Poslední bohatýr (2017)

Tenhle film clovek musí dokoukat - ovšem hlavně z důvodu WTF efektu, kdy je zvědavý co z tý hovadiny ještě bude ... Jinak nefunguije v podstatě nic - herci, scénář, dialogy, střih, triky, všechno je to nějak pitomý a neumětelský. A asi nejhorší je hudba a strašné písničky. A nehodnotím to tak proto, že to je ruský, ale proto, že to je prostě blbý a ještě se to snaží napodobovat to nejblbější z americký produkce ...

1612: Kronika smutných časů (2007)

Není to uplně špatně, dokoukal jsem to do konce, ale nějak mi není jasné jaký to vlastně je žánr ? Je to sice postavené na historických reáliích, ale ty jsou jenom berličkou pro pohádku o mladém nevolníku zamilovaném do unesené carevny, který zachránil Rusko před poláky. Ovšem pohádka to taky zrovna není, aspoň ne pro děti, protože některé krvavé scény jsou opravdu dost realistické. Občas mi to trochu přišlo jako skromější ruská variace na filmy Království nebeské nebo Kapitán Alatriste. Proč se tam pořád motal ten pitomej jednorožec, to jsem nepochopil.

Ex Machina (2014)

Další povrchní blbina, která si hraje na intelektuální záležitost, ale je jenom nic nového nepřinášející prázdnou bublinou plnou klišé ... Celý je to navíc studený jako ten hnusnej barák, ve kterém se to odehrává. Zklamání.

Grand Prix (1966)

Auta, tratě, závody, to je všechno výborně natočené a autentické - atmosféra je přenesena velmi dobře. Kdo jezdí na PC závody (třeba GP Legends) užije si staré tratě pohledu závodníků. V tom je srovnatelné asi jedině s Le Mans. Jenže horší je to s hereckými výkony (což se týká výceméně všech tří hlavních postav závodníků) a dost nepovedeným paralelním příběhem ze soukromých životů fiktivních jezdců. Kdyby se to setříhalo a ponechaly se hlavně závody, byl by to skvělý film, takhle je to střídavě oblačno. Le Mans za 5, tohle za 4 (hlavně za ta krásná auta).

Manéž Bolka Polívky (1987) (pořad)

Zpočátku dost dlouho výborné, ale pak to od určité doby kleslo hodně hluboko a už se na to nedalo koukat, humor se změnil v trapnost a nudu ... Škoda.

Bitva v Ardenách (1965)

Mizerně udělaný film - směšně působící zadní projekce, zmatená "choreografie" bitev, kde se chaoticky motají tanky a vojáci, použití poválečné techniky bez snahy aspoň trochu nakašírovat vzhled skutečných tanků, celkově dost nezvládnutá režie .. Z té doby jsou mnohem lepší filmy (např. Příliš vdálený most).

Sukkar banat (2007)

Příjemný film, trošku melancholický, trošku exotický, trochu sonda do jiného světa a mentality.

9. rota (2005) odpad!

Sračka .. Další z novodobých ruských válečných filmů, které svým způsobem jsou horší než ty starý - jsou taky rusky blbý, ale navíc ještě napodobující to horší z americký produkce. S realitou té doby to nemá nic společnýho, žádná hlubší myšlenka nebo dokonce nějaká sebereflexe ..

Co děláme v temnotách (2014)

Nedokoukal jsem to ještě, ale zatím se to teda nějak míjí s mým smyslem pro humor ... je to ukecaný, nudný a moc vtipný mi to prostě nepřijde.