47 róninů (2013)

Mohla by to být kvalitní fantasy pohádka, jenže jakoby tvůrci sami nevěděli co vlastně chtějí natočit ... Zpracování i herecké výkony (i když zejména herců asijského původu, K.Reeves moc nepředvedl) na solidní úrovni, ale příběh slabý, přímočarý, bez zápletky, bez překvapení a k tomu ten konec (?). Prostě klasická nemoc naprosté většiny dnešních filmů - mizerné scénáře ...

Bohatýr Nikita (1945)

Hlavně zajimavy dokument o dobe vzniku - natoceno na konci valky a zajimave je, ze v krizove dobe komunisti klidne pouzili i tradicni vlastnenectvi s odkazem na tradicni pravoslavnou viru (viz. ikony na kopich armady v zaverecne scene).

Interstellar (2014)

Nuda a vykrádání Kubricka se nakonec změní v naprostou slátaninu s takovou spoustou nelogičností a chyb, že se už nedá označit jako sci-fi (VĚDECKÁ fikce), ale maximálně jako fantazie.Všechna ta post/preapokaliptická sci jsou už únavná a vykradají jedny druhé. Asi nejlidštějši postavou celého filmu je vtipkující robot-krabice.

Kniha džunglí (2016)

Trochu se to snad zlepšuje, ale pořád technika vítězí nad filmem. Když odezní počáteční ohromení možnostmi dnešních animačních technik, převládne běžný pocit z dnešních filmů - počítačově nepřirozené, zbytečně "akční", rozlítaná kamera (zjevně daň za 3D laciné efekty), CGI barvy, scenáristicky dost slabé, příběh epizodický, povrchní ... Zvýraznění velikosti některých zvířat zbytečně přehnané, o opičákovi ani nemluvím, tam už to autoři naprosto přepískli, ale i sloni byli nesmyslně spíš afričtí, medvěd Balů, přestože o se o něm přímo mluví jako o medvědu pyskatém vypadal spíš jako grizzly ... Nakonec jsem si spravil chuť klasickým starým animákem z roku 1967.

Vražda na večeři (1976)

Přestože mám rád starší filmy, klasické detektivky i humor, tohle mně nějak minulo. Zasmál jsem se za celý film asi jen jednou, jinak jsem se spíš nudil.

Svět podle Jima (2001) (seriál)

Da se to, ale zadny zazrak - humor je casto dost primitivni, Belushi nesympaticky a jeho cesky dabing mi vubec nesedi.

Pálava (2016) (TV film)

Po prvním dílu nelze hodnotit. Zatím to jde, jen je to takový hodně uměřený, beru to jako pomalý rozjezd.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

"Večerníčky" s ovečkou (beránkem) Shaun mam rád, jsou nápaditý, vtipný a bezvadně udělaný. To poslední platí i o filmu, ale nápad a vtip filmu trochu chybí ... Příběh je dost tuctový, záporák neoriginální (navíc tam spíš vadil než aby přidával filmu nějakou kvalitu), muzika (resp. písničky) mně často vyloženě vadila. Jsou tam i dobrý momenty a nápady, asi 3x jsem se i zasmál, ale celkově to prostě nějak nešlapalo, nemělo to šmrnc a občas jsem se až nudil. Naštěstí jsem si, jako u všech animáku Aardman studia, mohl užívat ten úžasný a detailní miniaturní svět. Přesto dám jen 3* za promarněnou šanci, kterou zkazil hlavně slabší scénář a hudba.

Sedmá pečeť (1957)

Čekal jsem od slavného jména víc, pro mně dost velké zklamání ...