Půldruhé hodiny zpoždění (2009) (divadelní záznam)

Oba protagonisty mám velmi rád, ale přesto jen 3 hvězdy. Jednak předloha mi nepřišla zas až tak dobrá a vtipná a občas jsem měl trošku pocit, že jsem na čtené zkoušce.

Ve stínu (2012)

Nemůžu dát víc než dvě hvězdy - za snahu a za řemeslo ... Jinak mám po shlédnutí pocit, že převládla forma nad obsahem a zejména konec se vážně hodně nepovedl ... Opět se ukazuje, že problémem českého (a vlastně nejen českého filmu) poslední doby jsou scénáře a dialogy. Film je posazený do českého prostředí 50-tých let, ale zároveň napodobuje západní film noire a nejde to moc dohromady. A hlavně je to celé nelogické, vykonstruované ... Prázdná skořápka bez skutečného obsahu. Není to ani historický film ani pořádná detektivka. A Trojana je tam, přes jeho snahu, prostě až moc (to ale není jeho chyba).

Strážce spravedlnosti (2010) (seriál) odpad!

Přihlouplá adorace násilí a zabíjení .. nechápu, že se taková srágora vysílá dokonce odpoledne ...

Maškaráda čili Fantom Opery (2009) (divadelní záznam)

Mam rád Pratchettovi knihy a líbí se mi způsob jakým Divadlo v Dlouhé převedlo na svoje prkna Soudné sestry. Maškaráda je podobně povedená, ale s několika muškami na kráse, která mrzí o to víc že jsou uplně zbytečné. Myslím tím s předlohou nesouvisející rádoby vtipné vedlejší role - "přihřátý inspicient" nebo biletář imitující F.Kovaříka. Proč tvůrci představení měli potřebu tam tyhle trapné pokleslosti vkládat (nebo dovolili hercům ve vedlejších rolích takové zviditelňování ?), to nechápu. Ale sklon k pitvoření místo skutečného humoru je asi obecný problém českých divadelních komedií (konečně stačí se podívat na záznam tolik opěvovaného Sluhy dvou pánů s M.Donutilem). Skoro bych za to vzal dvě hvězdičky, ale to by zase nebylo spravedlivé, protože jinak je představení povedené a herecké výkony všech hlavních představitelů jsou velmi dobré.

Soudné sestry (2007) (divadelní záznam)

Svižné, vtipné, plné nápadů a humoru, prostě pohodové představení, kdy je na konci člověku líto, že už je konec :-)

Přístav (2015) (seriál) odpad!

Už příšerný titulní song dává jasně najevo co diváka čeká ... Uměle, kulisovitě působící prostředí, herci toporně deklamující stupidní texty a po tisící omýlaná seriálová klišé ... A k tomu bezostyšný product placement ... To se opravdu nedá snést déle než pár minut. To, že tam je vidět pár tváří, které slibovaly aspoň přijatelnou úroveň, jen podtrhuje celkovou pokleslost současné televizní "tvorby". Zlatí normalizační Chalupáři !

Hodina prasete (1993)

Film o ničem ... Nevyužitý potenciál, celek nedrží pohromadě, příběh téměř neexistuje, konflikty jsou naznačeny a vyšumí do prázdna, zbytečně explicitní milostné scény jen podtrhují "béčkový" dojem celého filmu ... Plus hrozný zvuk českého dabingu.

Všechny moje lásky (2015) (seriál) odpad!

Přeslazená Žilková je tady skutečně nestravitelná ... A to ji jinak většinou snesu ...