Léto s kovbojem (1976)

Kdyz ctu komentare, mam pocit, ze vetsina lidi nema zrejme smysl pro humor a bere vsechno moc vazne a kriticky ... Pritom je to skvela letni komedie, s vybornymi herci.

Obvyklí podezřelí (1995)

Nějak nechápu jakou dokonalost v tom nacházíte ? Nepříliš originální, nevěrohodně překomplikovaný a zároveň předvídatelný a nudný děj. Půlka filmu je spíš odvyprávěná - tím nevolám po akci, ale po vyprávění kamerou a dějem, ne žvaněním ... Za mně teda jen slabé 3 hvězdy (asi bych měl spíš dát jen 2).

Neřízená střela (2010)

3* s hodně odřenýma ušima. Scénář dost slabý, herecké výkony taky nic moc (hlavně mi moc nesedla Emily Blunt). Dá se to vydržet do konce, ale že bych se nějak moc bavil to se nedá říct. Francouzi by to natočili asi líp, v hlavní roli jsem stejně nějak pořád viděl J.Rocheforta (nejen pro určitou podobnost herců).

La traviata (2005) (divadelní záznam)

Výborné, není co vytknout.

Až vyjde měsíc (2012)

Osobitý, nápaditý, poetický, vtipný, výborná hudba, výborní herci - prostě Anderson mně opět nezklamal :-) Příjemný film po jehož skončení člověku zůstane úsměv na tváři.

Nazí a vystrašení (2013) (pořad) odpad!

Prima teda hodně klesla, když vysílá takovouhle sračku. Považuju to za urážku jejich diváků ...

Paříži, miluji Tě (2006)

Nebylo by to špatné, kdyby mně za chvilku nešla na nervy "romantická" hudba a přehnananá melodramatičnost. Nevím jak to vyznělo v originále, ale český dabing to asi ještě zhoršil. Ke konci už mně to fakt hodně vadilo a byl jsem z té romantiky už poněkud "ulepený". Takže nejvíc se mi nakonec líbily asi ty nejulítlejší "povídky" (v metru, mimové, upíři).

Jak jsme hráli čáru (2014)

Poctivě udělaný, spíš citlivě, komorně laděný film, zároveň docela dost syrový, s výbornými hereckými výkony (dětských i dospělých herců). Na nic si nehraje, ale o to silněji působí. (Nechápu obsah distributora - Petr se přes hranici přece vůbec nestaží dostat - jakoby film snad ani neviděli)

Na hraně zítřka (2014)

Dalo se to zkouknout, ale jinak je to dost slabý. Zpočátku aspoň pár vtipných momentů, ale pak už jen předvídatelný hollywoodský stereotyp ... Možnosti celého nápadu s časem zůstaly dost nevyužité. Nemluvě o značných nelogičnostech - zejména konec už se o logiku ani nesnažil (proběhl restart dne a přitom se všechno změnilo a navíc se to stalo vlastně v minulostí ?)