Nevědomí (2013)

Jako většina sci-fi to nemá moc logiky a Freeman je prostě americká Bohdalka ..

Godless (2017) (seriál)

Vlastně nevím jak to hodnotit a to z důvodu, že zejména poslední díl už byl nějak moc, už to byl skoro Tarantino ... Seriál je skvěle natočený, lokace, kamera, herci, hudba. Líbily se mi pomalejší, meditativnější pasáže a celkově atmosféra. Ale proč jsou dneska všechny seriály tak vyhraněné z hlediska vraždění, psychopatického chování a naturalistického zobrazení násilí ? Už mně to unavuje a znechucuje. Zároveň to likviduje celý příběh a motivace postav. Méně by tady bylo rozhodně víc. Proto jenom 3 body, i když jinak je to nejmíň za 4. Jinak skvěle tady zahrála Merritt Wever.

Elektrický jezdec (1979)

Film jsem viděl někdy před 25 lety a pamatuju si jenom, že Redford v tom směšném knírku hrál mizerně a nevěrohodně. Takže nějak nemám chuť to zkoušet znova, pochybuju, že by se to zlepšilo :-)

Boží mlýny (2021) (seriál)

První díl vypadal slibně, pak to ale postupně sklouzávalo a zápletky byly čím dál méně věrohodné a méně vtipné, navíc to začalo spíš nudit ... No a ty poslední dva díly, to už bylo opravdu dost slabý .. Jinak herecky slušné, takže škoda, že ten potenciál nebyl líp využitý.

Love, Death & Robots - Tajná válka (2019) (epizoda)

Slušná animace, ale to je tak všechno. Jinak obyčejná střílečka s obludama, zase jako koukat na animaci z nějaké hry ...

Love, Death & Robots - Doba ledová (2019) (epizoda)

Neni to originalni napad, ale je to slusne zahrany a pekne udelany, takze 4 hvezdy. Kazdopadne proti te bide ostatnich dilu to jeste uslo.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Sympatický nápad s projektem série animovaných krátkých filmů. Směs různých animačních technik. Ale problém je, že jsou to povětšinou blbiny, animace je povětšinou bez originality, vypadá to jako sekvence z videoher nebo jako klasický starý animace, žádný zajímavý výtvarný počin ani originální příběhy ... A hlavně to všechno je negativní, nepříjemné ... Nechápu z čeho tady ucvrnkáváte do textilu ... A podobných kraťasů je na youtube spousta a často asi i lepších.

Linka (2017) (pořad)

Výborný pořad. Skvělá muzika a bezva lidi, takové balíčky pohody. Až je z toho člověku trochu melancholicky :-)

Dámský gambit (2020) (seriál)

Chtěl jsem dát 5. Obsazení je výborné, Taylor-Joy je skvělá (i když ke konci už ta její postava na mně působila trochu sterotypně), hudba je fajn, lokace a interriéry, atmosféra 60-tých let (i když spíš působí jako pozdní padesátá). Ale při posledním dílu jsem si uvědomil, že jak moc to je pohádka o Popelce. Konflikty a problémy jakoby vlastně ani ničím nebyly. A ten poslední díl byl prostě příliš vykalkulovaný (sověti se radí - divák se naštve, takže pak je už v pořádku, že kamarádi zatelefonují a pomohou), útěk a procházka se setkáním s prostými moskevskými šachisty, do toho trochu patetické hudby, všichni ji maji rádi - prátelé šachisté, kamarádka z děcáku (samozřejmě černoška, aby tam nějaká byla - teda pardon, afroameričanka), její láska za ní přiletí ... Američané jsou prostě odborníci na to, jak koncem zabít jinak slibné filmy.