Scény u moře (1991)

Nakonec nedám vyššího hodnocení, přestože se mi film docela líbil. Ke konci už bylo toho ticha, pomalého tempa a opakující se hudby (která občas zněla trochu jako telefonní melodie) přecijen moc. A ten konec (nechci prozrazovat) byl taky trochu zbytečný.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Za první část 5 hvězd, ale nakonec musím ubrat - v druhé a třetí půlce už to sklouzlo lehce až do kýče a ten konec byl nějaký uspěchaný a trochu ztratil smysl.

Tajuplný vlak (1989)

3 povídky s trochu klesající úrovní - ale za atmosféru a muziku dám 4.

Hanebný pancharti (2009)

Pořád to samé ... Starého psa asi novým kouskům opravdu nenaučíš. Kdyby to bylo dobré tak to nevadí, jenže není. Dokola opakované schema prázdného tlachání a žvanení následované vyvražděním a opět znova to samé ... Opakovaný vtip prostě už přestává být vtipem.

Teorie tygra (2016) odpad!

Zase jsem se jednou nechal nalákat vysoký hodnocením a opět značné zklamání. Vydržel jsem asi do 1/3.

Mechanik (2004)

Konec mne trošku zklamal, ale ne tolik aby to nebylo na zasloužené 4 hvězdy. Jinak doporučuju nic předem o filmu nečíst - všechno by byl spoiler :) Ad Bale - napřed jsem myslel, že tomu pomohli digitálně, ale zřejmě je stejně šílený jako jeho postava :)

Wonder Woman (2017)

Příjemné překvapení. Sice tyhle zfilmované komixy moc nemusím, ale tohle bylo docela snesitelná pohádka. G.G. možná není velká herečka, ale tady to možná byl klad, protože to její postavě dodalo sympatickou naivitu a upřímnost. A ústřední pár prostě fungoval. A jak už tady bylo napsáno, ani dialogy nejsou špatně napsané, což je dneska spíš výjimka.

Cesta do zatracení (2002)

Nemůžu dát víc než 3 - ano, je to solidně udělaný film, ale nic novýho nepřináší, v žádném směru. Takže spíš předvídatelná nuda ... A navíc Hankse prostě moc nemusím a většina jeho filmů je pro mně spíš průšvih. Naopak Newman dobrý. Law, i když měl málo prostoru, taky docela zajímavá postava. Ale celkově nic moc. A ve srovnání třeba s Millerovo křižovatkou to je prostě o dost horší.