Velké holení (1967) (studentský film)

Jistě hodně překvapivé poslední 2 minuty (člověk u té poklidné hudby nic podobného nečeká:-)...ale to je tak vše. Marty se moc nevyznamenal...ale chápu, že každý nějak začíná! Smysl pro detail a pár pěkných záběrů tam je, ale u Scorseseho na druhou stranu nejsem objektivní:-)

Legendy Divokého západu (2006) (seriál)

Viděl jsem první díl a Custer´s Last Stand tam byl velmi precizně popsán. Rekonstrukce byla také velice zdařilá a na dokument nadstandartní.Rozpočet evidentně nebyl trapný...Těším se na další díly!

Flying Padre (1951)

Filmový týdeník na americký způsob v rukou mladého britského režiséra Stanleyho Kubricka...zvláštní:-) Průměrná podívaná.

Day of the Fight (1951)

Skvěle vygradovaný dokument až do zápasu. Řeč vypravěče je moc dobře napsaná. Atmosféru napětí Kubrick v divákovi vyvolá, ale závěr je přiliš rychlý, zbrklý. Zřejmě schválně. Kubrick poukazuje na box jako na násilnickou činnost, kterou si někteří vydělávají na živobytí. Nevidí v něm žádné kouzlo. V očích Kubricka jde o násilnickou rutinu, kterou respektuje, ale nechápe lidskou fascinaci jí (fan = fanatik). Přesto ale bleskový záběr s pár větami vypravěče zklame:-) Určitě zajímavý dokument s pár moc pěknými záběry (např. záběr na ring z místa pod židlí jednoho z boxerů). 80%

Italianamerican (1974)

Dokument o italské komunitě v New Yorku a historii rodiny Scorsese. Hlavními postavami jsou rodiče Martina Scorseseho. Hodně vtipní lidé s těžkým přízvukem. Když začal mluvit Charlie Scorsese, jako bych slyšel spustit Tony Soprana:-) Dokument nemá pro normálního člověka velký význam...není nijak výjimečný ani extrémně zajímavý. Asi musíte být fanoušek Scorseseho abyste ho ocenili.

Suvenýry (1989)

Chudák sněhulák:-)

Jack-Jack útočí (2005)

Vtipné:-) Scéna jak unavená babysitter odráží útoky dítěte mne rozesmála asi nejvíc.