Černá kočka, bílý kocour (1998)

Když jsem to viděl prvně v kině(žel v rámci filmového klubu) tak jsme s kámošem, k opovržení všech intošů v sále, řvali a uchcávali smíchy. Takovéhle panoptikum bizarních postav a neskutečně absurdních událostí v kombinaci s výtečnou hudbou, co se vám zavrtá do hlavy ještě na týdny, se musí vidět. Jo a hlavně v originále, protože dabing je v tomto případě spolehlivým zabijákem. Takže "pittbull terier...."

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Skvěle pomalé tempo a magie pouze tušená na pozadí příběhu pro mě dělají z tohoto filmu velmi milé překvapení. V dnešní přetechnizované a převizualizované filmové produkci je to velmi mile osvěžující komorní příběh. Jen tak dál němečtí sousedé.

Letec (2004)

Scorseseho film, takže prozměnu trochu mimo mně. Naštěstí to ale není taková stupidita jako "Gangy New Yorku", takže se to dalo zkouknout.

Mys hrůzy (1991)

Já ty Scorseseho filmy asi nějak nechápu. Když se kouknu, jak z nich všichni hvězdičkově učurávají, tak se těším na dobrý film.... A pak v lepším vřípadě průměrná stokrát viděná nuda, jako v tomhle případě.

Gangy New Yorku (2002) odpad!

Nuda, běs, brak k uzoufání. Jsou filmy, které jsou alespoň zábavně blbé, ale tohle je jen blbé. A hrozně. A kde nabral ty nominace to nechápu(za špatný film se snad Oskar nedává, ne?).

Ve spárech yakuzy (2000)

Kitano je opravdový Mistr!!!! Seděl jsem jak přikovaný a hubu dokořán, protože do příchodu Marva se filmovým světem neplížil větší drsňák než Yamamoto.

Ip Man (2008)

Z tohohle filmu jsem trošku rozčarovaný. Bojové scény - paráda, děj - nic moc, ale koho to zajímá. Ale i tak mě film nějak zvláště nechytil. Takový Chanův Fist Of Legend z devadesátého čtvrtého neoplývá nijak důmyslným scénářem, ale je to tak nějak poctivější řežba. Možná by to chtělo méně efektů, vždyť takový mistr jako je Donnie Yen to nepotřebuje.

Smrt čeká všude (2008)

Nejsem americkým patriotem, možná proto mě tento snímek minul. Krom pár napínavých scén mi přijde film rozvleklý a nudný. A oproti Bondarčukově 9.rotě, nebo Scottovu Black Hawk Down naprosto zapomenutelný snímek.

Halloween (2007)

Mladý Mayers v podání Daega je opravdový pětihvězdičkový magor. Jo a díky za Danny Treja, to je taková nutnost všech dobrých "špatných" filmů.