• Fantasy

We Summon the Darkness (2019)

Sakra, metalový filmek, kde si týpci povídají o Metallice a navštíví metalovej koncert. Bylo to fajne, dokud se nezjistilo, o co tam doopravdy jde. Asi si tvůrci uvědomili tu propojenost metalu a satanismu. A taky možná chtěli natočit nějakou pořádnou pecku s tímto námětem. Je to psina, co si budem, ale ta pecka, kterou jsme očekávali, zemřela s první tečkou scénáře.

Holky bez zábran (2023)

Omlouvám se, že to musím přiznat, ale tohle byl jen výstřel do tmy a vlastně to byla jen náhražka za nekonečnou nudu. Naprostá kravina, ale člověk se u toho občas zasměje. Nerealistický, takový mid, který se táhne spíš k té nižší polovině. Pokud je dlouhý den, proč ne? Za normálních okolností? Ne e.

Blafuj jako Beckham (2002)

Takže, motivace ke zhlédnutí byla Keira Knightley, o tom se nebude pochybovat. Ale přesto, že jsem neočekávala víc než jen hezkou tvář mojí favoritky, film se mi dostal pod kůži a ukázal mi, že hodnocení neukazuje přesnou kvalitu. Aspoň v tomto případě vidím point, proč film vznikl, i když to byla celkem komedie. Nese s sebou malý vykřičník, který ukazuje na omezenost ve sportu a s tímto zůstane v mé paměti.

Zrodila se hvězda (2018)

Zde se ukazuje neuvěřitelný talent Lady Gaga a kouzlo nezaměnitelného hlasu, který nelze poslechnout jen jednou a už navždy zavrhnout. Samotný film má však mouchy, jako většina věcí na světě. (Spoileeeer). Lepší konec než cosplay na Kurta Cobaina udělat fakt nemohli... Tady můžeme zaznamenat ego a slabost lidské existence jako takové. Místo toho, aby se postavil závislosti čelem, rozhodl se odejít a zranit tím ostatní, aniž by se pokusil vše překonat. Snímek je pecka, až na dlouho očekávaný závěr.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Nejsem úplně zběhlý člověk co se týče příběhu fnaf a takových těch řečí okolo. Mimoto jsem jenom našla svůj skrytý talent, který mě hnedka posléze opustil. Freddy a jeho banda animatroniků jsou zapsány v jedné kapitole mého dětství a hnedka, jak se začal film objevovat v kinech, bylo načase obnovit mojí nostalgii. Film bohužel zbořil má očekávání, částmi se to až moc vleklo a k pravému hororu to má opravdu daleko. Příběh byl natočený podle původní myšlenky, dobře nastylizované a překvapivě i výborně promyšlené. Bohužel své mínusy to má, ale stále se jedná o vcelku kvalitní snímek, obzvlášť pro milovníky herní série.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Lidi by měli přestat dávat falešný naděje na sociálních sítích :(( nápad je samozřejmě originální, ale celkově film zas tak ne. Někdy nadzvednu obočí nad hereckými výkony a přemýšlím nad celou pointou tohohle nesmyslu. Ale stejně se koukám až do konce a kroutím hlavou nad tím, co mě vlastně donutilo se nad filmem pousmát a říct si, že to vcelku špatný nebylo.

Pátek třináctého 8 (1989)

Tradiční příběh u jezírka uprostřed lesa se najednou přesune do rozsáhlejších prostor a ďábel je vypuštěn z klece. Zase jen efektivně zabít a jít dál. Občas mi vyskočí otázka, proč se stále vymýšlí nový a nový filmy, když zápletka je tak podobná jako dva listy ze stejného stromu. Ale hold to prostě všechny baví :))

Faunův labyrint (2006)

Chytlavý příběh propojený s divnými existencemi a nevšední atmosférou. Zasazení do první poloviny dvacátého století se zdá jako dokonalý časoprostor. Na první pohled příběh pro děti, kterým vzhled určitých bytostí může nahnat mráz po zádech, ve skutečnosti obsahuje hodně věcí na přemýšlení. Velký otazník se vznáší nad královstvím, ke kterému existují dvě možnosti. Ta dětská a ta dospělá. Záleží jen na tom, kterou si vyberete.

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

První vymítač ďábla a hnedka překvapení, které se u dlouhé filmové série nečeká. Pozdně večerní atmosféra tomu dodala šmrnc a na plátně vykouzlila příběh, jehož zdlouhavé zakončení byl podivuhodný zážitek. Klasika, která nikdy neurazí. Je to sice průměrná věc, ale na dlouhé zimní večery ideálka.

Láska je láska: Generace Q (2019) (seriál)

Oproti původnímu seriálu mi připadalo, že všechno se moc urychlovalo. Scénář se nezdá tak promyšlený a každou epizodu nastane nějaký ten "zvrat", který má diváky šokovat. No jo, jenže ti, kteří si dali načas a vyhledali si tu starou známou klasiku, pochopí, že nová verze, pokračování, se moc s modernizováním nesnoubí. Opět velkou vlnu dramatu přinesou Bette a Tina, ovšem nové dvojice se s těmi z původního seriálu vskutku měřit nemohou. Sečteno a podtrženo, investice do staré dobré klasiky.