Lucy (2014) odpad!

Slušně natočený jenže příšerná splácanina ... s Pátým elementem, který měl nějaký příběh, logiku a humor se to vůbec nedá srovnat. CHtěl jsem dát jednu aspoň hvězdu za vizuál, ale ten film si to nezaslouží. Nesnáším povrchní pseudofilozofické filmy, které si hrají na hloubku ale přitom jsou naprosto prázdné a plné klišé ... Škoda, že autoři nepoužili aspoň pár procent své mozkové kapacity.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Viděl jsem jen pár kousků na youtube, tenhle typ natahované estrádní a lehce trapné zábavy mně míjí, je to taková trochu lepší travesty show ... Jedna hvězda za to, že něco bylo překvapivě slušně zazpívaný a maskérům se to občas taky povedlo.

Sto divů světa (2014) (seriál)

Na to, že je to pořad z roku 2014 mne zklamala technická kvalita. Ujeté barvy, neostrost a šum (zrno) - vypadá to jako natočené na klasický film (?), ale ne moc kvalitně. Jakoby použili staré materiály.

Wind River (2017)

Dobrý ale hlavně v druhý pulce nějak nedotažený. Jakoby se autoři nemohli rozhodnout, jestli natočí syrový, realistický příběh a nebo sklouznou do filmového stereotypu akčních detektivek ... Asi nejvíc mně vadilo stupidní chování policajtů. Přesto dám 4 body - za atmosféru a pár dobrých momentů (tím nemyslím ty akční).

Krajinou domova (2014) (seriál)

Mohl by to být výborný seriál, kdyby se autoři drželi přísloví, že míň je někdy víc a ne jeho pravým opakem. Co hned praští do očí (skoro doslovně) je přehnaná barevná saturace. Obraz je nepřirozeně přebarvený, zejména jedovatá zelená (kam se hrabe film Fujicolor). Občas jsem si říkal, jestli se dívám na skutečnost nebo nějakou počítačovou simulaci. Stejná snaha o nemístnou bombastičnost je cítit ze způsobu namluvení komentáře, který občas vyznívá zbytečně trapně až směšně svou přepjatostí, a podkresové hudby, která je svojí "dramatičností" protivná a rušivá. Takže přes jinak zajímavé informace a záběry a přiblížení naší přírody novým pohledem musím strhnout 2 hvězdy. Škoda.

Krajinou domova - Série 2 (2017) (série)

Srdcová sedma (1998)

Veliký zklamání ... Mizerný dabing - zejména tragicky přehrávající, bodrý Trávníček.jen posiloval postupně sílící pocit, že se musím přemáhat sledovat dál čím dál protivnější postavy a trapnější klišé. Po půlce už jsem se přemáhal a ke konci už jsem se dostal jen rychloposunem, abych zjistil co autoři vymysleli za konce a film jsem s úlevou smazal ... Škoda, myšlenka dvou paralelních příběhů sice nebyla originální, ale mohlo se na ní něco postavit. Herci taky fajn, ale tady postupně nesnesitelní.

Akira (1988)

Některé japonské animáky jsou fajn, ale tohle mně moc neoslovilo. Spíš jsem se nudil a ksichty a emoce byly až moc japonské ...

Toni Erdmann (2016)

Nechápu to vysoké hodnocení ... Je to v podstatě nuda postavená na jednoduché situaci nesympatické zblblé workoholičky, kterou se její lehce podivínský tatík snaží trochu vrátit do normálu. To celé natažené do zbytečného času a připepřeno dvěma scénami, které jsem nepochopil proč tam byly, kromě snahy diváka aspoň něcím probudit a mírně šokovat ... Přes některé klady, za mně o ničem ... Možná trochu k zamyšlení, k zasmání určitě ne (aspoň já se za celou dobu ani neusmál).

Co jsme komu udělali? (2014)

Chvilku jsem chtěl věřit, že se vrátil čas skvělých francouzských komediií. Ale ne, není to tak. Ano, párkrát jsem se zasmál, ale spíš tak mimoděk a blbinám (chichotavý kněz). Jinak po slibném začátku všechno míří k nundé selance a šťastnému happiendu po pár neoriginálních "zápletkách". Humor na toto téma vyžaduje dobrou znalost jednotlivých etnik a hlavně odvahu udělat si z nich (i ze sebe) srandu - mám pocit, že oboje autorům chybělo. Na druhou stranu herci jsou fajn a o to větší škoda, že se jejich potenciál nepovedlo využít. Prostě klasický problém současného filmu - scénář a dialogy ... A nechápu kdo v tom vidí nějakou xenofobnost a brutální vtipy - ne že bych po takovém stylu toužil, ale tenhle film je pravý opak. Je až příliš opatrný, pozitivní a korektní, všichni jsou nakonec vlastně toleratní, šťastní, krásní a bohatí ...