet ...).

Kvíz (2020) (seriál)

Váhal jsem zda se na to podívat, protože jsem před časem viděl originální záznam s pro mne velice nesympatickým Charlesem Ingramem. Podvod to imo byl, ale zajímalo by mě, jak to mělo ITV pořešené ohledně podvádění (ani v seriálu není ukázáno), zda to bylo nějak konkretizováno ve všeobecných podmínkách soutěže.

Poslední představení (2020) (seriál)

Velká škoda, že tím 93-94 baseballovým intermezzem MJe nikdy nedošlo ke střetu s Houstonem ve vrcholné formě.

Vlastníci (2019)

Zdařile zahraná rozhlasová hra. Vadil mi ten závěr s podpisy, ale pokud to byla aluze na Národní frontu a OF, tak potom v pořádku.

Bludné kruhy (2020) (seriál)

Podobné vykonstruované řady nešťastných příhod zrovna nemusím, o to více pokud nejsou zpracovány v rámci žánru absurdní komedie, ale vážně myšleného dramatu. Záchranným Bludným kruhem pro mě byla linka Tempesty a její dopady na jednání Dominicka. Ruffalo jako Dominick výborný, jako Thomas spíše průměr. Ale nemyslím si, že by seriálu pomohlo, pokud by Thomase hrál jiný herec. Taktéž neuznávám kritiku lidí trpících schizofrenií (znající schizofreniky), že toto zobrazení neodpovídá realitě. Even if they know this much is true.

Critical Role (2015) (seriál)

Fenomén až kult (viz podpora Kickstarteru) v rámci DnD, který ve své době působil na Twitchi jako pěst na oko (před nástupem sekce Just chatting). Přiznám se, že jsem patřil spíše k těm, co sofistikovaně trollí hráče (hlavně Marishu) a moderátory, protože se zároveň jedná o jednu z nejvíc snowflake komunit, které jsem měl na internetu čest poznat. Ovšem Mercer je nejtalentovanějším DM, se kterým jsem se v podobných pořadech setkal.

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Po zpracování látky Masaryků a Rašínů bylo jen otázkou času, kdy si autoři posvítí i na naše známé zrádce. Tady se to ale příliš nepovedlo. Špatné postsynchrony a násilně napasované dobové záběry. Zajímavější bude zpracování zrádce Arwéda, které by mělo jít i do kin.

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film)

Ještě o stupínek níže, než pocta Neckářovi (Hotel Hvězdář) od stejného autora. I podobné stylizace je možné realizovat se ctí, jak tomu bylo například u pocty HaDivadla Bulisovi (Café Proklatec).

Po životě - Série 2 (2020) (série)

Velmi podobné pocity jako z první série a Dereka. "Reklamní vyumělkovanost". Tedy pro mě přesný opak k závěrečné písni Sufjana Stevense. Přijde mi, že se Ricky ani nikam herecky neposunul. Spíše naopak. V dramatických polohách je stále velmi nepřesvědčivý a bohužel mi přišlo, že je o něco slabší i v těch komediálních (použité vtipy už dříve podal/režíroval lépe).