• Hudební

Telefon pana Harrigana (2022)

Zajímavý námět, bohužel zpracovaný tím nejvíce utahaným a nemastným, neslaným způsobem, jaký si dovedete představit. Problém nebyli ani herci, ani prostředí, ani režie, ale zdlouhavá stopáž nenabízející vlastně žádný pořádný děj. Nepotřebuji nutně lekačky, ale stačilo alespoň nějaké napětí, které tu bohužel až asi na pět minut nebylo. Bylo to sice milé, chvílemi na zamyšlení, ale čekala jsem víc.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Šla jsem s tím do toho, že to bude pojato spíše jako horor, jelikož fantasy moc nemusím, a i přesto, že to s hororem nakonec nic společného nemělo, neskutečně mě to chytlo. Úžasně příjemný seriál, do jehož světa jsem se velmi ráda vracela, a to, že se s každou další sérií kvalita mírně snižovala (což je stejně u 99% všech seriálů naprosto typické), mu dokážu odpustit. Dovednosti klíčů byly zajímavé a opravdu skvěle vizuálně provedené, ale příjemní byli i herci, hudba, a nechybělo ani napětí a humor. Ano, byl to sice takový mix dětského, teen a dospělého světa, ale to mě na tom vlastně ve výsledku hodně bavilo. Plus hlavní záporačka byla opravdu boží. 90%

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018) odpad!

Naprosté dno české kinematografie aneb film jen pro otrlé, jelikož vydržet víc než pět minut, na to většina z nás obyčejných smrtelníků nemá žaludek.

Pelíšky (1999)

Přehlídka těch nejlepších herců našich zemí, plno již zlidovělých hlášek a scén, plus skvěle zachycená atmosféra tehdejší doby se mi nejen každoročně o Vánocích, ale i kdykoliv přes rok rozhodně neomrzí.

Drž hubu! (2003)

Ano, takhle se dělá skvělá komedie!

Případy mimořádné Marty (2022) (seriál)

Místy vtipné, odpočinkové, Táňa Dyková jako vždy skvělá, ale... Celé to je na můj vkus takové hektické, kriminální případ je zde naznačen jen tak letem světem, takže jako do kriminálek zcela nezasvěcená divačka jsem se moc nechytala, a ty rádoby akční pohyby kamery mě rušily. Nehledě na to, že humor místy příliš tlačil na pilu.

My (2019)

Nemůžu si pomoci, ale filmy Jordana Peela mě neskutečně přitahují a jako jedny z mála ve mně vyvolávají silný umělecký zážitek. Co film, to originální a šokující nápad nerespektující všechny předchozí generické horory, což u My platí dvojnásob. Obsazení skvělých afroamerických herců a nenápadné bilancování nad otázkami dnešní společnosti celou atmosféru a atraktivnost filmu jen podtrhuje. Přineslo mi to všechno, co od skvělého hororu čekám. Super atmosféra, napětí, občas i strach (i přesto, že film necílí na levné lekačky), naturalisticky krvavé scény, humor, který zde vůbec nerušil, ale právě naopak byl příjemným osvěžením, poselství a jakousi hlubší myšlenku, skvělé herecké výkony, zajímavé prostředí a hlavně nápad, který mě nepřestal bavit až do samotného konce. Taková fantazie se u hororu prostě musí ocenit, i když My vlastně vůbec není typický horor. 93%

Velký Gatsby (2013)

Možná trochu netradiční zpracování světoznámého románu, které mě především svou vizuální stránkou naprosto dostalo. Já prostě tento Bazův okázalý styl zbožňuju, ale rozumím, že někomu to může naopak připadat jako kýč. Celou dobu jsem z filmu cítila jakési zvláštní "tajemno", které ve mě vyvolávalo chuť vidět víc a dozvědět se, jak to celé dopadne. A musím se přiznat, že mě ten konec i dojal (i když možná hlavně proto, že Gatsbyho hrál právě Leonardo DiCaprio), avšak je pravda, že po romantické stránce to až tak funkční nebylo.

Blondýnka (2022)

Veliké zklamání...a přitom se jedná o tak zajímavou a výraznou postavu americké kultury. Ale nejdřív to pozitivní. Ana de Armas v hlavní roli naprosto úžasná - jak herectvím, tak vizuálem (chvílemi Marilyn opravdu připomínala) - ale i ostatní herci víc než fajn. V souvislosti s jejím vzhledem se hodí zmínit i skvělé masky. Jenomže tady to asi tak končí. Podle mě si prostě celé obsazení zasloužilo lepší film. Pár podmanivých scén se střídá s naprosto kýčovitými a zbytečně sáhodlouhými, které z tak už dost natažené stopáže udělají ještě delší a o životě této ikony se tak dozvídáme o to míň. I navzdory mému přesvědčení, že autobiografický film má mít místo strohého výčtu událostí i pocity a emoce, tohle na mě bylo moc a hlavně hrozně jednostranné. Ano, nemám nic proti ztvárnění trápení, smutku a utápění se v pocitech beznaděje, ale proč tak monotónně? Jiné pocity snad nejsou? Musím říct, že nic depresivnějšího jsem v životě neviděla (kam se hrabou horory...). A k tomu všemu bylo mnoho věcí jenom fikce...

Elvisovy začátky (2005) (TV film)

Koukatelné zpracování plné informací a scén z Elvisova života, i když to nebyl úplně film v pravém slova smyslu, ale spíše jen sled událostí tak, jak šly po sobě. J. R. Meyers se hodně snažil, někdy až moc, ale ze všech tří Elvisů (Elvis (2022), Elvis (1979)) se mi líbil nejmíň. 71%