Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Na tohle se občas rád podívám. Škoda jen, že si ty jídla co připravuje, nikdy nedám. I když je to - jak tvrdí Oliver - "tak jednoduché":-)

Medzi nami (2005) (seriál)

Mně to nepřijde tak hrozné. A Vašut byl naprosto výbornej:-) Vybavuji si, jak v jedné scéně nějaké holce svoji fantastickou slovenštinou zapáleně vysvětluje: "Veď to bol len bosk?!". Je to opravdu pan herec a jsem rád, že to můžou vidět i na Slovensku:-))

Moje válka (2001)

Trapné, špatně zahrané, pointa zápletky - v které si hrají děti na apoštoly - je vyloženě stupidní...Film vás nedojme, nevystraší, nedonutí k zamyšlení, nic. Prostě ho zapnete a po nudné hodině a půl vypnete. Nedoporučuji.

Šedá zóna (2001)

Ufff. Hodně drsné. Nízkorozpočtovost tohoto snímku na vás kouká z každého záběru, ale vše vynahrazuje strhující příběh. Občas je film trošku moc hollywoodský (rozmluva mezi dvěma členy židovského komanda a kecy "že by sme byli sousedi" nebo "jak je Budapešť krásná" mi přišli hodně nereálné), ale to není naštěstí často. V drtivé většině je hodně sirový, působivý a nic nepřikrášluje. Moc se mi například líbila scéna po ošetření dívky, v které doktor rozmlouvá s šéfem židovského komanda. V ní není přikrášleno vůbec nic:-)

Apollo 13 (1995)

Vynikající i po x-tém shlédnutí. Napínavé a úžasně natočené. Skvéle zahrané. Minimum patosu alá Armageddon. Super film.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Zatím 4, ale ještě jsem neviděl všechny díly... Edit: Tak teď už jsem viděl všechny díly a zvedám hodnocení na 5 hvězdiček. Hlavně kvůli 2 dílům - Bastogne a Proč bojujeme. Výborné dílo s minimem amerického patosu...Super!