Stezky slávy (1957)

Zajímavý film. Kubrick opět nezklamal. Patetický a kýčovitý závěr s vojáky pobrukující s německou dívenkou trochu rozmělnil jinak velice působivé finále odsuzující lidskou bezcitnost a povýšenost. Kubrick rozhodně nebyl válečný nadšenec:-)

Cena za něžnost (1983)

Výborný film postavený na zvláštním vztahu upjaté a hyperprotektivní matky a její dcery, která je jejím pravým opakem. Vtipný film o citech a vztazích postavený na skvělých dialozích a hereckých výkonech MacLaine, Winger a Nicholsona (ten snad ani nemusel hrát, takhle si ho představuju ve skutečnosti:-). Závěr extrémně smutný (plakal jsem:-), ale finální vyznění filmu v duchu "life goes on no matter what" mne dojal a nakupnul víc než celých 90 minut přeceňovaného "životabudičného" filmu Harold a Maude.

Harold a Maude (1971)

Tento film mi příliš nesednul...Černý humor byl výborný, ale zápletka až příliš triviální a jednoduchá (nepočítám samotné vyústění vztahu Harolda a Maude, ten mi vyrazil dech:-), herecké výkony průměrné (Ruth Gordon podle mého strašně přehrávala) a hudba doslova úděsná!:-) Kdyby mi někdo koupil soundtrack, asi bych ho zastřelil!:-) Ale možná jsem od tohoto filmu očekával přespříliš...

Reservation Road (2007)

Strašně mne zklamal konec...tuctový, nepřekvapivý, hollywoodský. Budování příběhu bylo kvalitní, pocity viny a zmaru u Ruffalla a Phoenixe byly skvěle zahrané. Propojení postav jsem také vzal...sice to bylo trochu (no...hodně:-) nepravděpodobné, ale zajímavost zápletky se tím hodně zvýšila. Ale když to celé vede k tak průměrnému a prvoplánovému konci...člověk si až říká proč si dělá v průběhu hollywoodského filmu naděje...typický americký tear-jerker:-/

Veronica Mars (2004) (seriál)

Neuvěřitelně protivná herečka v hlavní roli. To se mi vybaví, když vidím v TV programu seriál Veronica Mars...nic víc

88 minut (2007)

Zápletka je přehnaně vykonstruovaná a nevěrohodná. Ale bylo příjemné zase vidět mého oblíbence Ala v něčem novém:-) 50%

V údolí Elah (2007)

Velice silný film, který by si mohl odpustit hlavně v závěru příliš horlivou až lacinou antiválečnou propagandu (viz vlajka). I bez ní je jasné, co si Paul Haggis myslí nejen o válce v Iráku ale o válkách tak nějak všeobecně:-) Detektivní zápletka a její rozuzlení mne velice zaujaly a stejně tak chování a psychologie otce, kterého hraje výborně Tommy Lee Jones (celkově postava otce je napsaná výborně!). Po dlouhé době dobrá role, v které jsem tohoto herce viděl.

Temný úsvit (2006)

Strašně prvoplánové, že jsem měl chuť přetáčet dopředu. Zajímavá psychologie postav, ale jinak jde o rozvleklý a nepřekvapivý film, který od průměru nezachrání ani Bale.