Ďáblův advokát (1997)

Přestože Al Pacino v roli ďábla doslova čaruje, byl tento film pro mě spíše zklamáním. Zajímavý námět zabíjí nudný scénář a průměrná režie. Jsem tvůj otec, Luku! ...vlastně Kevine. :)

Všichni královi muži (2006)

Po formální stránce kvalitně natočený film se slibným hereckým obsazením a dobrými hereckými výkony (plamenné projevy Seana Penna stojí za to), který ale zabíjí rozvleklý a nudný příběh, který jsem vlastně ani úplně nepochopil.

Man qing shi da ku xing (1994)

Neuvěřitelná šílenost. Celých 90 minut filmu je hlavní hrdinka střídavě mučena nebo o*ukávána, případně obojí zároveň. To je vždy doprovázeno typicky japonským kňučením, které je ke konci už docela otravné. Naštěstí se film nebere vůbec vážně a některé scény jako třeba sestřelování krysy při močení nebo pověstný Kung-fuck jsou svojí neskutečnou ujetostí ohromně vtipné. Podruhé bych to ale už vidět nemusel.

Kataude mašin gáru (2008)

Neuvěřitelně šílená ptákovina, jakou dokáží natočit snad jedině Japonci. Příběh pojednává o tom, jak roztomilá studentka mstí smrt svého bratra, přičemž každého, kdo se jí postaví do cesty, rozstřílí na kusy gatlingem, který se jí skví na místě levé ruky. Během cesty se k ní přidá ještě jedna slečna, která je (bohužel ale jen v jediné scéně) pro změnu vybavena motorovku namísto nohy. Všechno to je doprovázeno nekonečným množstvím krve, neskutečně ujetým japonským humorem (osmažená ruka mě docela zničila) a spoustou filmařských kiksů, které jen podtrhují to, že se film nebere ani trochu vážně. Pokud se chcete s pár přáteli pobavit hodně netradičním a šíleným způsobem, je tenhle film ideální. PS: Chlast a hulení s sebou! :)

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

První dvě třetiny filmu se ohromnou kadencí neskutečných fórů, hlášek a nápadů můžou směle měřit i s nejlepšími epizodami seriálu, až už jde o deathball, Coleenin dům, oba obřady na Kiffově rodné planetě, krátkou epizodku z All My Curcuits a vůbec skoro všechny scény s Benderem. Ovšem od chvíle, kdy se Yivo stáhne ze Země, vtipů pomalu ubývá a důraz přechází na hlavní příběh, který mi ale přišel docela podivný a nedomyšlený, až do samotného konce jsem čekal na nějaký zásadní zvrat, který by tomu celému dal nějaký větší smysl, bohužel se tak nestalo. Přesto jsem se u filmu náramně bavil, pravděpodobně víc než u prvního, i když seriálový formát přeci jenom Futuramě sluší víc.