Diplomová práce (1996)

Na tomto filmu mne nejvíce překvapily hororové momenty, v kterých Amenabar přímo exceloval. Scénář je zajímavý, zvratů je v něm až hanba:-) Trochu zvláštní mi jen přišla úloha člena učitelského sboru v celé záplatce...trochu přehnané.

P.S. Miluji Tě (2007)

Na můj vkus neskutečně kýčovité a zápletka romanticky vykonstruovaná jako blázen:-) To neznamená, že by film nebyl místy vtipný (třeba "cool Pulp Fiction" crazy). V jedné z hlavních rolí mi nesedl Butler, hrozně se pitvořil a přehrával...70%

Hannibal - Zrození (2007)

Nadějný úvod. Super atmosféra, napětí by se dalo krájet a zápletka okolo sestry Hannibala je dobře zvolená. Bohužel závěrečných 30 minut všechno pohřbí, scénárista neví kudy kam a film utne obyčejnou vražednou smrští. A tak slibně se to jevilo na začátku. Slabé 3.

Super Size Me (2004)

Zábavné, zajímavé...malinko zavádějící v části o školním stravování (nevěřím, že zdravé pokrmy vyráběné na místě vyjdou cenově stejně jako předvařené hotovky - argument "the price is about the same" u mně nezabírá. Chci fakta, čísla:-). Další věc je samotný experiment. Morganovo tělo navyklé na zdravou stravu a pohyb zažilo jak energetický šok tak naprostou absenci pohybu - výkyv je naprosto logický a myslím že o dost extrémnější - a tím pádem efektnější - než by byl u běžného méně udržovaného:-) jedince. Ale...Morgan má úžasné charisma a snímkem skvěle provází, rozhodně si tento dokument užijete. Slabé 4.

Válka termitů (2006)

Skvěle natočené...až jsem si někdy říkal, že některé věci museli tvůrci naaranžovat aby se staly zrovna na místě, kde potřebovaly (např. had u "kolony" mravenců). Už se těším na Bobry od stejného režiséra:-)

Nepříjemná pravda (2006)

Děsivé a zajímavé zároveň, Gore předkládá zajímavá fakta a argumenty a má velké charisma. Ale na můj vkus bylo v dokumentu "Al Gore" prostřihů více než bylo zdrávo. Klidně bych uvítal názory a úhly pohledu na dané téma od jeho nejbližčích kolegů, spolupracovníků...Tento dokument sráží fakt, že trochu zavání sebepropagací.

Věčný žid (1940) odpad!

Jistě zajímavé z pohledu propagandy a vývoje lidské společnosti v 20. století...ale po půl hodině máte dost. Poměrně nenápaditý dokument , který si často protiřečí. O úrovni argumentů se ani nemá cenu vyjadřovat...Části, v kterých tvůrci upozorňují na konkrétní židovské "záškodníky" ve svém středu jsou úmorně dlouhé. Chápu jejich účel...ale člověka úplně zahltí. Kolem a kolem, člověka pobouří zhovadilosti ve filmu prezentované, které ani nemají zvládnutou dokumentární formu.

This Film Is Not Yet Rated (2006)

Velmi zajímavé. Zástupci církve u odvolání filmových tvůrců...jedna z mnoha věcí, která mne zarazila na MPAA a jejím fungování.

Kokainoví kovbojové (2006)

Viděl jsem spoustu dokumentů o mafii a drogových kartelech, ale tento byl jeden z nepoutavějších. Perfektně natočen, měl spád a náboj. Přispěli k tomu hodně Mundy, Roberts a "Rivi", kteří o letech ztrávených pašováním drog resp. vraždění na objednávku vyprávěli podrobně a souvisle. Bez debat 5 hvězd.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Pěkně natočené, ale po stránce příběhu slaboučké, jednoznačně nevyužitý potenciál. Samotné rozpačité rozuzlení celé filmové zápletky (Hogsqueal a pták) tomu nasadí korunu. Sotva na 3 hvězdy.