Paříž, Texas (1984)

Strašně pomalé tempo, ale moc silný příběh. Mně se to líbilo!

Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Velké překvapení...jsem zvědav, jestli další díly nezačnou být trapné jako drtivá většina české seriálové produkce.

Pád do ticha (2003)

Lidská vůle a touha přežít asi opravdu nemají hranice...neuvěřitelný příběh.

Orlové práva (1986)

50%. Hodně prostinká zápletka, naivní konec, dost průměrně zahrané (Daryl Hannah...ehm) a spoléhající na "chemii" hl. právnických protagonistů, která pro mne až tak moc nefungovala. A to je na dobrý film dost málo.

Donnie Darko (2001)

Jistě psychedelické, výborně zahrané Gyllenhaalem...ale jinak mimořádně přeceňované dílko podobné například Butterfly Effect, kterému ovšem nesahá ani po kotníky. Velké zklamání.

Temný rytíř (2008)

Heatha Ledgera je nekonečná škoda...Joker v jeho podání překonal Nicholsona což se mi před filmem zdálo jako nemožné. Chybělo mi jen, že byl upozaděn Batman a do popředí šly jiné postavy. Na psychologii, smýšlení a vývoji hl. hrdiny nebyl kladen takový důraz jako v Batman Begins. Maggie Gyllenhaal se mi v roli Rachel vůbec nelíbila...ale kdykoliv film začal sklouzávat ke 4, i například vinou přemrštěné délky, Heath ho vytáhl zpět na 5 hvězdičkový piedestal;-) WHY SO SERIOUS?!

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Stále dobré, ale je jasně vidět, že Futuramě sluší seriálový formát a seriálová délka. Bender´s Big Score neměl tempo a člověk se navíc několikrát ztratil v cestování časem jednotlivých postav. Slabé 4.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Obrovské zklámání. Debilní a naprosto nereálná zápletka (Frankenstein), ale co je hlavní - žádná spiknutí, UFO, paranormální jevy. Vztah Muldera a Scullyové to mohl jakž takž držet po hromadě, ale nedržel. Zhovadilé dialogy o víře, vůli v čemsi pokračovat a úchylný kněz, který funguje jako spouštěč těchto konverzací:-) No bída...scénárista/té zklamali na celé čáře a potenciál tohoto filmu nevyčerpali ani z procenta.

Grizzly Man (2005)

Nezajímavě natočený dokument, místy až nudný. Herzog si mohl dát větší práci s objevováním nových informací, výpovědí lidí, kteří Treadwella znali. Z velké části využívá záběrů samozvaného ochránce medvědů. K samotné osobě Treadwella snad jen následující: totální pošuk a blázen, který mezi výkřiky "I love you bears, I love you little foxes" stačí vyfuckovat každého kdo ho někdy naštval v civilizaci. Nejvýstižněji jej popisuje pilot vrtulníku na začátku dokumentu: "Mezi medvědy vydržel tak dlouho, protože zřejmě pochopili, že je to totální blázen.":-)