Záhada Blair Witch (1999)

Hodně záleží na tom, zda člověk vidí tento film dabovaný na videu, nebo shlédne originální verzi v kině. Já jsem zažil to druhé a byl jsem posranej až za ušima:-)

Metropolis (1927)

Skvělé. Konec filmu je hodně naivní a mě osobně zklamal, ovšem celkově jsem nadšen. Hlavně zpracování scény "7 hříchů" mne uchvátilo.

Jako zabít ptáčka (1962)

Velice "politically correct", jak by řekli Američané. Bílý právník na rasistickém jihu se vzorně stará o své děti, je čestný a poctivý. Má černošskou služku a sociální cítění (bez problémů a předsudků nabídne snídani synovi jednoho z jeho chudých klientů). Gregory Peck je prostě ztělesněná dokonalost a to mi vadilo. Jinak je ovšem film výborný. Soudní zápletka je kvalitně zpracovaná, originální podání příběhu funguje skvěle (události vypráví dcera advokáta Finche), atmosféra nudného malého města na vás dýchne, hudba se hodí dokonale. A na závěr jsem si nechal herecké výkony. Všichni opěvují Pecka, ale mne nejvíce překvapil výkon dětských herců. Myslím, že kromě Balea a Osmenta jsem neviděl tak věrohodné dětské herce.

Na západní frontě klid (1930)

Tento film má skvělý závěr, opravdu mocně finišuje, ale na 5 to u mně nedotáhne. Především mne vadili herecké výkony, které působily mimořádně nepřirozeně a strojeně. Jistě, dochází mi, že jde o rok 1930, ale z té doby je i film Public Enemy a tam se s tak špatným herectvím nesetkáme. Naštěstí.

Fanny a Alexandr (1982)

Krásně natočené, precizně zahrané drama, které má výbornou atmosféru (kostými a celé prostředí, v němž se příběh odehrává, působí skvěle). I když jde o dlouhý film, nenudíte se. Dál už myslím nemá cenu psát, protože Marigold to vystihl přesně...90%

12 opic (1995)

Výborný film s úžasným závěrem, který ale podle mne měl končit střetem pohledů blondýnky a kluka na letišti. Tak to chtěl Gilliam, ale nakonec ustoupil lidem ze štábu a udělal navíc scénu z letadla. Ta mi příšla zbytečná a příliš hollywoodská. Ale i tak, perfektní film.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Geniální. Příběh, dialogy, herecké výkony, závěr...Tohoto filmu jsem se trochu obával, protože už několikrát se mi jinde opěvovaná klasika moc nelíbila (např. Casablanca, Maltézský sokol nebo Sedmá pečeť). Teď vím, že to bylo zbytečné. Butch Cassidy a Sundance Kid je i po téměř 40 letech parádním filmem.

Před deštěm (1994)

Tento film bych potřeboval vidět znovu, abych si ho pořádně vychutnal. Můj první dojem byl ovšem vynikající. Silný příběh, skvělé propojení tří příběhů, moc dobré herecké výkony, působivá hudba, ve druhé části úžasná rvačka mezi "Mincoházečem" a číšníkem...:-) Já na pětihvězdičkové hodnocení toho víc nepotřebuju:-)

Neviditelný muž (1933)

Bomba. Obrovské překvapení. Obdivuhodné triky (na svoji dobu samozřejmě), skvělý příběh, člověk se i zasměje... mně v tomto filmu nic nechybělo a chystám se na další Whalerovy filmy.