• Hudební

Sám doma (1990)

Naprostá (nejen) vánoční klasika. A není divu. Příjemné herecké výkony - hlavně M. Culkin roztomile neodolatelný, fajn nálada, trefné vtípky... Jednoduše rodinná pohodovka, která má potenciál zabavit všechny věkové kategorie. 93%

Ledové království (2013)

Nádherná animace, nezapomenutelné písničky, atraktivní příběh, sem tam nějaký vtip, emoce taky fungují, ale co jiného čekat... Je to prostě Disneyovka, takže kvalita zaručena. 95%

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Originální název a Amanda Seyfried v hlavní roli ve mě vzbudily zvědavost, které jsem však asi v polovině filmu začala litovat. Herecké výkony fajn, prostředí zajímavé, některé scény měly potenciál, jenomže... Ve výsledku to bylo naprosté klišé něčeho, co už bylo natočeno alespoň tisíckrát. Děj velmi jednoduchý, atmosféra žádná, digitální duchové mi v kontextu filmu hrozně vadili a celé to bylo neskutečně táhlé. 40%

Elvis (1979) (TV film)

Ze všech třech filmů (Elvis (2022), Elvisovy začátky (2005)) je Kurt Russel na Elvise kupodivu nejvíce podobný, až mě chvílemi mrazilo. Film nabízí plno zajímavých informací o "králi", i když se vlastně nejedná o film v pravém slova smyslu, ale spíše jen o zinscenované střípky z jeho života. 77%

Elvis (2022)

Za mě i po skvělém Velkém Gatsbym dosavadní vrchol Bazovy tvorby. Za každým momentem je vidět pořádný kus práce, úsilí a preciznosti. Z mých prvotních obav kvůli dlouhé stopáži se díky svižnému, kreativnímu střihu a rychlému prolínání atraktivních scén stala úzkost z toho, že ještě nechci konec. Nádherné kostýmy, úchvatné masky, od originálu nerozeznatelné kulisy, geniální úpravy Elvisových písní, které jim daly nový rozměr a mnoho dalších a dalších složek přispívajících k nezapomenutelnému zážitku. A samozřejmě nemůžu do nebes nevychválit nový zjev na herecké scéně - Austina Butlera. Kde se vzal tu se vzal, najednou se prostě zjevil a nám nezbývá nic, než zírat na jeho Oscara hodný výkon s otevřenou pusou. Vzhledem to sice Elvis nebyl, ale pohyby a gesty se k němu nejen přiblížil, ale naprosto splynul. 96%